Volvo XC60 - vypnutie svetiel v polohe "0"

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Romik84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.01.2007 12:41
Zdieľať na Facebook

Volvo XC60 - vypnutie svetiel v polohe "0"

Príspevok od používateľa Romik84 »

Zdravim,

viete niekto postup ako sa vypinaju svetla v polohe "0" na modely XC60 2011 ? V original Volvo Servise povedali, ze cez diagnostiku sa to neda. Existuje iny sposob nez instalacia rele na svetla? Robil to uz niekto? Dik za info.
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skus ist do menu a tam niekde hladaj, sak tam nemas 100 moznosti...
Romik84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.01.2007 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romik84 »

pozeral som velakrat, nic take tam nie je.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na co to potrebujes ? predpokladam ze ked niekde stojis chces ich vypnut na niektorych autach to funguje ak zatiahnes rucnu a vypinac je v nulovej polohe , na MB to je priamo v menu PC tak ze je tam funkcia svetiel manual a automatika ,
Romik84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.01.2007 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romik84 »

chcem nainstalovat LED denne svietenie, ktore bude svietit v polohe "0" https://www.youtube.com/watch?v=VMtceerC8Dk
kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

nikdy som sa k takymto veciam nevyjadrujem , ale Ozaj ? na elegantne auto za pol mega, s automatickymi svetlami bezstarostnymi capat nejake LED ky do naraznikov jak sa dava na felicie a passaty ?
Romik84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.01.2007 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romik84 »

preco nie? setrenie svetiel, uspora paliva, alternatora, baterie. nemozes porovnavat vzhlad lediek na felicii s volvom, ktore sa pre to priamo vyrabaju ako DRL set https://www.google.sk/search?q=volvo+xc ... IaCh1hBQgS problem je tiez v tom, ze ja tie automaticke svetla nemam ;)
kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

tiez si myslim , ale to sa mi nezda ze by nemalo ,ved xc 70 rocnik 2008 , nehas normalne v polohe zapnutych svetiel ,oni sa same vypnu zapnu po nastartovani a vypnutimotru sa vypnu , neche sa mi verit ze to nieje rovnako
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..šetrenie svetiel , uspora paliva ???

ja mam H-4, jeden kus stoji okolo 3 eur,
vymena 2 kusov 6 eur , 1x za rok cca

uspora paliva aka 0,2 dcl /štamperlik / na 100 km ?
alebo ešte MENEJ ???

NEZMYSEL ...

ďalej svietim naplno a nejake led-somariny ma vobec nezaujímajú
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

No niektore tragace pri vymene ziarovky vyzaduju dat dolu napr.naraznik a pol dna roboty. ...tam to denne svietenie sa mi zda rozumne.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

laco1871 napísal:..šetrenie svetiel , uspora paliva ???

ja mam H-4, jeden kus stoji okolo 3 eur,
vymena 2 kusov 6 eur , 1x za rok cca

uspora paliva aka 0,2 dcl /štamperlik / na 100 km ?
alebo ešte MENEJ ???

NEZMYSEL ...

ďalej svietim naplno a nejake led-somariny ma vobec nezaujímajú
Ano šetrenie svetiel. Predpokladam že na tom Volve ma zadavatel xenonove svetla. Na mojom aute ( nie je to Volvo ) mam tiež xenonove svetla, auto mam od novoty , bude mat 6 rokov a xenonove svetla svietia teraz ovela horsie ako ked boli nove. Podotykam, že vybojky už boli menene, teraz je potreba vymenit šošovky. Samozrejme , že v original servise by mi povedali že sa to neda, jedine vymenit svetla ( 1200 Eur cca. odhadujem od oka), rozmyslam to dat spravit do firmy kde renovuju svetla ( vnutro, nie vyleštiť vonkajsi plast ) . Ak by som pocas dna svietil nejakym dorabanym svietenim, tak by som samozrejme tie šošovky tolko nevypalil a teda by som teraz lepsie svietil v noci. Lebo počas dažda a noci je to hrozne s tymi xenonmi , ovela horšie ako s klasickymi halogenmi.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

z toho dovodu by som NIKDY nové auto z xenonmi NEKUPIL
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC60 - vypnutie svetiel v polohe "0"

Príspevok od používateľa nesztor »

Romik84 napísal:Zdravim,

viete niekto postup ako sa vypinaju svetla v polohe "0" na modely XC60 2011 ? V original Volvo Servise povedali, ze cez diagnostiku sa to neda. Existuje iny sposob nez instalacia rele na svetla? Robil to uz niekto? Dik za info.
Vypnúť to cez diagnostiku nevypneš,lebo diagnostika Ti neponúka v menu takúto funkciu. Jediná možnosť je prehrať soft v RJ z takej krajiny,kde nie je povinné denné svietenie. Napr.z Ruska a pod. Cez relé to neoklameš,lebo Ti bude vypisovať chybové hlásenie-celé je to cez Canbus. Okrem toho,by si musel vyradiť aj zadné svetlá.

Vyriešiš to ale takto: Kúpiš si DRL svetlá podľa tvojho výberu. Najlepšie spravíš,ak si kúpiš s funkciou obrysových svetiel. Nedodržíš návod zapojenia káblov ako bude na krabici napísané,ale zapojíš to takto: jeden kábel napojíš na kostru /konštrukciu auta/. Druhý na +12V a ten tretí na H7! Prepínač svetiel necháš na parkovačkách. To je jediná poloha,keď Ti nebudú svietiť H7. Tým sa Ti rozsvietia DRL svetlá. Ak zapneš H7 tak tie DRL znížia svietivosť a budú fungovať ako obrysové svetlá. Preto som Ti vyššie písal,aby si kúpil také a samozrejme so zabudovaným modulom. Spolu s DRL Ti budú svietiť aj zadné obrysovky aj parkovačky. Zákon si tým porušil,ale dnes už vidím na cestách,že niekto má aj 4x DRL....
Nezabudni aj na to,že nie je hlavné,aby tam niečo svietilo,ale aby ťa bolo vidieť aj s diaľky jasno a zreteľne. Ešte máš takú možnosť, že zavoláš do aut.ser,v okolí...Rakúsko,Maďarsko. Občas sa to niekomu podarí vybaviť,aby mu to vypli. Servisný technik totiž musí RJ napojiť on line na centrálu. Stiahne tvoj soft,v centrále ho upravia,alebo prehrajú a pošlú späť a ten sa následne nahrá upravený späť do RJ. Musia to ale rozumne vysvetliť centrále-záleží na ľuďoch v servise,lebo Volvo ide na bezpečnosť a v EÚ je svietenie povinné. Do servisu budeš musieť prísť na 2 x a zaplatíš viac ako 300-400 EUR /podľa servisu/.
Romik84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.01.2007 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romik84 »

necakal som, ze to bude taky velky problem, dokonca autorizovane Volvo servisy to nerobia (kontaktoval som dva na Slovensku). kontaktovali ma z ciech, ze by sa to dalo. tak ako je spomenute, v poslednom prispevku, treba nahrat novy software, kedze som pozeral cez diagnosticky software VIDA u znameho, su tam az 3 profily nastavenia svetiel. Tiez aj v uzivatelskej prirucke pisu, ze v niektorych krajinach stretavacie svetla su zapnute v polohe "0". Mimmochodom, tie DRL svetla mam s kablikmi + a kostra, a este dva kabliky, jeden ide napojit na stretavacky (50% LED) a druhy na dialkove, vtedy by sa mali vypnut LED. Budem dalej informovat, pokial sa mi to podari vypnut + namontovat LED :)
rastamax
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.09.2010 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastamax »

Ako si to poriesil, podarilo sa to nejako? Na tej polohe 0? Podla mna sikovny chiper musi vediet vypnut nakodovanie automat. svietenia. Tiez idem riesit dlr origo do mriezky, tak dufam ze sa podari. :zg282:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní