Overenie servisnej historie v nemecku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Iwannkko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.04.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Overenie servisnej historie v nemecku

Príspevok od používateľa Iwannkko »

Da sa overit servisna historia, kilometre na aute dovezenom z nemecka, ci sedi so servisnou knizkou?
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Pokial bolo auto servisované v originalnom servise VW, tak dá. Vkladá sa to do centrálnej evidencie. Presne tak som ja zistil, že nemám stočenku, chvalabohu.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
Iwannkko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.04.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Iwannkko »

Aj ked uz to nie je aktualne, ako?
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

stočenka

Príspevok od používateľa dusane03 »

ja som teraz kupil auto,je z nemecka a zavolal som do servisu kde bolo auto servisovane a majitel tam mal tiež adresu a každy tvrdi ine,je ešte šanca ist do VW Group a hodit auto na počitač,či to vedia zistit.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

nie,lebo rozvod menily pri 202000km,kupil som 219000km a ked stiahol 100000 tak aby som už zajtra menil rozvod.servisna knižka je do 213000km.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak bolo auto kupované už na prihlásenie (na Teba ako nového majiteľa) a dovezené zo zahraničia, tak je na 95% stočené. Ale báť sa nemusíš. Nie si ani prvý, ani posledný podvedený. Už, aby sa to začalo aj tvrdo postihovať.

Už pred rokmi som navrhoval polícií, aby využívala inštitút tzv. agenta provokatéra. V USA toto veľmi využívajú a nachytávajú zlodejíčkov na najrôznejšie spôsoby so skrytými kamerami a pripravenými policajtmi v civile. Existujú o tom aj seriály... Napr. nachystajú auto, ktoré zaparkujú v horšej štvrti a "majiteľ" auta pozabudne kľúčik v zapalovaní. Zlodejíčkovia sa hneď chytia a auto ukradnú. Netušia, že v aute sú zabudované kamery... Dokazovanie je preto veľmi jednoduché. PREČO sa toto nevyužíva na Slovensku? S tým však treba ruka v ruke extrémne zvýšiť tresty, lebo dať podmienku viacnásobnému recidivistovi, prípadne 4 roky basy za vraždu, to je veľké svinstvo.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

Vie VW group zistit kolko malo auto kilometre?
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Nevie, vie len zistit ake cislo malo na odometri ked bolo naposledy v autorizovanom servise.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

A ten dotičny čo to urobil to vie?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ten čo to stočil to vedieť nepotrebuje, snád si nemá robiť evidenciu vozidiel podla VIN ktorému kolko stočil...

Bože ludia ved sa pýtajte normálne veci, to si myslíš že ten čo ti auto predal (doviezol) sa ti prizná že ho dal stočiť Ferovi Mrkvičkovi z Hornej Dolnej a ten ti prezradí kolko malo auto na budíku pred stočením?
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ano, dotycny, ktory to stocil to vie. Jeden jediny problem je, ze ti to nepovie. Ale ak tento problem vyriesis, tak to mas vybavene.
Vymen oleje (aj v prevodovke), vsetky filtre, ak ma remen tak aj rozvody, zhavice/sviecky a neries nieco, co uz nijak neovplyvnis. Pri kupe jazdeneho auta to robim bez ohladu na to, co mi byvaly majitel povie alebo zdokladuje a zatial som nemal nijaky problem. A to som zatial az na jedno auto kupil vsetko stocenky :d :D
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

ja tu temu uzavriem,nenapišem to čo sa tu robi lebo ma zase administrator .....,kupil som turana za 5000e ktore som šetril a vduchu som dufal že kupim auto v poriadku bez dalšich investicii,predny blatnik je meneny lebo je zle namontovany,brzdy a spodok sama hrdza,na zadnej kapote praska git,nefunguje zad.stierač ani osvetlenie špz,boky su obyte od ladovca.už som dal vymenit olej aj všetky filtre,nove letne gumy.jedina radost z auta spotreba 4,7 nafta.dakujem autičkarom zo slovenska,dalši o..... zakaznik.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vies jak sa hovori, bili ta, bili ta ??? nemal si sa dat !!!
ked sa tomu nerozumies, nebud slochavy a zober zo sebou takeho co nehada, ale vie :41c2:
usetril si, tak mas...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

A pritom stacilo venovat 2 dni prieskumu na nete. Z diskusnych for, recenzii majitelov, rizik dovezenych aut a mal by si o starost menej. Nuz ale zrala by 6.5l/100km a nebol by to Volkswagen. A Touran ten si proste stocenie pyta. A v 99,99% pripadoch ho aj dostane.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Tiež si myslím, že naftové Tourany s nejakými rokmi života už budú pravdepodobne stočené, ale....
Ja som kúpil Tourana 1,6 MPI, čerstvo dovezeného z Talianska, mal 4 roky a na tachometri 95 tisíc. U benzínového auta je to primeraný počet km k veku. Kúpil som ho preto, že technický a vizuálny stav zodpovedal veku a kilometrom, aj keď istota neni nikdy.
Tiež sa mi priblížil čas výmeny rozvodov, tak je jasné, že ma zaujímalo, či je stav na tachometri skutočný. Mám známeho v VW, ktorý mi podľa VIN zistil, že posledný servis bol vykonaný pri 85 tis. km asi 4 mesiace predtým ako som ho kúpil. Ostatné údaje sedia so servisnou knižkou.
Toto mi dáva istotu, že km sú skutočné a ďalší servis môžem tejto skutočnosti prispôsobiť.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 19 neregistrovaných