VW Golf IV 1,9 tdi 66 kw 4motion

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

55patres55
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.09.2013 16:03
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1,9 tdi 66 kw 4motion

Príspevok od používateľa 55patres55 »

Zdravim vas. Mam proble z vysie spomenutym golfom. Je to 66kw kod motora AGR. Moj problem spociva v podstate v tom, ze auto nema tah. To ze 4kolke chyba par konikov mi je jasne ale toto sa mi nezda .
V skratke: idem hore donovalmi a otacky klesaju. Ked radim rychlostne stupne 1-2-3 krasne idu vytocit ako nahle zaradim 4 uz nejde do otacok. Bavime sa o jazde do kopca. Jazda na rovine je v celku v pohode no aj tam by podla mna mohol ist viac svizne kedze rovnaky motor sice s kodom AHU mame v tolede L1 a tam ide fakt ako raketa moj golf sa nan nechyta ani z daleka .
Bol som na diagnostike turbo aj vsetreky v pohode testovane za jazdy. Vaha vzduchu tiez v norme..
Poradte co by mu mohlo byt :D
Tiez sa mi zda ze dost rychlo auto spomaluje.
Priklad: jazdim mimo mesto idem na 5 rychlostnom stupni cca 100km/h. Dam nohu z plynu dole pretoze viem ze sa blizi zakruta no motor ma brzi podla mna az prilis moc. Vela krat postrehnem ze aj dolu kopcom pri zaradeni 5 prevodu bez plynu spomalujem co sa mi na inych autach nestavalo ( myslim ) .. Urcite nie az tak ako pri tomto golfe.
Vopred dakujem za skore rady.
55patres55
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.09.2013 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55patres55 »

Pri neutrali auto ide pekne. Nebrzdi.. Z brzdami nieje nic tie su v top stave ak narazas na ne ..
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

Bude to asi len pocit,nedavno som predal 1L ahu+ chip a to auto doslova slo ako raketa lenze rataj ze ma len cca 1050 kg a r14 pneu to robi svoje teraz mam agr 3 dver 4ku golf a je to pocitovo slabunke . Az mas podla diagnistiky vahy turbo vsetko ok je to len pocit daj chip a neries.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

pri 66 kW , hladať nejaký "ťah" ???

no neviem.... :3020:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no 66 kw je čaj.ale na kolobežku to stači.laco mas pravdu. po čipe to pojde lepsie ale nejaka bomba to určite nebude.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mozu to robit diferaky.maju uz dost.nieco podobne mi robil samosvor diff.auto sa tazko rozbiehalo.az jedneho dna som cuval na rovnej ceste vyslapol som spojku a auto zastavilo.po 3 pokusoch to uz slo v pohode no asi po 50 km jazdy znova som citil ze auto nejde.tak som skusil znova to iste.cuvam a znova zastavilo 3 pokusy a znova to slo.vyhodil som samosvor dal tam kalsicky diff a auto slo akokeby malo 1000kg vahy.lenze to bol zadnohrab u 4x4 je automaticky zadny diferak samosvor inac by to nemalo vyznam 4x4 ale u vw je to skor na smiech a ktovie ci to vobec este funguje.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jo nadava sa tomu haldex.na alfe som mal samosvor to bola ina kava ako tieto sračky na tdi.možne to je ale 66kw aj tak nepojde jak reketa.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no 66 kw tdi ma co robit na 4 kolesa.4x4 alebo auto so samosvornym diffom potrebuje aj silny motor.neviem ako to mal vw ale asi u japoncov mali 4x4 automaticky mensi priemer kolesa alebo iny pomer otacok diferaku aby sa to vykonovo vyrovnalo rovnakemu autu s jednou pohananou napravou.skratka tocili viac otacok aby to vladalo.
lubomir3189
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomir3189 »

Zdravim viem ze do tejto temy to nepatri no potrebujem poradit vedel mi niekto prosim poradit mam golf 4 66 kw diesel v chladici mam vodu univerzalnu co stala cca 8 eur a ked mi dosla tak som tam dolial obycajnu destilovanu co samozrejme sa i zmiesala kedze na spodku chladica este kusocek ostalo auto mam asi dva mesiace a voda z chladica sa mi pomerne dost rychlo vypari podotykam za nejake dva tyzdne pravdepodobne tam budem mat nejaky problem neviem co mam tam doliat teraz ked vypustim tu staru vodu kedze neviem co tam mal predosli majitel auta v chladici a ja by som tam chcel doliat nemrznucu zmes uz vopred dakujem za odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných