Ako zistit olej vo valci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

buba001
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 04.09.2006 21:49
Zdieľať na Facebook

Ako zistit olej vo valci

Príspevok od používateľa buba001 »

ahojte ako by som mohol zistit odkial mi unika olej do valca len do jedneho valca. Mohol by unikat koli vadnemu turbu ktore mam zrepasovane? ale to by asi neunikalo len do toho daneho valca ci?
Ja to skor asi typujem na piestne kruzky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem aký je valec ci,ale opis je ako za korunu nožík,na takýto sa dá napísať iba že áno,môže aj cez krúžky aj cez turbínu.
Keď si zadával tému,to červeným písané si nevidel vôbec ?!

Pre rýchlejšie a presnejšie riešenie Vášho problému nezabudnite zadať do témy základné údaje auta. ( Značka, model, rok výroby, kód motora, benzín / diesel, kW, prevodovka)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nezabudni dopisat aj co uz s tym bolo robene, lebo len tak z hlavy by si nenapisal, ze sa jedna len o jeden valec. To sa uz musel niekto aj blizsie prizriet...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne to mu píšem,celé je to tisíc otáznikov,v takej forme sa nemusel ani pýtať lebo čo už sa dá na tak položenú otázku napísať,holé nič
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Milan čo sa vzrušuješ? Chod radšej do dielne venuj sa práci a z toho bude osoh aj pre teba aj zákazníci sa budú tešiť že majú auto skôr hotové! Idú Vianoce! Nie tuto sa venovať ľuďom ktorým ani vlastná mama nerozumie čo chcú vyjadriť básnickými otázkami.

Prestaň sa na hlupákoch jedovať.....škodí to zdraviu a nie si najmladší
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ti Karle nevím.Napísať zrozumitelne a jasne pár viet je pre dnešných ľudí tak neriešitelná úloha ? Neviem ako nazvať ak niekto potrebuje pomôcť a urobí všetko tak,aby to nebolo ani náhodou možné,nechápem to.Ešte že mu oči nevykolie upozornenie červeným keď zakladá tému čo je potrebné urobiť.Ja to vidím tak,že ak je niečo treba aby ľudia robili,treba im to zakázať,to už je taký národ toto asi,že robia zásadne vždy opak
buba001
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 04.09.2006 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buba001 »

Je to renault megane 1,9dti
72kw rv2000
Boli menene vstreky turbo vaha vzduchu zacalo to dymiet na sedo po vymene turba cca600km
Startovat startuje super akurat ten neprijemny kudel dymu.
Ked sa motor zohreje je to viacmenej OK na volnobehu nedymi raz zacas po prudkom zosliapnuti plynoveho pedalu.
Vykon je v poriadku a ubytok oleja je cca pol litra na 6000km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kúdel dymu nie je z dôvodu úbytku oleja pretože takú spotrebu má prakticky každé Dti.Ale čo je preň charakteristické je EGR natrieskané bordelom a to je zase dymenie pretože zle spaluje.
buba001
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 04.09.2006 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buba001 »

Po vymene turba sa menili vstreky lebo poriadne spicky nerozprasovali.
Pri demontazi vstreku bol vstrekovac na danom valci zasrany ako keby od oleja.
Pri montazi nesadlo dobre tesnenie na dvoch vstrekoch a podfuklo ich spod jedneho to bola nafta a spod druheho nafta z olejom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je pri netesnom vstreku tak lebo to hniezdo sa má vyčistiť takou frézkou.Kedže bordel ostal dole samozrejme že nesadlo
buba001
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 04.09.2006 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buba001 »

ked so ho vytiahol a znova osadil tak bolo vsetko OK a auto naskocilo ale co ma zaskocilo bol ten olej co podfuklo!
znamena to ze je tam zly kruzok alebo to moze byt vadnym turbom ze tlaci olej do valca akurat do toho jedneho.
Niekto tu nieco spominal z EGR ventilom ale koli tomu nebudem mat vo valci olej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvá vec je že podložka sa VŽDY mení za novú,druhá že sa otvor jemne vyčistí frézou a vyfúka,tak isto očistí vstrek.Takto urobené nikdy nemôže ani podfúknuť a teda ani nikdy tam nebude olej.To ani nie je olej ale nekonečne krát prepalovaná nafta
buba001
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 04.09.2006 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buba001 »

Podlozky so dal nove tam sa neoplati setrit ved ajtak pri cenach vstrekou je to uz len nebadana polozka. Pod vstrekovacom som to vycistil aj ked je pravda ze nie frezou ale vycistil a vyfukal.
Tak to moze byt len zle spalena nafta co mi vybehlo.
Tym padom by to mohol byt aj ten EGR ventyl?
Len nechapem ten sivy dym
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Pán Hlavatý kašlite na debílka.
Ja somár som mu chcel pomôcť, že dám kontakt na známeho - za 100 ku nové trysky aj s montážou, ultrazvuk vstrekov, .., a teraz som si to u známeho zavaril pred sviatkami, Debílek objednal a posiela vstrekovače dodnes, trysky sa objednali a známy ich má pod stromček.
Ak by ste niekto chceli 4 ks DSLA 145P619 za veľkoobchdnú cenu + poštovné grátis, dajte mi vedieť, napravím čo som pokazil.
Pomôž buba001 a o s e r e Ti chodník.

Asi kúpil z vrakoviska, nech len dymí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných