VW T5 - svieti abs

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

znon.limo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

VW T5 - svieti abs

Príspevok od používateľa znon.limo »

zdravim.prepacte ak tato tema tu uz bola.menil som zadne lozisko,,asi sme pokazili snimac,lebo stale svietil abs apotm aj asr.vymenil som snimac,teraz svieti abs ked prejdem asi 100 metrov zhasne a po 500 metroch sa rosvietia obe kontrolky.dakujem lubo
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Treba diagnostiku a pozriet (za jazdy) co to koleso ukazuje. Na zadnej naprave RJ toleruje mensiu odchylku medzi kolesami, teda oproti prednej naprave (ak si dobre pametam, tak cca 2%). Kludne moze byt chyba v kruzku toho loziska, uz som sa s tym stretol to akoze na org. diele, s FAG-om problem nebol.
Este ma zaujima, len tak okrajovo, ze ako sa sprava palivomer a tachometer za jazdy.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Teraz si presne nepamatam ako je to na t5,ale snimaci kruzok nie je nahodou v lozisku?Ak ano,nie je nahodou lozisko naopak nalisovane?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Alebo ste poskodili magneticky kruzok na lozisku, jednoducha diagnostika napovie uplne presne v com je chyba.
Loziska na T5 treba menit najlepsie s pripravkom jednak to clovek urobi za 20 minut a riziko poskodenia kruzka ci snimaca je minimalne.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

avelmak napísal:Teraz si presne nepamatam ako je to na t5,ale snimaci kruzok nie je nahodou v lozisku?Ak ano,nie je nahodou lozisko naopak nalisovane?
T5 ma kompakt lozisko aj s nabojom (ako napr fabia) predne + zadne su rovnake.
znon.limo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

vw t5 svieti abs

Príspevok od používateľa znon.limo »

palivomer aj tachometer su v poriadku[/i]
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 21 neregistrovaných