Kontrolka volantu - G269

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Majlo116
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 08.07.2011 20:06
Zdieľať na Facebook

Kontrolka volantu - G269

Príspevok od používateľa Majlo116 »

Zdar mám taký menší problém,
Pred mesiacom som menil servoriadenie na mojom G5 (vybitý hrebeň), pár dní pred výmenou mi začala svietiť žltá kontrolka volantu na prístrojovke VAG ukázal "00573 - Steering Torque Sensor (G269) 008 - Implausible Signal" neriešil som to kedže aj tak som sa chystal na výmenu serva. Po výmene však chybu hlási stále, doteraz servo fungovalo v pohode mesiac bez problémov (iba hlásilo chybu ale šlo), ale už 2 krát počas jazdy prestalo ísť a trebalo chybu zmazať vagom. Dával som repasované servo, ale pochybujem že aj staré aj repasované by mali zú istu chybu žeby odišlo to čidlo v riadení. Keď dám ba VAGU hodnoty tak vidím pekne ak točím volantom ako sa mi v kolonke G269 menia hodnoty takže z toho usudzujem že čidlo je v poriadku. Ešte taká zaujímavosť ak zmažem chybu tak vždy sa objaví až po treťom zopnutý spínačky. Niekto nejaké rady alebo nápady ?
Dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Množstvo vecí spôsobuje chybové hlásenia,a nie sú to všeobecne známe veci,len oni predsa sú a niekedy pomocú človeku hlavu.V režime riadenia sú cykly ktoré RJ sleduje a vyhodnocuje.Dokonca správna vec sa môže skončiť chybovým hlásením,pretože sa nedokončil cyklus správnym spôsobom.Typická je teplota motora,kde sa za ukončený cyklus počíta ak za X dlhú dobu dôjde k zvýšeniu teploty o Y °C.Ak sa to niekolko ráz zopakuje,bude vysvietená kontrolka a zapísaný bled.To len na margo toho že sa hlásenka neobjaví,resp objaví v určitom systéme.
Chyba v systéme rozhodne je,možno pomôže pozrieť freeze frame,kedy,čo,v akom čase a podmienkach došlo k zápisu,niekedy pomôže ujasniť
cochces
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17.01.2007 07:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cochces »

treba urobit zakladne nadstavenie snimaca uhlu volantu a nadstavenie koncovych dorazov riadenia
Majlo116
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 08.07.2011 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majlo116 »

Zakladne nastavenie snimaca G85 bolo spravene ... G269 sa nastavit neda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných