VW Polo 9N - chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koloman79
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

VW Polo 9N - chod motora

Príspevok od používateľa koloman79 »

dobry den chcel by sa spytat brat na aute ma taky problem ze mu zadochina niekedy motor bud ked zastavil na cervenej alebo pocas jazdy r.v. 2002 motor 1,2 htp co by mohla byt pricina problem dakujem za odpoved
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Treba vyčistiť ventil - prívod vzduchu do motora, môže byť zašpinený, znakom je nepravidelný chod motora vo voľnobehu. Skontroluj sviečky, filtre. Ak problém pretrváva, nejazdiť na aute a zobrať rovno do servisu. Osobný prípad, mal som skúsenosti s Polo 6N, tiež po vyradení rýchlosti do neutrálu aj pri jazde niekedy zdochol motor. Nakoniec vysvytlo po rozobratí motora, olej v mot. priestore bol natoľko hustý a nalepený na vnútorných častiach,že zabránil normálnemu fungovaniu-treniu častíč, auto viac namáhal a majiteľ neveriacky sa čudoval, že nedávno bol meniť olej v servise. Dôvodom bola nesprávna voľba oleja, a riešením výmena motora.
miki29
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2006 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki29 »

Ahoj Koloman79 ... Ja mam Polo r.v. 98, motor 1,4 benzin ... problem ten isty ako ty 2x... problem bol v senzore otacok + mi nastavili motor. Problem okamzite zmizol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných