VW Golf IV 1.4 16v - cuknutie za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1.4 16v - cuknutie za jazdy

Príspevok od používateľa scand »

Ahojte, mam taky problem, vsimol som si asi uz cca 3 krat ze ked idem trosku rychlejsie a zacina mi dochadzat benzin ale rozhodne este nesvieti rezerva, a ani najblizsich 50 km nebude (neviem ci to ma suvislost). tak mi ako keby uberie z plynu a citim ako keby dobrzdil. Ale vsetko trva asi sekundu maximalne. Minule mi to spravilo v 140 a skoro som to nerozdychal, strasne som sa zlakol.

Auto je v dobrom stave, vymenene brzdy + kotuce, vsetky pruziny, spojka, komplet nove rozvody + klinovy remen, vymenene vsetky filtre a sviecky, novy olej, atd, atd..

Viete mi poradit kde by bol problem ? Dakujem.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Diagnostika :41c2: :41c2:
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Takze VAG alebo cosi take ? Kazdopadne vobec netusim ako sa to robi :) alebo tak. Nieje problem to kupit, ... len co stym potom ? :) nikdy som s diagnostikou nerobil.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Treba si dat spravit DIAGNOSTIKU auta a nie kupovat!!! :41c2:
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som ten isty problem na 1,4 55kw BCA,robilo mi to to isté ,postupne sa to zhoršovalo a problém bol v palivovom čerpadle v nádrži ,mne už aj divne hučalo,po jeho výmene to už nespravilo ani raz,pravdepodobne kolísal tlak paliva...
menil som len motorček univerzál za 25 eur,potrebuješ na to teplovzdušnú pištol na nahriatie plast hadičky pri demontovanom koši čerpadla..
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Super. Dakujem za odpoved. Skusim sa pozriet na to palivove cerpadlo. Moc si mi pomohol, uz som to dal podla tohoto zistovat a je to asi casty problem tychto golfov. Teda zavada o ktorej sa vie.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co chces na tom motorceku vidiet?
Uvidis prd makovy :40bd:
Ked tak, daj si zmerat tlak paliva a precerpavane mnozstvo.
A ak casto jazdis s minimom benzinu v nadrzi, tak by urcite pomohlo aj vycistenie (nadrze). Mozno aj trocha liehu, ale neni nad to vycistenie...
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Pozriet som myslel tak ze sa budem zaoberat snim kedze nemam ziadnu inu alternativu :D Ze to vymenim cele :D nie pozriet ako fyzicky :D

Co sa tyka jazdenia v nadrzi tak vzdy idem na rezervu a potom dotankujem 50 litrov na plnu. Kvoli statistikam na spotreba.sk :) , kedze nemam palubny pocitac.

A hmm. Mozno ju aj vycistim. To je dobry napad veru.
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

mastik29 napísal:Co chces na tom motorceku vidiet?
Uvidis prd makovy :40bd:
Ked tak, daj si zmerat tlak paliva a precerpavane mnozstvo.
A ak casto jazdis s minimom benzinu v nadrzi, tak by urcite pomohlo aj vycistenie (nadrze). Mozno aj trocha liehu, ale neni nad to vycistenie...

Tak nakoniec som nechal vymenit palivove cerpadlo a take tesnenie okolo. Totalne sa uz cele rozpadalo v rukach.... a dalej vycistit nadrz liehom. Teraz to uz nerobi :)

Dakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných