Prevozne značky / prihlásenie vozidla

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rdklny
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2015 07:26
Zdieľať na Facebook

Prevozne značky / prihlásenie vozidla

Príspevok od používateľa rdklny »

Dobrý, prosím vás kúpil som auto z jedneho bazaru avšak bolo dovezene, v bazare mi požičali značky len na prevoz domov, teraz mi auto stoji pred domom bez značiek, chcem sa spýtať je potrebne auto ešte nosit na policiu kde kontroluju vin aj ked mam KO,STK,EK hotové ? respektíve stačí mi prísť s tými papiermi na policiu ? ďakujem :3906:
rdklny
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2015 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rdklny »

ak je k.o. staršia tak ju musim absolvovat odznova ?
rdklny
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2015 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rdklny »

a ešte by ma zaujimalo 15 dni od vydania k.o. sa berie 15 pracovnych či kalendárnych ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ahoj, ja sa chcem opýtať koľko si ušetril tým, že si auto prihlasuješ po vlastnej línii,nie cez autobazár?
Môj názor je, že určite mi nestojí tá strata času, nervov a neistoty kde?čo?ako? za pár šušňov. reálne v bazároch berú za tento úkon od 330do 500ojro :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki : žeby kilowaty?
lol
Trucker : teraz je v NR na predaj Cinqescento za 150 ojro , myslíš ,že aj keď len 330 je adekvátna suma? Ak uvážim že sa viem objednať cez net všade presne na určitý čas a overiť si po telefone aký je stav . Ja myslím že je to vela, v kontexte k cene "auta" lol
Rovnako cena prerábky na LPG .Ak uvážim nadobúdaciu cenu a realnu hodnotu auta, tak kúpim plyn z búračky a nahodím si ho sám. lol
Ak sa vám nezdá môj výber vozidla tak si prečítajte príspevky MP3Turba o celkových nákladoch na auto . Ja uspešne tieto poučky popieram už 25r. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Chcel by som sa dozit stadia ked sa mi bude zdat 500 € par susnov ... Len nie takej inflacie ... V 90.rokoch som zarabal okolo 30 000 Sk mesacne ( na porovnanie minimalna mzda bola vtedy 2000 Sk) a ani vtedy sa mi nezdalo napr. 500 korun par susnov.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

S tymi protokolami,musis ist na Odbor cestnej dopravy,kde ti vystavia slovensky technicak,ktory zrejme nedostanes do spominanej lehoty 15 dni a s nim nasledne na dopravny inspektorat po EČ.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

lakinooo napísal:Ak nie je KO starsia ako 15 dni nikam ist nemusis.

Inak je to dokonaly nezmysel, lebo len malo kedy dostanes TP do 15 dni.

a ty si poslednu dobu prihlasil nejake auto??? V utorok som vykonal KO+STK+EK a nasledne siel na OU, kde som si podal ziadost, zaplatil 66eur recyklacny poplatok(na pošte)+ 106 eur za vydanie TP a o tyzden som mal Technicky doma, hned na druhy den som siel na PZ, zaplatil registracny poplatok + 33eur za znacky a bolo to vybavene. O com pises, ze do 15 dni ti to nepride? Ked chces a mas peniaze tak to mas aj za 3dni, ale tam je poplatok 300eur. Cize nezavadzajte dotycneho tym, ze sa to nestiha. Nezabudni na zakonnu poistku, na policii nebudu chciet vidiet auto. Kludne chod bez auta. Nasledne nezabudni zajst na STK, kde ti daju nalepky...ale to ti asi povedal technik na STK, ze sa budes musiet vratit.
Naposledy upravil/-a keko535 v 25.10.2015 20:30, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:Laki : žeby kilowaty?
lol
Trucker : teraz je v NR na predaj Cinqescento za 150 ojro , myslíš ,že aj keď len 330 je adekvátna suma? Ak uvážim že sa viem objednať cez net všade presne na určitý čas a overiť si po telefone aký je stav . Ja myslím že je to vela, v kontexte k cene "auta" lol
Rovnako cena prerábky na LPG .Ak uvážim nadobúdaciu cenu a realnu hodnotu auta, tak kúpim plyn z búračky a nahodím si ho sám. lol
Ak sa vám nezdá môj výber vozidla tak si prečítajte príspevky MP3Turba o celkových nákladoch na auto . Ja uspešne tieto poučky popieram už 25r. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Počítal som v hrubej kalkulačke STK+EK 55,recyklačný 66,poplatok za vydanie TP 106,EVČ 33,KO 80 kalkulačka zrátala 340€. Tak ja si myslím že 350 € za vybavenie dokadov v bazáre je primeraná cena. Lebo môj čas strávený na jednotlivých úradoch je vzácny nie drahý/neviem ho ohodnotiť finančne/.
Keď som robil obchoďáka som vybavil čo som chcel, dnes z kabíny kamiónu počas pracovného dňa na trase medzi SK-CZ-PL-S a späť veľa na úrade nevybavím.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker opravím ťa 350 berú za prihlásenie auta ,ktoré má už stk a ko hotovú teda -135eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ahá,čistá ryža, no čo už, asi nie som doma. Vďaka za navigáciu na správnu koľaj. Tak radšej osobne,nie som tak blbý a lenivý aby som kŕmil niekoho kto to nepotrebuje.
215€=2150 km, ktoré musím odkerovať. Tri a pol dňa točenia okrúhlou lopatou.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Chod osobne na OÚ a opýtaj sa koľko trvá vydanie TP. Za týždeň to máš ak to chceš za tri dni tak to stojí +300 eur. To že tebe fešák z bazáru vybavil za dva týždne to bude asi preto, lebo sa mu nechce behať osobne po každý TP na úrad.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

