VW Touran 1,6 tdi bmt dsg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práveže ludí treba nechať trpieť, lebo pri kúpe kedy sa malo rozmýšlať sa nerozmýšlalo. Ba ja dokonca takému čo si dá načipovať auto doprajem aby mal starosti. A to nie je škodoradosť ale skrátka treba aby bol dotyčný potrestaný

Lebo pri kúpe každému stačí aj to najslabšie čo výrobca ponúka, len aby to malo čo najnižšiu spotrebu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trestať ľudí netreba,vytrescú sa dosť aj sami a netýka sa to iba tejto veci.Každý robí niečo čo mu neprináleží,každý mudruje nad vecami ktoré tiež nie sú jeho parketa a o ktorrých ho...vie,nikto nikomu by najradšej nezaplatil ani halier.A tak je všetko dokonale na ho... ,uzavrel sa kruh tým najhlúpejším spôsobom
Keby každý radšej robil aj mudroval do toho svojho aby bol v tom svojom dobrý,aby zarobil a mal na to si zaplatiť iného odborníka.Ale každý míňa čas na to aby robil niečo mizerne a nie si robil svoju prácu v ktorej je dobrý a tak vyzerá celý štát
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práveže nik nerieši nič,už som to písal,lepšie zarobí ak vymení kopec vecí miesto toho aby našiel tú správnu ktorú treba vymeniť.
rb-digital-sk
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.10.2014 18:25
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rb-digital-sk »

mp3turbo napísal:ahh takze uz nie BH Motor ale RB... okej, ukladam do makovice.
BH je stale BH, ja som dalsi clovek co sa venuje chiptuningu, k BH chodim ladit na brzdu, a ked potrebujem turbo vieme sa dohodnut na vyrobe specifickeho kusu, a celkovo si myslim, ze mame technicku spolupracu na vysokej urovni

to ze ci motor vydrzi sa samozrejme uvidi, je to samozrejme len prva lastovicka, ale parametre pocas ladenia boli uplne v norme, teploty boli pod kontrolou, takze mozem tvrdit, ze standardny chiptuning je daleko za hranicou toho co motor dokaze

prevodovka/spojka, prevodovka je tam MQ250, tak isto 228 spojka, na to co dokaze 1.6 to uplne vyhovuje

skor co ma mrzi, verzia greenline ma extra dlhu prevodovku, tam dynamika naozaj zaostava

ivko1 napísal:Nikdy to nepochopím - ked je v ponuke verzia kde je vyšší výkon, prečo si niekto kúpi tú slabú a potom špekuluje ako zvýšiť výkon (prípadne si narobiť problémy).
je vela pripadov kedy su motory mechanicky rovnake, a lisia sa len v malych rozdieloch
napr 1.9 TDI 66/81 po 2001 rozdiel vo vstrekovacich tryskach
2.0TDI CR 81/103/125 zaklad motora je ten isty, rozdiel je v 103/125 v turbe, a ze 81kW ma malu spojku pri prednom nahone
a takychto pribehov je vela
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ má niekto dobre prečítané základné parametre a odlišnosti resp. identičnosť rôznych výkonových verzií tak má dostatočný priestor na "tvorbu" bez nebezpečia.Závislé je to už logicky ďalej už od toho akú prácu si kto dá v odladení.Prvé kusy sú vždy tak trochu pokusné kde ich ešte treba dodatočne potvrdiť aj v samotnej prevádzke.
Ale nepíšem to prvý raz,na SVK na jednej ruke popočítam tých,ktorý sú aj autormi softu ktorý nahrávajú,z tých by som si obavy nerobil.Tie stovky šuflikantov čo poriadne ani nevedia čo robia to už je ale iná káva a z tej teda treba mať vietor
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

rb-digital-sk napísal:...je vela pripadov kedy su motory mechanicky rovnake, a lisia sa len v malych rozdieloch
napr 1.9 TDI 66/81 po 2001 rozdiel vo vstrekovacich tryskach
2.0TDI CR 81/103/125 zaklad motora je ten isty, rozdiel je v 103/125 v turbe, a ze 81kW ma malu spojku pri prednom nahone
a takychto pribehov je vela
Ale ved presne o tomto hovorím, prečo kupovať 1.9TDI 66kW, ked sa dala kúpiť rovno 81kW

Prečo teda kupovať 1.6TDI, ked je v ponuke 2.0TDI? Ked mi nebude stačit výkon 2.0TDI a iná výkonnejšia varianta pre daný model neexistuje tak prosím čipujme

To je jak nahánať kone u A6 2.0TDI a pritom je v ponuke 3.0TDI
emilko-miska
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.02.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emilko-miska »

Pekna debata sa tu rozbehla. Tak odpoviem vsetkym naraz. Nechcem sa s auto pretekat. Auto som si doviezol z DE. Moc som ten motor nechcel ale auto malo 22000km a dobru vybavu tak som ho zobral. Tych par HP mi sem tam chyba pri predbiehani na bundeskach ale inak som s tym motorom velmi spokojny. Bol som milo prekvapeny ako to jazdi. Mal som pred tym 170HP audi A6 tak mi sem tam trochu koni chyba. Chcel som len vediet ci si niekto dal robit takyto chiptunning a ake ma s tym skusenosti. nic viac

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných