VW Golf V 2004 77kw 1,9 TDI - vymena spojky a zotrvacnika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gare
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.10.2015 20:27
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 2004 77kw 1,9 TDI - vymena spojky a zotrvacnika

Príspevok od používateľa gare »

Ak by bol niekto ochotny a nasiel si pre mna cas my pomost velmy si toho vazim a ak bude v mojich sylach tak sa budem revandzovat v ramci mojich moznosti.Zijem v UK a mam problem z spojkou na mojom golfe do servisu auto nechcem dat kedze nemam dobre skusenosti nehovoriac o ich cenach a nakolko momentalne nepracujem mam vela casu i chuti sa do toho pustit sam. Zacalo to tym ze spojkovy pedal dva tri dni ostaval dole az nakoniec ostal spadnuty jeden znamy skusal ho naslapat a odvzdusnit nonepomohlo to a pedal sa nevracal vravel ze to moze byt aj druhy ventyl ktory je pri pedale no nakoniec usudil pravdepodobnost vymeny spojky Uz vmynulosti ked som sliapol na spojku zvuk a vybracie troch stichli a pri neutraly bolo pocut klepot viacery mi diagnostikovali pravdepodobnost chyby zotrvacnika a zrazu ops dovidenia odtach z medziplynom ma ani nenapadlo dojst domou kedze sa do toho pustim sam nebolo by odveci dat si /jedno poldeci/ poradit ako postupovat pripadne comu sa vyvarovat .Urcity postup som si pozrel uz na youtube no aj tak slovenska rada vychadzajuca z praxe sa ceni nakolko ich rady praca ci uz servis je na zaplakanie nevravym ze vsade no musis mat stastie na dobru sluzbu no ved uvidim a porovnam pomoc u nas a tu.najviac ma zaujima akym chybam sa vyvarovat pri demontazi amontazi spojky a zotrvacnika pripadne by som ocenil nejaky postup aradu niekoho kto to uz robil ak by mal cas coskaj napisac vopred dik za odpoved zo slovenska
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mozno to bude len spojkovy valcek. Ale poradit ti ako to vymenit je viac menej ako napisat niekomu ako ma vyoperovat zlcnik. Nevieme vobec ako si zrucny a nakoniec to moze dopadnut aj s nasimi radami tak ze to aj tak po tebe bude robit niekto druhy. A hlavne kde by si to chcel robit? Na ulici alebo mas k dispozicii nejaku garaz a naradie? Moja rada znie, v kazdom meste v UK maju servis poliaci a s tymi sa casto da dohodnut za rozumnu cenu tak obvolaj kamosov nech ti niekoho odporucia a ty si najdi nejaku dvojdnovu brigadu a na tu vymenu zarob a budes spavat kludnejsie. Este ma napadlo polozit ti otazku. Starter alebo napriklad alternator na tom aute by si zvladol vymenit sam bez akejkolvek pomoci a pisania navodu? Ak si na pochybach s odpovedou tak jednoznacne do spojky sa nepustaj ani nahodou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prevodovka ide von spodom po odobratí nápravnice,preto potrebuje stlpový zdvihák a do výšky.Motor je počas odobratia prevodovky zavesený v podvese na takej rampe
[img]http://s13.postimg.org/k3x5q4y1f/podves_motora.jpg[/img]

Pokiaľ bude dvojhmota typu LUK tak treba prípravok na montáž prítlačného taniera.Ak použiš typ Sachs,tak len strediaci prípravok a je zase drahší.Všade budeš potrebovať momenťák a dosť špeciálneho náradia počnúc poloosami a končiac skrutkami zotrvačníka.
Ak je to 4x4 tak je to zábava x 2.

To čo je z dobrým vybavením pre znalého mechanika brnkačka a večer už gazda dávno jazdí,to bude len tak robené na zemi spomienka na celý život a najskôr bude na odťahovke donesené do niektorej dielne v okolí.
badroberto
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.09.2008 00:27
Bydlisko: UK, SV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badroberto »

Neporadim ti sice s vymenou spojky, no mozem odporucit spolahliveho a overeneho mechanika aj s odtahovkou. South East England
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak spoka zabera zbytocnbe to menit.treba to odvzdusnit malo kto to robi a malo kto to vie odvzdusnit.ake slapanie na pedal to neni ako brzdy odvzdusnovat.popripade vymenit spojkovy valcek.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja ti to poviem na rovinu, ked si nevedel sám ako sa ovzdušnuje spojka, tak na výmenu samotnej spojky by som sa vytoto bárs máš času kolko chceš
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Pokial si v UK uz dlhsie, tak dukaty mas nasetrene. Zozen si cez web kontakt na dakeho sikovneho Slovaka, Cecha, Poliaka co ti to vymeni v porovnani zo servisom za facku a neries nieco comu sa nerozumies.
gare
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.10.2015 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gare »

dakujem za vsetky rady a po konzultacii z mechanikom som sa rozhodol ze to radsej dam zrobit jemu zrobil mi celkom dobru cenu 130 libier v porovnani zo servisom kde beru za takuto pracu vuk od 400 hore. tento prispevok bol moj prvy a som mylo prekvapeny na odozvu a radi este raz vsetkym odpovedajucim dakujem a urcite v buducnosti este vyuzijem toto forum dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných