Dacia 1.2 fabrické lpg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Dacia 1.2 fabrické lpg

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Zdravím páni. Prevádzkujem menšiu taxislužbu a už dlhšiu dobu pravidelne mením autá. Momentálne silno uvažujem nad kúpou nových áut, konkrétne dacií logan samozrejme, že s lpg. Inak by to pri našich smiešnych cenách za prepravu ani nešlo. Mám len trochu obavy z tej fabrickej montáže lpg. Počul som, že fabrické lpg sa ťažko servisujú(pri poruche je ťažké odstrániť problém preto sa mení celá RJ v hodnote cca 500 eur) a majú vysokú spotrebu. Opakujem len som to počul, nič z toho nieje overené. Testy týchto dacií s touto motorizáciou som čítal ale všetko to boli nové autá s pár km. Má niekto dlhodobé skúsenosti?? Servis, spotreba, kvalita ?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

fabricku daciu s lpg teraz nie je mozne objednat, ci uz sa nieco zmenilo?
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Objednať sa dá.Na otázku O Loganovi s LPG Ti najviac povedia v servisoch, ak máš záujem .
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mam jednu na dvore, podla mna super volba za tie peniaze. Nic to nezerie, ale uplne fakt ze minimum. Este to nemam odmerane ale za 20 som sa vozil minule cely tyzden. Auto jednoduche , pekne [v ramci cenovky] A co ta trapi servis ked to budes mat v zaruke? A preco by to nemalo byt servisovatelne tak ako aj bezne dorobene LPG tomu nechapem. Taxikari dacie oblubuju vemi, na SK ich je strasne vela, asi tolko ako v AT a DE mercedesov :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia 1.2 fabrické lpg

Príspevok od používateľa bajo777 »

mravec1987 napísal:... majú vysokú spotrebu...
fuha...to je kolko preboha ? :41c2: 1,2 v takom aute kolko zozere ? 8 litrov LPG ? viac neverim...to mas 4,50e/100km :41c2: ratam 57 centi liter, jak som capoval v piatok...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Znovu zopakujem, že som to len kdesi počul ale vraj tam je rj benzínova rj prepojená s tou lpg rj a tam vraj nastáva problém. Záruku beriem ale tá mi padne cca po roku keďže auto toľko najazdiV cca za rok.Všetky pre a proti som si už zrátal. Zaujímali ma hlavne skúsenosti čo sa týka kvality dielov, trvacnosti, reálnej spotreby atď.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

spritmonitor pozna jednu taku daciu:

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/711762.html

jak som hovoril ani 8 :41c2: , za kolko chces aby to vrcalo ? ved pod 7 ani feldy nechodia, dalej liter plynu mas jak pol litra benzinu, u sporaka sa uz spotreba neriesi/pokial neni pokazeny/, lebo principialne uz nic lacnejsie neni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ved za ten rok budes mat dost casu zistit ci sa ti to kazi alebo hodi do vozoveho parku a ak nie tak to predas a ludia sa budu bit o to tomu ver
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

este k tomu prepojeniu jednotiek...ja myslim, ze obidve su aktivne na kazdom sporaku bez ohladu na palivo, pokial LPG neodpojis od napajania :), cize vlastne su prepojene... priamo nepriamo, to mas fuk

trebars fabricky fiat ma rovno v diagnostike, aj landi renzo jednotku, cize sa k tomu konektuje rovno cez obd, netreba dalsi kabel atd, ale pravda je, ze plynari s fabrickym plynom maju dusevny problem, kedze tie jednotky su kodovane, treba sa pytat u nich, vyvoj ide dopredu a ked je volacoho moc, tak kludne verim ze si volajaku cestu nasli, pytal by som sa pana Hatiara prikladne... :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

akurat som kukal dacia stranku a naozaj som tam teraz v ponuke vozy s LPG nevidel. Ktovie preco?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Konecne sa niekto aj kukol :-)
Ja som bol vo vyssom levely,aj som tam cez leto bol,akurat som sa zaujimal o iny model dacie
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Pozri si stránku http://autoklubdacia.cz/. Tam je o nich popísane dosť. Ale od leta, keď prešli na euro 6, tak už ich nemajú v ponuke, aspoň na internete. Možno niekde skladovky.
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Cau
ja som riesil rovnakú dilemu a nakoniec som kúpil 1,2 MCV bez fabrickeho LPG a po 2 mesiacoch som dal domontovat LPG zn. BRC v Korejovciach a max. spokojnosť. Spotreba na LPG cca 9 litrov - 90% mesto. Len to auto oproti starej 1,4 dacii - pričom kw sú rovnaké - je dosť akoby pribrzdené asi kôli emisiám. Ale ináč na taxi stačí. Ludia aspon u nás riešia cenu za jazdu a nie auto. Jazdia tu aj 25000e OCTAVIE.....a to je uz nezmysel.... Môj názor.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

U nás Dacia Logan 1.4 LPG spotreba 8,6-L/100-km po meste (KOSICE) auto malo 530 000-km ak išlo preč . Spoľahlivosť na jednotku . Bol to ročník 2005 a jedine nevýhoda bola že začínala korodovať - zadne lemy , zadný kufor a praví podbeh .
sukromnik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.08.2015 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sukromnik »

Mám Duster s fabrickým lpg. Ak by som ho mal znovu kupovať tak už by som si dal lpg namontovať zvlašť. Spotreba cca 9-10 litrov čo si myslím že je OK, ale čo sa týka servisu tak katastrofa. Filter plynnej fázy stojí 42€(mení sa každých 20000km), kvapalnej asi 15€. Ked auto zdochne tak sa plyn automatický vypne a po naštartovaní ho treba manuálne zapnúť. Kým sa nato zvykneš budeš mať nadspotrebu benzinu.(auto zdochýňa za studena lebo je blbo vyladená RJ plynu - mám to z poľského fora kde to robí veľa Poliakom) . Za montáž lpg v inej dielni dáš cca 1000€. Ten rozdiel medzi fabrickou a neorigo montážou máš za 100000km späť na cene servisu ale hlavne budeš mať lepší splynovač a hlavne zaistený servis. Čo som čítal a počul tak Landi Renzo je komplikovaný a drahý splynovač a ešte ta zablokovana RJ ku tomu.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní