Je to poistná udalosť, ktorú sa oplatí riešiť?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Ono neni to tak davno čo chceli uzakoniť že policia sa bude volať pri dopravnej nehode ktorej škoda presiahne 3000€ alebo sa niekto zrani. Ked aj pride policajt k oškretemu narazniku tak určite povie aby si to učastnici vybavili medzi sebou cez poisťovňu,a poistnu udalosť musi nahlasiť ten čo ju sposobil tušim do 10dni,no a ked to nenahlasi, tak ste viete kde,pretože nikto na svete ho nedonuti aby to nahlasil,potom sa može podať už len žaloba a možete sa sudiť 10 rokov a ked sud vyhrate tak možete zase 10 rokov čakať než to zaplati a ked to nezaplati tak už jedine exekutor,no a samozrejme toto všetko si musite najprv zaplatiť. Ja už čakam 20rokov na posratych 12000sk-400€. Nakoniec som to zrušil lebo som s tym mal viac starosti než peňazí. Ale kludne treba dať vedieť ako to dopadlo,tiež sa chcem zasmiať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško myslel som to "že keď sa ti deti nevratia zo školy",tak že ti ich podreže sfetovaný cigáň za 50ečiek.-vidíš to skoro každý večer na joj - krimi.Snažil som sa tu dať do porovnania rovnakú škodu spôsobenú dvoma rôznymi spôsobmi,a pritom s dvoma úplne odlišnými následkami.Navyše ,keď to bola ženská ,celkom by som uveril ,že ten škrabanec ani nezbadala.Moja vlastná mi už pár krát obúchala auto a nemala o tom ani šajnu.Čo je podla vás väčšie chrapúňstvo -keď ti ženská gulou pokrčí značku a odíde(možno to ani nevie), alebo keď ja zoberiem popolnicu a šlahnem ti ju do predného skla????Prvé je útek z miesta nehody -trest neviem ale je vysoký,druhé je výtržníctvo za 30 evri.Tak sa skús zamyslieť týmto smerom.

P.S. v novinách som ešte nebol ale na ceste sa častejšie bijem ako dostávam pokuty.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tomas7723 napísal:Ďakujem, osobne ju nepoznám, ale moja kolegyňa áno. Ja len chcel som vedieť či sa oplatí toto riešiť políciou, alebo kúpiť tempo pastu atď... Keby som vedel, ako sem vložiť obrázok,to len ako ukážku... Ale zatiaľ Vám ďakujem!
Ak je to len na TEMPO pastu tak by som s paničkou hodil reč a hotovo vybavené..ozaj dakedy nemusí ani byť cítiť že dakomu človek škrabne roh na nárazníku ak ide ozaj natesno parkovať ....
A v prvom rade by mala byť uzákonená dajaká norma na šírku parkovacieho miesta...lebo čo mám skúsenosť tak furt je tá šírka rátaná asi podľa veľkosti Trabantov alebo maximálne š100....Lebo na čo najmenšom placi natrieskať čo najviac boxov. Kto pozná napríklad RETRO v BA-Ružinove a jeho podzemnú garáž tak mi dá za pravdu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Norma na to samozrejme uzákonená je...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...len je stara
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

georgnr, pozri si konečne zákon 8/2009 a nepíš tu somariny. Tam sa dozvieš čo je dopravná nehoda, čo je škodová udalosť, kedy sa nejedná o škodovú udalosť, aby si tu nevypisoval domnenky a nešíril dezinformácie, podobne ako v tvojich posledných dvoch príspevkoch.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 - to co tu pises za bludy tak niekto ti poskodi tvoj majetok kludne odide bez toho ze by ti napisal za sklo aspon tel. cislo a ty sa ho budes bat nahlasit ? a ktomu vodicaku ze to moze byt jeho obziva tak taky vodic profesional by sa mal teda zachovat uplne inac nie niekomu optret auto a zduchnut do pice potom sledujeme takych vodicov ktory sposobia aj smrtelne nehody a dokazu z miesta cinu ujst bez poskytnutia pomoci , co mohlo toho vinnika viest ktomu ze poskriabal naraznik a usiel vet predsa keby ta zenska bola sama kontaktoval majitela tak sa dohodnu bez policie bez pokuty Ludia nebudte zo vsetkeho posraty lebo mneo to pripada to co napisal OCO13 ako riadna zbabelost bat sa niekoho kto mi vlastne prvy poskodil moj majetok aby mi ho esze neposkodil viac ? lebo ziadam nahradu ?
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

nepochopil si oca13..on sa neboji,skor naopak, sa cudujem ze este nenatrafila kosa na kamen teda aspon podla toho co pise.
Pre oca13 : trosku ucty k cudziemu majetku by nezaskodilo. Niekde si pisal ze kupujes len lacne auta za par korun...nie vsetci to tak robia, pre dost ludi su to niekolko rocne uspory a vtedy aj maly skrabanec naserie.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To autolaik Parkujem lepšie ako jazdím a tým pádom neodieram autá na parkoviskách.Prečo všetci to čo napíšem vzťahujete na mňa???Videl si niekde napísané že ja by som sa tak zachoval??? nie ja len dávam do protikladu že keď ti ženská nechtiac odrie auto (lebo naschvál to nespravila) má prísť o papiere.A na druhej strane keď ti partia puberťákov chytí auto a hodí do potoka tak je to priestupok.Toto nie je s našimi zákonmi v poriadku.A k tej úcte k majetku : nikdy sa neznížim k tomu aby som niekomu škriabal auto , keď mu môžem dať po papuli.V prípade ženského pokolenia to ostáva vo verbálnej rovine. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:Inak kosa na kameň triafa často ,ale aj keď jednu dve inkasuješ ,tak vychladneš.
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Ja by som chcel poprosiť zakladatela tejto temy Tomasa aby nas poinformoval ako to cele dopadlo,či volal policajtov,ako to riešili,či si sa dohodol s vinikom,alebo ste to riešili cez poisťovňu,aka škoda sa vyčislila atd. Ked začnem pozerať film rad by som vedel ako skonči.Dakujem.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 ved sam si tu pisal ze miesto na parkovisku si vytvaras odtlacanim a drganim...nie v tejto teme. Tvoje prispevky su jedinecne,lahko sa pamataju.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A povedz mi ako si prišiel na to ,že keď ti auto odtlačím tak ho musím poškriabať??Vieš vela aut má na nárazníkoch také gumové pásy.Ono pokial to robíš dostatočne velkým vozom tak to ide v pohode,Smartom by som asi to druhé auto "doďobal".Ale tú vetu "Vás si budeme pamätať" mi dosť často hovoria policajti, ,ktovie prečo??
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

TOLERANCIA a ZODPOVEDNOST!

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

Ludia, staci trosku zodpovednosti a tolerancie + informovanost!

Vychadzam z predpokladu ze bez nejakeho extremneho pripadu su skrabance neprijemnou sucastou tejto doby!

V prvom rade je potrebna zodpovednost! Ak niekomu nieco poskodim tak to chcem napravit alebo sa ospravedlnit... nevadi - stava sa to! Auto ma kazdy poistene takze financna skoda mi nehrozi a tak prebrat zodpovednost je vcelku lacne.

Ale na druhej strane treba tiez chapavy pristup pretoze ked niekoho zdrbem, ze co mi to urobil tak sa nabuduce nikomu neprizna! A ci verite stat sa to moze aj pri najvacsej opatrnosti - a neverim ze kto aktivne jazdi v meste tak sa s tym nestretol.

Jediny ?problem? moze byt vypatranie vlastnika (ja rozmyslam ze si necham na viditelnom mieste cislo na mna). Pretoze patrat po vlastnikovi moze byt vcelku problem - ak pred bytovkou tak sa da opytat domacich na vlastnika ale ak sa to stane pri obchodoch tak jedine na neho asi pockat...
Neviete ci vie policia poskytnut cislo alebo meno na vlastnika auta?
Alebo nejaky typ ako v pripade niecoho postupovat?

Inak skrabanec je nic oproti tomu ked niekto ujde z miesta nehody alebo neposkytne prvu pomoc, takze ruku na srdce vodici a hlavne vzdelavajte aj inych pretoze toto v autoskole neucia a to je hlavna CHYBA!!!
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

postup

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

inak ja by som v tvojej situacii postupoval takto:

1. je super ze vies zohnat kontakt na dotycnu, takze jednoducho jej zavolat, upozornit ze ti buchla auto vteda a tam....

2. ze nic sa nedeje a poriesi sa to cez poistovnu ale potrebujes s nou urobit zaznam o nehode - nech ti ho vypise a posle

3. daj to z jej poistovni, nieco dostanes za tvoj cas a skodu a ked si to vies poriesit sam tak to mas ako odskodne

Este by som ju upozornil ze ovela vacsi problem si moze sposobit zutekanim z miesta skody ako samotnym priznanim.


V pripade akychkolvek problemov ju varovat ze cez dopravnu policiu by to mohol byt pre nu problem! Ze to mas nafotene ale nechces jej robit problemy... (pretoze kvoli skrabancu sa fakt neoplati velmi komplikovat zivot a usilovat o odobratiu jeho vodicaku) Skor treba upozornit ze to nie je velky problem ale mohol by byt pokial by to v buducnosti neriesila ferovo!

No a ak by bola naozaj protiva protivna tak jej hoci aj problem urobit!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem kde si prišiel k tejto téme, ale niekedy nezaškodí pozrieť na dátum príspevkov v nej...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných