Škoda Octavia II facelift - falošný výfuk

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

laco1871 napísal:Nemá zmysel vešať na auto niečo ,čo je falošné...

Všetko musí byť FUNKČNÉ.

Čo sa týka výfukov, na tom koumali iní koumaci

aby to aj fungovalo...

lebo niet horší pohľad na to,keď jedna koncovka výfuka je čierna /ide cez ňu niečo/ a druhá koncovka je čistá
/nejde cez ňu nič/
keď cez koncovku nejde nič, tak je tam zbytočná ...

Trocha matematiky :

prierez rury určuje vzorec pí x D , kde pí je 3,14 x priemer

ak chceš 2 rury musíš hore uvedený vzorec vydeliť 2-oma

tak získaš priemer druhej rury, za predpokladu,že spaliny pojdu cez obe rury v pomere 50:50

čo sa deje len vtedy ak je takým sposbom prud spalin usmernený už v tlmiči

teda musíš modifikovať aj tlmič,nielen rozdvojiť vyf.ruru na konci

takže vidíš že to nie je tak jednoduché ako sa to na prvý pohĺad zdá..

Ešte inak:

ak Ti ide iba o vzhĺad tak pripevni pod naraznik

2 x 2 nerezové rury priemeru cca 40 mm ,
o dlžke cca 20 cm

z tým,že cez ne nepojde nič

a koncovka funkčného výfuku bude ukrytá tak aby pri pohľade zozadu nebolo nič vidno
ježiši kriste, čo si mal za počtov na základnej??: Pi xD je obvod!!!!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jááj len to by dnešný mládenci nesmeli mať na takú robotu lavé ruky...

To je najlahšie opýtať sa ako to namontovať, ako keby tie koncovky boli všetky jednaké. A pritom je to doslova blbosť vyriešiť takú vec.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

lubos zimovcak napísal:
myotis napísal:Nepocuvaj ich, to z nich hovori iba zavist...
Aj oni by chceli naslapanu Oktavku.
A podla mna vyzera z predu dost dobre.

Mal som na mysli nieco taketo:
http://m.ebay.com/itm/FMS-Gruppe-A-Dupl ... nav=SEARCH

To budu prdy.
A difuzor by uz nemal byt problem...
Difuzor je práveže najväčší problém.
Aby mala "úprava" auta zmysel, treba sa pozrieť na zakrytovanie podvozka, ktoré by malo byť UPLNE. t.j., zakrytovný motor, cez strednú časť až po zadný difuzor, pričom difuzor nie je ozdobná lištička a la Ford Mondeo, ale poctivý kus plastu, aj vyše 1-1,5 m dlheho, ktorý má v sebe vylisované aerodynamické kanály, dozadu sa rozširujúce, tak, aby uľahčovali prúdenie vzduchu a znižovali tlak pod autom, čím sa zvýši prítlak na zadnú nápravu.
Neviem, či sa dá kúpiť takýto difuzor, ale ked je kvalitný, tak zvýšenú stabilitu auta a smerovú stálosť si musí všimnúť každý, je neskutočný rozdiel ísť s ním, alebo bez, nejakých 160-180 km/h a viac.
Lubos neviem, hadat sa nebudem.
Poviem popravde ze cas od casu rozmyslam ze z mojej socialky vytuzujem AMG a podla toho viem ze difuzor na Mercedes nie je problem kupit.
Od plastovych z Tajwanu za stovku, cez OEM diely z Mercedesu za nejaku tisicku az po carbonove nadhery za styri litre.
Nejako v kutiku duse som pocital s tym, kedze je Skoda rozsirenejsie auto tak difuzor nemoze byt problem.
Asi som.sa zmylil, ebay ziva prazdnotou a nestoji mi to za ten cas hladat ci su a ak ano, ci by pasovali rozne difuzor na jednaseskovu oktavku.
Ako ma, a ci vobec, oktavia riesenu ochranu podvozku takisto neviem, to auto je uplne mimo mojho zaujmu.
Ale nadej tam bola :-)
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

jednoducho to urobis takto :
kup si na vrakaci tazne oko aby si mal rovnaky zavit ako na drziaku kam nasrobujes tazne oko , zuzen si rovnaku koncovku vyfuku ako mas na druhej strane aby boli rovnake , nasrobuj si tazne oko co si kupil na svoje miesto , odmeraj si kde ho odrezat ,musis tam prirovnat aj koncovku vyfuku , odrezes ho , zozen kusok nerezoveho plechu , treba vyrezat do obluka podla priemeru koncovky a nevyrez cely kruh ale nahaj tam nejake uska co zohnes , prevrtas koncovku pri koreni a aj uska na rovnakom mieste a znitujes dokopy , prevrtas v strede ten plech a do odrezaneho tazneho oka navrtras dieru , pojde ti to tazko ,potrebujes HSS vrtaky a potom narezes vnutorny zavit ,,,, ak by si mal nejakeho znameho co zvara CO alebo argonom tak nemusis vrtat dieru do tazneho oka ale to privarite k tomu plechu a mas srobovaci vyfuk ktory demontujez za par sekund
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

miroslav114 napísal:...a mas srobovaci vyfuk ktory demontujez za par sekund
Prípadne sa demontuje sám za jazdy po slovenských kvalitných cestách a niekomu kto pôjde za ním prerazí čelné sklo (v tom lepšom prípade)
V tom horšom to zasiahne aj spolujazdca

Ludia vy ste normálne chorý...

Ja osobne som už zažil ako po nás letel kus dosky po ktorom prešlo auto idúce pred nami, hlavy okamžite dole a našťastie to rozbilo na šrot len masku medzi svetlami a poškodilo hranu kapoty, stalo sa nám to v taliansku...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

offtopic:
Ivko je mozne, ze som ta dnes videl v BA ?, alebo je este ine subaru sedan strieborny TN..., svietive tricko soferovalo :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie ja mám NM, to z TN je už facelift, v BA by si ma uvidel skôr na firemnom Passate Alltrack s logom KJG, pripadne firemnom MB Sprinter, ale jazdí sa viacmenej len do Vajnor
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak nic :)...vela nestretnem takych aut, hlavne sedanov, v passate si uplne inkognito, tam mozes byt aj holy a nikto si ta ani nevsime lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ivko - ja som mu len poradil ako to ma urobit ,,, a moze to aj njako zakontrovat , tiez existuje aj zavlacka a nema sancu mu to padnut , ja som chalanovi dal odpoved na jeho otazku tak preco na mna utocis
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lebo to okopíruje dalších 10 "blbcov", ktorým je prednejší image vlastného auta nad bezpečnosťou. Kaýdý si to ten návod vysvetlí po svojim a potom sa môže stať to čo som napísal. Pre týchto neznalcov čo si to nevedia vymyslieť sami je najlepšie riešenie že sa to NEDÁ

Ono sa stačí ísť pozrieť na tuning zraz čoho všetkého sú ludia schopný a ani sa nečudujem policajtom že stoja pri výjazde a robia kontroly, škoda že sa viac zameriavajú na "poriadok na cestách" = teda merajú alkohol ako na technický stav, lebo mnohý by z toho zrazu odhádzali s autom na vozíku

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní