Dacia Dokker 1.6 75 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

axwellx64
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.01.2015 00:42
Zdieľať na Facebook

Dacia Dokker 1.6 75 kW

Príspevok od používateľa axwellx64 »

Zdravim, skusenosti s timto autom resp. motorom mate ?

Dacia dokker benzin 1.6 75kW

vyuzitie: servisne prace v ramci mesta a mimo mesta (cize kufor naradie + material, kratke trasy zvycajne do 5-20km, dialnice nie, tahanie privesu mensieho. Sem tam raz/dva krat rok trasy asi 100-300km.

Rocne menej ako 10 000km sa bude jazdit.

Bude garazovana celorocne

Je to spravna volba ? Aj co sa tyka motora, v danej cene som nenasiel adekvatnu nahradu minimalne o 2-3000 vyssie mozno....
axwellx64
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.01.2015 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axwellx64 »

ok, super sice k tejto vykonovej verzii som nenasiel pri 1.6 ziadne info, iba k starsej ale vyzera to ze je to celkom podareny motor od renaultu.

neviete kolko toci motor pri 90-100km/h ?
pise sa kombinovanych 6.2, realne do 7 kombinovane bude alebo mam ratat viac ? Tato ma tusim nizsiu spotrebu ako predchadzajuca sa mi zda ze az skoro o liter aspon papierovo.
tiez som nasiel nejake info ze pri tejto vykonovej verzii je trosku lepsie sprevodovana ako predchadzajuca.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Spotrebu tazko predpokladat, ale na 5km jazdy v meste (BA) mne vychadza priemerka okolo 10,5l/100km a v mensom meste to robim za cca 6-7l/100km. Ratal by som od 6.5l - 7.5l kombinovane.
axwellx64
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.01.2015 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axwellx64 »

to je fajn ok,

v pondelok to idem objednat, akurat ze az o 3 mesiace po objednavke ho budem mat aspon tak tvrdil predajca, to je tak obrovsky zaujem o daciu alebo je to normalne ?

vsak tolko sa caka co znamy kupoval jaguar a k tomu este v specialnej vybave.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Majú aj skladové http://www.dacia.sk/skladove-vozidla/ ale s motorom euro 5, bez štart stop systemu. Aj na dácie sa čaká, min. 2 až 3 mesiace.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Čo ja viem Dokker sa vyrába v Tunisku,ten motor je moc našťavený pozor naň. Reálna spotreba je na úrovni 7,5-8 lit.,dlhé trate ku 6 lit. Napriek všetkému Dácii verím,kámoši už na ňom majú aj 250 tisíc.
PS:Ja mám chip na 64-ke / 72 kW.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na všetky autá sa čaká viacmenej, ak nenatrafíš na niečo čo už je vyrobené a teda nemáš presné požiadavky na výbavu prípadne farbu a tak....
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

teraz som aj ja behal po predajcoch či citroen ,opel Nissan od 6 - 12 týždňov dodávka pokiaľ neberieš skladové . U mňa vyhrala skladová toyota verso.
tá tvoja 1,6 je dobrá ,ale trochu viac žerie , rátaj ku 8 L
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
axwellx64
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.01.2015 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axwellx64 »

tak je objednana, v polovicke januara pride, no ano skladove nevyhovovalo ani jedno lebo chcel som dokupit par veci plus, nakoniec som ani nevedel, ze ani farbu sa neda moc vybrat teda ano ale este viac si pockam, farby na vyber bola biela a nejaka bezova, tak som dal tu bezovu tak aj plus za metalizu som zaplatil ale nevadi dali mi letne aj zimne pneu, trochu s cenou sme sa pohrali a stale som pod 12 000 s takmer plnou vybavou akurat stresny nosic som jedine nedal, ze len dve dacia dokker s timto motorom uz boli len dostupne na objednanie na tento, ze skorsi termin, ak by som chcel inu farbu tak koniec februara az zaciatkom marca by bolo.
nabuduce min. pol roka pred budem musiet objednat auto, ako vidim to asi plati vsade ako vidim, pred 10 rokmi som kupoval toyotu ale hned som to potreboval, akurat mali na predajni jednu taku co vyhovovalo celkom, vtedy mi to bolo aj jedno potreboval som jedno nove auto co najskor, co bude na cesty do zahranicia. Dnes uz su ine priority a toto auto bude vyuzivane inac ako na dlhe cesty, ako som pisal v uvode.
K spotrebe starsi motor okolo 7l spotreba, a pri velmi jemnej jazde spominal predajca aj 6.5l kombinovane ale tak treba to zabehnut trosku viacej potom klesne spotreba to je mi jasne. Tento novy motor bude o kusok vraj lepsie natom, ale tak skor si myslim ze to bude podobne a to je ok, aj do 8l je to ok. Chcel som co najklasickejsi motor co ma este nejaky objem aj nejaky vykon, aby utiahlo aj mensi prives, co myslim ze bude ok.

mimochodom otazka mimo (len tak pre zaujimavost pre mna), diesel este niekto vyraba na svete dnes, nieco schopne co vydrzi takych 300 000km povedzme bez vymeny pol motora ? Normalna jazda, presuny po dialnici zvacsa. Mam take skusenosti co vidim, ze japonske diesle sa poslednu dobu dost zlepsili, toyota diesle mam s nimi skusenosti a v pohode zvladaju bez vacsich nakladov nad 200 000km, co by som co viem nemohol povedat o FR,DE autach ani ford, neviem ako korejske alebo take volvo...
Odkialsi som pocul, ze jaguar ma kvalitne motory pre diesle, vyrabaju si ich sami ? 150kW 2.2l je to nieco tak super ako som pocul ?

diky za odpovede
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

dnes sa uz neda povedat, ze by boli jedny dizle lepsie ako druhe. A uz vobec ze japonske su lepsie ako francuzske alebo nemecke, alebo hocijake....su nejaki 3-4ria dodavatelia CR systemov, obdobne dalsie suciastky ako turbo, RJ atd.... Teda ak vylozene niekto neurobi chybu, ake sa stavali v 2000 rokoch a snad to uz maju vsetci za sebou, tak by som povedal, ze vsetko je kvalitativne podobne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní