klĂ­movĂ˝ kompresor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
matott1
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06.01.2009 12:57
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

klĂ­movĂ˝ kompresor

Príspevok od používateľa matott1 »

segre sa zrejme rosypal klimovy kompresor,a zaujima ma ci sa to da zrepasovat alebo lacnejsie bude kupit pouzity z nejakej buracky a pod..jak by sa to dalo vyskusat ci je aj ten funkcny???je to alfa 156 1,9jtd r.v00
diky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Repasovanie kompresorov sa robí, s akým úspechom neviem.
napr. tu: http://www.autocomp.sk/index.php?page=6

Použité napr. tu:http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... onal_rec=0
Použitý vyskúšaš len tak, že ho namontuješ, naplníš chladivo + UV farbivo a pustíš klímu.
Ďalšia otázka je ako dlho bol ten použitý vymontovaný a jeho gufero nenamazané olejom...

Inak počul si niekedy o vysúšači? Okrem zachytávania vlhkosti v systéme filtruje aj špony vznikajúce činnosťou kompresora (ktoré môžu ďalej poškodiť tesnenie jeho hriadele) a odporúča sa ho meniť po 2 rokoch...
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Re: klímový kompresor

Príspevok od používateľa dragoo »

matott1 napísal:segre sa zrejme rosypal klimovy kompresor,a zaujima ma ci sa to da zrepasovat alebo lacnejsie bude kupit pouzity z nejakej buracky a pod..jak by sa to dalo vyskusat ci je aj ten funkcny???je to alfa 156 1,9jtd r.v00
diky
ja ked som menil kompresor na svojom passate rok dozadu kupil som z buraneho..resp od nakych chalanov co rozpredavaju dovozy z anglicka na ND...ma vysiel tusim 2-3tis sk...a funguje doteraz...inak vyskusat nevyskusas nako...aspon ja neviem..
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Re: klímový kompresor

Príspevok od používateľa hamer »

A ako vieš že sa rozsypal kompresor ?
Lebo nechladí klíma ?

Vyber kompresor a pozri čo odyšlo, ked vôbec niečo odyšlo.
Bud elektromagnetická spojka, ložisko alebo gufero.
Alebo nedáva potrebné stlačenie - málo oleja a časom sa vychaľoval....

Vyber a uvidíš. Na alfu bude vačší problém zohnať kompresor ako napr.
na VW group.
matott1
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06.01.2009 12:57
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matott1 »

bude to urcite on,je tam automaticka klima a hned po nastartovani sa zapne ale s velkym rachtom /klepanim/.ked klimu vypnem prestane klepat.a kompresor zopina jak ma.tak je dobry,neni su netesnosti
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

matott1 napísal:bude to urcite on,je tam automaticka klima a hned po nastartovani sa zapne ale s velkym rachtom /klepanim/.ked klimu vypnem prestane klepat.a kompresor zopina jak ma.tak je dobry,neni su netesnosti
Ak dovolíš radu,v tvojej klíme sa udial asi mechanický devast piestikov.Repas je o dosť drahší než klíma z búračky.Alfa nebude vôbec problém,len pozor ak Ti dá niekto na pult klímu ako z chlieva s nezablendovanými otvormi nech Ťa nenapadne ju zobrať.Nečistoty a voda do klímy sú najhorší nepriatelia a už aj bez toho je to kúpa mačky vo vreci.Ako Ti ju ukážu Ti už napovie čosi z kým máš do činenia.Hrdzavé planžety (ventlky) sa nerozchodia.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Prosim vas, ked klimakompresor huci loziskovym hukotom az po zapnuti klimy, moze byt zle lozisko ktore je pod remenicou?

Lebo ked je klima vypnuta, je ticho. Po zapnuti hluk.

Niekto hovori ze to moze byt toto lozisko, iny zasa hovori ze to nebude ono - ze keby to bolo, tak by to robilo naopak (hukot pri vypnutej klime a ticho pri zapnutej).
LS600h
XC90
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Typ kompresora ktorý má el.magnetickú spojku v náhonovej remenici má v nej samostatné ložisko ktoré hučí vtedy keď nie je zopnutá spojka,teda..ak je vadné.Ak začne mlieť po zopnutí je to vnútorný problém.
U kompresora z vnútorným riadením a reguláciou sa točí vždy komplet všetko,a vypnutý stav je tiež vlastne funkčný kompresor iba ide na min plnenie.Samozrejme nábehom na vyžšiu požiadavku prídu sily ktoré už urobia aj zvukovú kulisu.
Tvoj typ je spojkový,teda vypnutý kompresor aj reálne stojí,a točí sa iba remenica na tom ložisku čo v nej je.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Rozumiem, takze vymena kompresora (=kompresor, susic, preplach), ak chcem mat klud?

Pripadne je nejake lozisko v kompresore priamo, alebo co vlastne ten hluk (tichsej zbijacky) zvykne vydavat?

Valeo = original 400eur ale druhovyroba kompresora pozeram nie je zas taky balik, hella a nissens 220eur.
Nejake skusenosti s inymi znackami ako valeo, oplati sa usetrit? :)
LS600h
XC90
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Záleží na možnostiach,často sa oplatí kompresor otvoriť,nie je to žiadny zázrak.Do tých kompresorov sa dá kúpiť všetko do poslednej prkotiny,takže už preto sa oplatí to otvoriť.A druhá vec že sa vyjasní či kompresor poslal do obehu nejakú emisiu bordelu.Sušič sa ale v týchto prípadoch mení.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných