VW Passat b5 1.9 Tdi PD 85 kw - nema vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaro741
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.10.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 1.9 Tdi PD 85 kw - nema vykon

Príspevok od používateľa jaro741 »

Zdravím, mám taký problém z autom ze ked idem zošliapnem tak auto ani nepotiahne a ide maximálne 110 a mám podlahu celý 4as ... díky za každú radu ..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite to sprevádzajú aj iné veci,neverím že toto je celý problém ktorý spadol z neba
jaro741
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.10.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro741 »

tak prave preto sa piitam ze kde by som mal hladat chybu preco nema vykon ...lebo inak auto ide normalne len ked mam 5ku ako ta keby netahala 110 a viac to auto nejde ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jarko,budem absolutne úprimný.Si úplne natvrdnutý ? Alebo si myslíš že sa poruchy motora určujú z hviezd ? Auto má vždy nejaké km ktoré mnoho napovedia či niečo pripadá do úvahy alebo nie,má za sebou servisnú históriu,ktorá tiež smeruje či niečo už riešené nebolo a može mať súvis,každá porucha má svoj priebeh,kedy to robí a kedy nie,akú má vtedy teplotu,či sa problém dostavil pozvolna a pomaly.Väčťšina ľudí už nejaké základné veci porobí,pomení aspoň filtre a pod,a potom sem napíše aký má problém.
Totálne si hodil na celé bobka,názov príspevku som ti trocha poludštil lebo to bola katastrofa,ale pomôcť sa ti nedá,lebo nechceš pre to ani sám urobiť nič.Z toho čo si napísal sa nedá určovať vonkoncom nič
SAú dve možnosti...prvá že napíšeš všetko čo k tomu patrí aby malo zmysel sa tým zaoberať
druhá..tému zamknem lebo nemá šancu nič riešiť.Chápenzi bitte ???
jaro741
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.10.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro741 »

takto kamosko moj ... natvrdnuty niesom takto ti to poviem po lopate .... fitre ci olejovy palivovy pelovy vsetko vymenene proste vsetky filtre olej novy motere proste vsetko som vymenil auto ide normalne ma prevadzkovu teplotu na 90 drzi pekne ... viete kedy mo to robi ? za studena ide normalne taha vsetko aj turbo ako maaa ...ale ked sa uz zohreje na 90 na prevadzkovu teplotu ..tal vtedy straty vykon ked motor je zohriaty hej ... tak niake cidlo alebo snimac teploty ..co to moze byt ...uz rad by som sa dostal by k veci ...dakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Bez diagnostiky to bude vymena dielov stylom pokus-omyl. Motor jednoduchy, neni tam nic zaludne, vsetky chyby TDi-PD su viacmenej "vychytane", len treba indicie a tie nie su a bez diagnostiky ani nebudu. Opierat sa o tvrdenie laika, ze ked sa zohreje, tak netaha je ako...
jaro741
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.10.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro741 »

tak viem ze to bez diagnostiky nezistim kde je zavada ..ale som chcel iba vediet ci niekto nemal takyto uz problem a vedel by mi to povedat hned bez diagnostiky co to moze robit ..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Diera v hadici od turba, deravý intercooler, zlý snímač teploty, zlá váha vzduchu, turbo má problém v regulácii, .....a teraz ideš šup šup všetko meniť doradu naraz alebo postupne po jednom....

A svet je gombička: Pán doktor škrabe ma v krku dajte mi tie fialové bobule čo aj minule ...tie zabrali aj Ferovi susedovi.... :4090:
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

podľa mňa prestal fungovať povodný sowtver.
jaro741
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.10.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro741 »

mno vsetko som skontroloval hadicu turba je dobraa pozeral aom aj hadicu intercoleru ta je dobraa tiez a ten snimac na vahu vzduchu som tiez skusal ale robi to to istee takze tieto veci vylucujem ..a ta regulacia turba ...tomu nechapem co tym myslite ... a ten snimac teploty som nepozeral ani neviem kde tam je ten snikac teploty ..ak viete poradte dakujem ...asi najlepsie to dat na tu diagnostiku a tam si myslim ze zisti vsetko
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

natvrdnuty si k m hlavatemu sa chovaj inak,nie je pre teba kamoško
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jaro741 napísal:tak viem ze to bez diagnostiky nezistim kde je zavada ..ale som chcel iba vediet ci niekto nemal takyto uz problem a vedel by mi to povedat hned bez diagnostiky co to moze robit ..
Jaro pochop jednu vec,tebe nepomôže či niekto mal podobnú vec alebo nemal.Tebe pomôžu ľudia,čo takéto veci riešia každý deň.A preto ti píšem ako píšem,že napíš všetko čo treba na prvý raz,všetko...tj všetko čo vôbec o tom motore vieš aj o probléme.Potom má cenu aby niekto,kto má tieto veci v malíčku,si dal veci dokopy a napísal PREDPOKLAD,tj ako na daný problém.
Ak nechceš chápať,alebo sa ti nechce písať,tak kašli na celé.Už som ti písal,technika je ...údaje,hodnoty,parametre atd dokolečka dokola,nie kraviny či niekto mal či nemal.Tvoj problém nikto nemohol mať,tvoj je tvoj,iný mohol mať podobný a to ti je prd platné.

Diagnostika zistí všetko,to máš pravdu,ale nie tak ako si to predstavuješ,že ti tam strčia šteker a bude všetko jasné.To je iba jedna časť z diagnostiky,môže priviesť priamo k objasneniu,ale to sa deje málokedy.Na 90% iba napovie akým smerom sa uberať.Tu sa vyriešilo čosi problémov,ale len preto,že to napísal človek ktorý počnúc kódom motora napísal sto informácií o všetkom.Tak sa potom dá celkom cielene.Akosi to nechceš pochopiť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

zas je to tu... snad neexistuje forum, kde je takato snaha o odbornost, snaha pomoct a pritom tolko impertinentnosti. Zasnem, ze ti milan hlavaty este zareagoval a slusnost a vychova kaze, ze sa trosicku treba ospravedlnit. Ako sa mozes znizit k takemu osloveniu jedneho z najpragmatickejsich odbornikov na tomto fore? A este ta aj navadza niekolkokrat, co mas este napisat, aby ti mohol poradit... uz som na taketo veci stary, mozem sa na to vykaslat, ale nejako mi to neda....sorry,uz ma niekedy aj tie auta rozculuju.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

niekto má starú sračku vydojenú, a nie že by bol rád, že mu je niekto ochotný poradiť, ale ešte bude vyskakovať. Nech si stou zdochlinou ide do servisu, navrhujem uzamknut tému, kôly arogancii neochote spolupracovať dopytujúceho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia z problémami chápu,že ich lekár pošle na XY vyšetrní len aby sa trafil do diagnózy.A to vedia porozprávať o tom kde bolí a ukazovať kde bolí.Keby to šlo bez toho,tak si ľudia pozrú na Fecebooku (alebo ako sa tá kravina volá) čo im je,alebo sa opýtajú zverolekára,aj to je lekár,dokonca musí byť lepší lebo lieči nemé tváre...Ja aj tomu rozumiem,že písať a premýšlať je utrpenie,buď pre malú obrazovku telefonu,alebo pre iný dôvod (gramatika,slovná zásoba).Ale na to je tu človek zvyklý a nevyčituje.Ale aj mechanik je liečitel nemej tváre,tak je dobré ak mu gazda načrtne aspoň v písmenkách čo to o svojom koníkovi a jeho probléme.Ak to neurobí a aj tak čaká spásonosnú pomoc,tak je to zabité a ozaj treba tému zavrieť.
Zamknuté

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 30 neregistrovaných