KO nemozes mat starsie ako 15 dni ked pojdes na OUD so ziadostou o vydanie OEV.

Nasledne pre potreby zapisu drzitela vozidla do ECV na policii od teba uz nebudu pytat ziadnu KO. Cize OUD ti moze OEV vydat kludne aj po 15 dnoch po podani ziadosti. Zvycajne to vsak "stihaju" do 10 dni. Totizto ak nezaplatis za zrychlene konanie na OUD, tak sa na tvoju leziacu ziadost na kraji stola pracovnicka pozera tyzden, lebo by bolo vidiet, ze okamzite vykonala ukon, ktory nebol zaplateny ako zrychleny.

Co nasledne potrebujes na policii:

Pri prihlásení dovezeného vozidla zo zahraničia do evidencie je potrebné predložiť:

vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii časť II vydané príslušným obvodným úradom dopravy,
rozhodnutie obvodného úradu dopravy o schválení technickej spôsobiloti vozidla alebo uznaní jeho typového schválenia, toto rozhodnutie sa na účely prihlásenia vozidla považuje za doklad o nadobudnutí vozidla,
potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
platný doklad totožnosti,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
osvedčenie o zhode vozidla COC vydané výrobcom vozidla, ak sa jedná o nové vozidlo, ktoré má udelené typové schválenie ES (novým vozidlom sa rozumie vozidlo, ktoré bolo v evidencii iného štátu max. 6 mesiacov, alebo ktoré má najazdené menej ako 6000 km),
správny poplatok
tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.
Ak ide o nový dopravný prostriedok dovezený z iného členského štátu Európskej únie je potrebné priniesť potvrdenie vydané daňovým úradom o zaplatení dane z pridanej hodnoty v tuzemsku. Toto potvrdenie sa nevyžaduje, ak vlastník vozidla predloží osvedčenie o registrácii pre daň z pridanej hodnoty a potvrdenie daňového úradu o tom, že informoval daňový úrad o nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu Európskej únie.

Ak je držiteľom firma, je potrebné doniesť aj originál výpisu z obchodného registra, živnostenský list, resp. jeho overenú kópiu k nahliadnutiu.
Pokiaľ ide o prihlásenie vozidla organizácie, ,je potrebná prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (konateľ spoločnosti, živnostník alebo osoba úradne splnomocnená).

ZDROJ:
http://www.minv.sk/?prihlasenie-dovezen ... zahranicia

750€ za 2 navstevy pracoviska STK+EK+KO, jednej navstevy OUD a 1 navstevy policie je super biznis.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Nikto sa nikam týždeň nepozerá. Pracovníčka tu žiadosť odošle hneď do BA a systém tO schváli do týždňa. Pokiaľ máš zrýchlený spôsob za 300 eur tak to máš do troch dní. V utorok poobede som podal žiadosť a o týždeň v utorok doobedu som mal papiere na OÚ. Viac to nebudem písať. Žiadnych 10 dní ani žiadnych 15dni ale rovný týždeň.
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

Keko a v ktorom okrese vybavujes? Tu vsade na okolo je 10 pracovnych dni...

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných