Lancia Lybra kombi 2,4JTD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

osimo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.02.2012 18:28
Zdieľať na Facebook

Lancia Lybra kombi 2,4JTD

Príspevok od používateľa osimo »

Zdravim vas chcem sa opytat ci mi viete poradit alebo povedat ci mam kupit Lanciu Lybru wagon 2,4JTD 99kw ročnik 2001,km 220000, mozno je tu tema ale potrebujem viediet novsie info,Dakujem za odpoved
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A cim to auto s tym motorom vynika? Spotreba dost vysoka, motor velky, tazky, biedny rejd, ani do mesta ani na dlhsie cesty. Akurat mozno ceny tych jazdeniek, avsak je to asi sposobene velkymi serv. vydajmi.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Co sa tyka auta, motor neznicitelny, idealny na dialnice kde jazdi za 5,5 az 6L. zalezi ci jazdis 130ku alebo rychlejsie. Pri 160ke mam odmeranu spotrebu 6L. Do mesta a najme na kratke trasy je to zrut. Tazko sa zohrieva, mestke jazdy nie su pre ten motor ziadna zataz. Motor tazky na predok, teda ak nechces menit diely podvozku kazdy rok, treba davat kvalitne diely. A k tvojmu typu, 14 rocne auto s 220tis.km? to tomu aj veris? tieto stare auta nabehali vela kilometrov, ja by som tie kilometre dal minimalne krat 2, ak nie 3. Teda necakaj ziaden zazrak, to tak vstupny servis v hodnote kupy auta pojde behom kratkeho casu do toho. Ale to do kazdeho tak stareho auta...
corp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.04.2010 10:14
Zdieľať na Facebook

lybra 2.4 jtd

Príspevok od používateľa corp »

takže v skratke ,lebo som lenivý na dlhé písanie:
+ cena jazdeniek
+ výbava a komfort (2-zónová klíma,BOSE,alcantara atd)
+ cena nahradnych dielov (uroven octavia 1)
+ spolahlivý motor (mám už druhé auto z 2.4 jtd)
+ výkon a zvuk motora
+- spotreba (5/7/9l mimo/priemer/mesto pri využívaní potencíalu motora)
+- dizajn (vec vkusu,neokukané auto)
+- jazdné vlastnosti (v meste to fakt neni nic-moc, mimo mesto ok)
- malá ponuka jazdeniek
- užšia ponuka ND (chvalabohu za internet)
- na dialnici by bodla šestka

či mám kúpiť
asi nieje dobrá otázka
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Lybra je krasne a kvalitne auto. Zial, pravdepodobnost, ze v tomto rocniku ma 200 000 km je rovna nule. Tipujem, ze tie auta maju VSETKY daleko cez 400 000 km uz za sebou..
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Takže si to zoberme popravde, stým ročníkom a motorom tak 320 alebo 420000, však kto by si kupoval také auto a ešte s takým motor, keby nerobil veľa kilometrov,určite nie 10000 ročne :41c2: !Teraz k autu skontrolovať trysky,turbo a vysokotlaký systém a samozrejme dvojhmota + spojka ,odporúčam s vlastných skúsenosti budeš mať menej starostí a viacej radosti!A aj keď kúpiš pozor na kvalitu nafty commonrail háklivý na kvalitu nafty!Inak auto výborné, veľmi pekné,spoľahlivé no pokiaľ malo dobrý servis!Ale radšej by som volil 1.9 jtd 116koní,výborný motor na lybru pomerne živý pretože 2.4 väčšia údržba všetko 5 krát,ťažký motor a hlavne strašne malý motorový priestor!Inak dobre vybavené sú tie malé beštie,trochu horšia pasívna bezpečnosť taliani tak nehľadeli na bezpečnosť ako nemci!Ja by som to bral ,ale len ak bude preukázateľný dobrý stav a servis!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Preukazatelny stav a servis urcite nebude. To auto bude mat minimalne 5 majitelov..

Kilometraz pocas prvych rokov aspon 50000km rocne, potom uz mozno trochu menej.

V kazdom pripade - bude to dost ruska ruleta.
Ale udrziavanych dieslov od prveho majitela s preukazanym servisom.. Takych je tu mozno 5 v celej ponuke. :(
johndoe
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2014 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johndoe »

Môj názor je,že je to kus dobrého auta za slušné peniaze. Tým km čo udávaš v kontexte s rokom výroby moc neverím, ale ktoho vie nie? Moja skúsenosť s Lanciou Lybrou SW je len pozitívna. Mal som možnosť vyše roka jazdiť stýmto autom, rok výroby myslím,že jeden z posledných rok 2005, motor 2,4 JTD 110 KW (150 HP), 330000km. Pohodlné a komfortné vozenie, moja dlhodobá spotreba bola okolo 6,5 L (super motor). Jazdil som prevažne mesto (vonkajší obchvat),do práce z pracé dokopy cca 20km a cez víkend okresky. Auto pomalšie kúri,ale je to vačší motor predsa len a chvílku mu to trvá zohriať sa. S autom som nemal žiadny problém okrem drobností, ako vypálená žiarovka zadnej špz, občas si elektrika vo vodičovom okne zablbla, ale to je asi tak všetko. Momentálne to auto nemám,ale neviem sa dočkať kedy mi ho kolega vráti. Taktiež som mal istú dobu možnosť jazdiť s inou lybrou SW, tam bol motor 1,9 JTD ale 85KW a tiež pohodička a super vozenie. Ja za seba môžem len odporúčiť a prikláňam sa k pozitívným názorom kolegov nado mnou. Šťastnú ruku pri kúpe...
boyka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.10.2015 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boyka »

Ako nehnevaj sa kamoš ale ti si buď také auto ešte nemal alebo na neho nemáš.pretože výkon to má takí oktavke zakývam a to je jedno akej okrem samozrejme RS.spotrebu mám dlhodobú 4.3L a to je objem 2.4Jtd.Takže nepíš o niečom čo nemáš vyskúšané alebo tomu nerozumieš.Na Lybru nemôžem povedať zlého slova, a servis tiež si myslím ako u iných vozidiel čo je bežné.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

dlhodobo 4,2 nemáš, to zasa netáraj Ty. 2,4 takú spotřebu nemá ani při TOPeko jazde. Vždy je to 5+. A ak máš 4,2 tak dávam do placu 1000€ daj aj Ty a odvez ma z BB do NR alebo podobný cca 100km úsek s dialnicou aj mimo + prejazd nejakým mestom a ak po dotankovaní bude spotřeba 4,2l tak 1000ka je Tvoja Novoročná prémia ;-) Ak bude nad 5l tak mám prémiu ja. Takže máš 0,8l toleranciu. Ideš do toho? Samozrejme, odmietam jazdu kedy nás budú predbiehať traktory a cyklisti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný