VW Passat 125kw 2.0 tdi dsg 2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

napriklad Ford Mondeo Mk4 103/120kw, alebo Mazda 6 GTA 120kw/136kw, pekne auta, za cenu do 15000 ich kupis novsi rocnik, lepsia vybava atd. nez nieco za tie peniaze od predrazenej VW grup....
Peterr83
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28.05.2008 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterr83 »

Len pozor lebo ludom zalezi viac na tom ake cisielko svieti Tachometri.hlavne ze tam svieti 140tisic km, je jedno ze sa tam nikdy nemenil olej.To len ako priklad.
Treba auto aj vidiet pocut odviest sa na nom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chvilku to vyzeralo že prechodom z PD na CR grupa urobila báječný krok.Neurobila,to už je viac než jasné a v súčasnosti idú také zaujímavé príbehy.Problémi sa riešia desivými pálkami,každú chvilku počujem ako ...prehrávali soft,potom zase prehrávali soft,tak ja neviem čo za blbú hru autorizáky zo zákazníkom hrajú,a popravde ma to netrápi.Urobili veci ako urobili,zmenili ešte aj diagnostiku,VCDS asi bolo príliš jednoduché a čitatelné,teraz to pre zmenu nik v okrese okrem nich nevie.Že účelovo úplne všetko skomplikovali,je tiež okoto vidieť pri každom úkone.Takmer niet veci ktorú by šlo jednoducho demontovať,lebo lepšie je ak bežia servisné hodiny a pre jednu vec treba demontovať ďalšiu,ale ani tú nejde ak sa jej z cesty tiež niečo nedá preč.A tak sa robí všetko dlho a zložito a o to práve kráča.Aj diagnostika je oprati tej starej násobne časove náročnejšia a desať ráz komplikovanejšia.
Že po r 2010 začala nová éra,na to niekto už prišiel,a zbytok príde tiež.Niekto by povedal že autá sú stále múdrejšie,ale pravda je aj to,že stále hlúpejšie koncipované.Zámerne,aby bolo jasné.Často človek vidí "riešenia" za ktoré by sa hanbil aj prepadajúci učeň,a to prosím je dielo inžiniera v das auto,že mu nie je hanba.Ak si teraz niekto namýšla o ostatných značkách že sa ho tieto trendy netýkajú,je nevyliečitelný optimista.Doslova mi je ľuto ľudí ktorý kupujú ojazdeninu po r 2010 lebo už to nie je o porovnávaní ktoré je lepšie,ale ktoré je menej zlé
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Mal som Passata s tym motorom 2.0Tdi. Bol to dovoz z nemecka r.v. 2010. Malo najazdene 175 tis. km pri doneseni na Sk. Mal som ho 1rok a nabehal som na nom 50tis. Za tu dobu sa menil len olej na nom a filtre a tlmice vsetky. Nemal som s nim ziaden problem inac a ked sa dal na net tak do tyzdna som mal uz 5 kupcov na neho. Tieto Passati Tdi idu ako teple rozky slovacisko kupi.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja mam kamarata ktory na 2.0bitdi (ach boze tie skratky, DVOJturbovom 140kW 2.0tdi ktory je montovany do Karavelly/Transporteru, ale postaveny na identickej technike) platil 2.200eur za vymenu EGRka.

Prečo kamarát nezaslepil EGR ? Na grupu tak typické ?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

arnie191219 napísal:Tato tema mi prisla vhod,lebo sa akurat chystam obmenit vozovy park.
Potesilo by ma,ak by sa odbornici vyjadrili,ze aky motor je v pohode,ked tu vsade citam,ze skoro vsetky su nah....o

Ja viem dokonaly nie je ziadny motor-tak ako aj clovek-ale skuste mi odporucit,ze ktore patria do kategorie vcelku spolahlivych-

Moje kriteria su- znacka auta-nezalezi
Prevodovka -manual
r.v. od 2009
skor diesel
od 100 do 140 kw-nech to trosku ide
cena-do 15 000 eur

dakujem pekne za odpovede-uvazujem inac-skoda octavia2 rs tdi,audi a6 2,7 tdi aj passat som uvazoval 2.0 tdi 125 kw alebo 103 kw,ale po tomto clanku neviem-prevodovku chcem len manual-uz som 100-krat presiel cely autobazar eu-a cim dalej pozeram tym je to horsie :-)
Trošku naštrbím Tvoje podmienky touto ponukou: http://ww3.autoscout24.at/classified/26 ... asrc=st|as

Na tomto aute sa budú vyvážať ešte Tvoji vnuci, ak sa nestane dopravná nehoda :-) Nie je to najkrajšie auto, ani najžiadanejšie, ale rozhodne je najspoľahlivejšie. Pri takýchto autách majú majitelia iný problém - nudia sa, že nič nemusia riešiť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pretože si ho RJ stráži,je elektronické zo spätnou väzbou a RJ neoblbneš ani na prietokoch.Nehovoriac že u DPF motorov je to velmi zlý nápad ho zaslepiť.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

arnie191219 napísal:Tato tema mi prisla vhod,lebo sa akurat chystam obmenit vozovy park.
Potesilo by ma,ak by sa odbornici vyjadrili,ze aky motor je v pohode,ked tu vsade citam,ze skoro vsetky su nah....o

Ja viem dokonaly nie je ziadny motor-tak ako aj clovek-ale skuste mi odporucit,ze ktore patria do kategorie vcelku spolahlivych-

Moje kriteria su- znacka auta-nezalezi
Prevodovka -manual
r.v. od 2009
skor diesel
od 100 do 140 kw-nech to trosku ide
cena-do 15 000 eur

dakujem pekne za odpovede-uvazujem inac-skoda octavia2 rs tdi,audi a6 2,7 tdi aj passat som uvazoval 2.0 tdi 125 kw alebo 103 kw,ale po tomto clanku neviem-prevodovku chcem len manual-uz som 100-krat presiel cely autobazar eu-a cim dalej pozeram tym je to horsie :-)
Ked premyslas dat 15000 tak nespekuluj ze 2009 alebo tak. Zober napriklad dvojrocnu i40 a budes mat stastne a vesele. Ano ja viem ze to nie je bmw ani audi ale ....
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

diky za prispevky-aj ked to nie je moja tema-ale mozno to pomoze aj povodnemu zadavatelovi temy-
Ta Toyota Camry bude urcite spolahliva-ale ten vzhlad-brrrr
Ja milujem auta-a auto musi aj trocha vyzerat.
Ford Mondeo nemusi byt zle-este som 2 tyzdne v zahranici-dovtedy mozno nieco vhodne najdem.Aby som nakoniec neostal pri mojej 2-kovej oktavke,1.9 tdi 77 kw-ale cipnuta na 100 kw-fachci bez problemov uz 7 rok-ja ju mam 4 roky.
Ale uz by som chcel zmenu tak ci tak.

Inac veduca ma Audi A 4 2.0 TDI 88 kw-ale nic moc-sem tam sa na nej vozim...asi som zvyknuty na 136 konovu oktavku :-)

Dakujem vsetkym za rady-ak este niekto prispeje,rad si to precitam.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Áno, vzhľad nie je bohviečo, ale mojími očami je dôležité to, ako sa cítim vnútri, nie to, ako to vyzerá vonku ;-) Nikto Ti to auto nebude závidieť, čo je dôležitejšie - nikto Ti to auto nebude chcieť ukradnúť. Môžeš to nechať aj odomknuté... Mne sa to raz stalo na Landcruiseri v nie najlepšej časti Bratislavy (defekt) a ráno som ho tam našiel. Medzitým možno ukradli 5 Golfov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mne sa napríklad tá Camry celkom páči. A nebude ju mať 176 ďalších s rovnakým (ne)vkusom len na tvojej ulici. Aj keď je to o triedu vyššie, konkurentom pre Passat je Avensis.

Ale pokojne si kúp koncernové kachle - už sa našli dvaja, ktorým okrem výmeny motora hádam aj 30 tis. km nič nepýtali...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Arnie - mne sa tá Camry tiež páči , ak berieme estetické hladisko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných