VW Polo 6n 74 kw benzin - auto zlenivelo , nema tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Káble som vymenil nic sa to nezmenilo. Siel som teraz 400km a zhoršilo sa to uplne hm damm v servisse skontrolovat tlak paliva a ked bude slaby tak to bude asi cerpadllo si myslim a kaable som vymennil vsetky 5 aj k cievke
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Za 60e si spravil 300km?! Sak to je 16l na 100... Vau.. A len tak medzi recou... Vyfuk nemas rozpadnuty? Taky pchaty katalizator je neprijemna vec.. :/
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

...a ma ten motor co dychat?
Bez luftu nebudu pompezne zažehy :3020:
Pozri sa do airboxu, ci tam nemas na*rane.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Veď ja som písal, že treba skúšať postupne meniť najskôr tie lacnejšie veci, ktoré sa beztak budú musieť meniť po čase...
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mpi -čko je u ľudí vnímané ako jednoduchý stroj.ja si to nemyslím,kedže ak som mal v živote problém ktorý dohnal takmer k zúfalstvu,týkal sa práve benzínovej 74 a 77 kW verzie
Dokonca som mal prípad že bol napichnutý motor...na rampe paliva tlakomer,diagnostika na meraných hodnotách donekonečna a dokola,osem kanálov osciloskopu na obsadených.Len preto som dokúpil ďalšie štyri sondy aby som mohol naraz čítať osem kanálov.lambda na samostatnom testeri z možnosťou simulácie,teplotné čidlo na odporovej dekáde aby som si mohol simulovať akýkoľvek stav.Urobené boli násobne všetky základné nastavenia,premerané všetky kostry,odkáblovaný motor a prepískaná veškerá kabeláž. Dva razy kontrola rozvodou,urobená kontrola komresie,meraný protitlak výfuku,neskôr úplne odpojený,merané pulzy v saní a hodnota podtlaku. Chyba sa dodnes nenašla,po 2 týždńoch hladania som to vzdal,cena práce by presiahla hodnotu auta.Takže...ak niekto napíše že MPi je triviálna mašina - no problém,tak sa usmejem.Jediná neporiešená za xy rokov.
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Zdravim pocuvajte.jak som siel z vychodu na zapad 400km auto mi ide uplne hrozne este viac nez islo .. ked nastartujem auto drzi otwcky na 400 chce zdochnut... ale nezdochne dam podlahu na plyn za 5sec mi vytoci na 1500 a ked pustim spojku ze sa pohnem naa jednotke tak ledva idem ale to neide uz vobec kaatalizzator som dal prrec skor totoo to nemoze byt rozmyslam ci to nieje palivove cerpadlo? :/ zhorsilo sa to uplne jaa uz na nom nikde neechcem chodit lebo si myslim ze ostanem niekde stat uz.
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

Ale vzdy ked som sa niekoho pytal ze co moze byt a kazdy ze vymen svieckky vymen pallivovy filter tu vymen kable kable som vymenil a stali ma peknych 60eur...tu 3x diagnostika uz som bol tak zufali ze som chcel dat pomerat laambda sondu a nakoniec to nevyslo nemal tenn typek cas ta som sa nato vysral ale cerpadlo neviem jedine ze by som dal ddo servisu pomerat tlak paliva ked by bol zly tlak tak to je urcite o tom cerpadle... si myslim lebo mna uz nic nenapada a na dialnici jak som siel co som musel tak hore kopcom na 2ke 30km/h...skusil som dat obmedzovac ci sa nespameta a nejako som potom na rovinke siel 120 viac to nedalo ale naa dialnici uz som myslel ze zaradim jeednotku...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Normálny človek s takýmto auto nevyjde na cestu a nie to ešte na diaľnicu! :::
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

V Trnave a uz sa to tak zhoršilo no za zimneeho motora to drzi 500ottacok asppon 5sec... a ked tuknem do plynu hned zdochne a musim ho nechat klepat aspon 20sec... aby isiel no a co sa mi stalo naa neutrale drzi 900otacok... a jak som pridal len na plyn ziadna rychlost nic dal som podlahu a rucicka otacook sa uz ani nepohla nic.je to neprijemnee ked sa mi o stanee na ceste. No a posstrehol soom to ze ked na neeutrale stojim napr. Nepravidelne ide vynechavaa ddaco ako keby benzin isiel a tak ne a kolisaju otacky napr. Drzi 900 za tepleho motoora a prepne mu asi a ide na 500chce zdochnut pfu... a
Michalkvocka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.11.2015 00:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Michalkvocka »

V Trnave a uz sa to tak zhoršilo no za zimneeho motora to drzi 500ottacok asppon 5sec... a ked tuknem do plynu hned zdochne a musim ho nechat klepat aspon 20sec... aby isiel no a co sa mi stalo naa neutrale drzi 900otacok... a jak som pridal len na plyn ziadna rychlost nic dal som podlahu a rucicka otacook sa uz ani nepohla nic.je to neprijemnee ked sa mi o stanee na ceste. No a posstrehol soom to ze ked na neeutrale stojim napr. Nepravidelne ide vynechavaa ddaco ako keby benzin isiel a tak ne a kolisaju otacky napr. Drzi 900 za tepleho motoora a prepne mu asi a ide na 500chce zdochnut pfu... a uz nevytoci na 7tisic ale ledva. Na 5tisic ked skusil som. Zhorsilo sa. To uplne

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných