vw passat - b6 - 105kw - CR - 2.0tdi - 9/2010-predna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

vw passat - b6 - 105kw - CR - 2.0tdi - 9/2010-predna naprava

Príspevok od používateľa kolobezka »

Dobry den,
chcel by som sa spytat na vas nazor... Nedavno som menil na pred. naprave vrchne ulozenie tlmicov, oba tlmice a tycky stabilizatora...
Kolesa su vyvazene a auto bolo aj na geometrii.
Stale sa mi vsak zda, ako keby auto "hadzalo", ako by bolo citlive na kazdu nerovnost po ktorej prejde. Najhorsie ked prechadzam z jedneho vyjazdeneho pruhu do druheho, zda sa mi ako keby zaplavalo pri prejazde. Bolo mi povedane na geometrii, ze by sa to malo ustalit, ked sa gumy
trosku viac "zjazdia", ze si to celkovo musi
trosku "sadnut". Capy vyzeraju byt v poriadku.
Co si o tom myslite vy? Vsetko sa menilo po 230 000km. Auto je strasne citlive hlavne pri vyssej rychlosti na dialnici - 130km/h
Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutné skontrolovať dôkladne zadnú nápravu.Dokáže ovplyvniť jazdné vlastnosti až tak že máš pocit že tam je ešte jeden vodič čo si robí čo sa mu práve zachce,auto je nevypočítatelné
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

Dakujem za odpoved p. Hlavaty.

Na geometrii, pocas merania subeznosti kolies, bolo zadnej naprave trosku "poladeny" lavy zadny excenter. Ale vraj nie moc, aby nejakym sposobom "nerozladil" silentblok. Takto mi to bolo vysvetlene. Ten pan na geometrii, to vysvetloval prave tym, ze mozem pocitovat ako keby som mal nalozene v kufri nieco tazsie.
Ale ako som uz spominal, ten pan hovoril, ze by sa to malo zlepsit po zajazdeni gum (cca 10 000km), kedze su "vydrane" uz "urcitym smerom". Na komplet novych gumach, by to vraj nebolo citit vobec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kolobezka napísal:Dakujem za odpoved p. Hlavaty.

Na geometrii, pocas merania subeznosti kolies, bolo zadnej naprave trosku "poladeny" lavy zadny excenter. Ale vraj nie moc, aby nejakym sposobom "nerozladil" silentblok. Takto mi to bolo vysvetlene. Ten pan na geometrii, to vysvetloval prave tym, ze mozem pocitovat ako keby som mal nalozene v kufri nieco tazsie.
Ale ako som uz spominal, ten pan hovoril, ze by sa to malo zlepsit po zajazdeni gum (cca 10 000km), kedze su "vydrane" uz "urcitym smerom". Na komplet novych gumach, by to vraj nebolo citit vobec.
Nie, s týmto vonkoncom nesúhlasím.To nemá čo spoločné zo žiadnym usadením,to môže vec už iba zhoršiť.Ja osobne by som si nechal na STK rozhýbať na plošine zadok resp aj predok.Pri sile ktorú to vyvinie,je nemožné nezbadať problém v uloženiach (ak existuje)
Každopádne samotná geometria (tj. meranie) nemusí priniesť výsledok.V statickom státí sa môžu namerať vcelku vyhovujúce údaje,čo ovšem pohyby razom zmenia,pretyo najprv si byť istý tuhostou uloženia
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

tym myslite, ze by mohlo byt aj horne ulozenie na zadnej naprave / tlmice v nevyhovujucom stave? Ten pan co robil geometriu, ma aj plosinu na testovanie tlmicov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu sú potrebné bočné sily,tu test tlmičou nepomôže,o jeho neistom výsledku ani nehovorím.Ten je presný ako Teodóra,nový tlmič ...65%
to je lepšie ho vôbec nemať.Horné uloženie nemá na plávanie vzadu ani ten najmenší vplyv
kolobezka
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.04.2009 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolobezka »

Dakujem za rychle odpovede, obom. Skusim to poriesit. Prajem vsetko dobre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných