Zvyšenie vykonu

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Keďže to bola Honda Civic 6 generácie, pokojne mohol mať nainštalovaný motor 1,8i VTi so 125kW.
Ten Scout bol vtedy v najlepšej kondícii - žiaden hnoj. Tiež som sa "opájal" jeho ťahom na každý kvalt (síce krátkym ťahom, ale dôrazným čiže zatiahne a zvädne ako nepoliaty muškát :40bd:
Keď si šiel na tej 92kW 1,8-ke aj si to ťahal cez 5.000ot/min, alebo "klasicky" (naftovo) pri 2,5 tisíc ďalši kvalt?
Lebo neverím, že by prerastená A6ka (aj keď s quatrom a Tiptronicom) mohla na odpich z miesta konkurovať japoncovi čo dá na jednotlivé stupne:
1. - 50
2. - 100
3. - 150
4. - 200
5. - max
Toľkoto dá reálne moja 1,6i SOHC bez V-tec s 85kW.

Aj tak som presvedčený, že nafta patrí do traktora :4090:
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

ivko1 napísal:Pochopím ludí čo chcú ešte načipovať staré 1.9TDI, lebo ak to mám povedať úprimne tak sú to zdochliny, je tam jeden turbo kopanec ktorý navodí v hlave vodiča nejaký efekt mocnosti, ale pri obiehaní z toho človek vytriezvie. Tam nech sa každý raduje zo spotreby

Ale načo chipovať 3.0TDI som nepochopil, lebo to už je len rozmar
By si odpadol ako 1.9tdi po dobrom chipe da do smutku kopu aut len taky fukot a to nebude ani dymiet jak masina pri posune

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných