Kamera v aute

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Týmto ma Rakúšania veľmi prekvapili. V zlom. Žijeme v dobe, kedy je kamera na každom kroku. Každý si musí uvedomiť, že akonáhle opustí svoj dom, stráca súkromie. Môže ho niekto nafilmovať (nechtiac) videokamerou v turistických miestach, centrách miest, alebo odfotiť v pozadí, keď fotí svoju priateľku. Ty budeš v rodinnom albume niekoho a ani o tom nebudeš vedieť. Alebo sa môžeš uvidieť v TV správach, ako ješ bagetu pri stánku a v blízkosti robia reportáž. Pýtal sa niekto niekoho, či chce byť v TV? Či chce byť v rodinnom albume, alebo nechtiac na facebooku, ako človek v pozadí? Nie. Avšak ak si nafilmuješ cestu autom, hrozí pokuta. Prekvapilo ma to o to viac preto, lebo Rakúšania nemali socializmus. Práve v krajinách, kde vládol boľševik, by som očakával takýto primitívny zákon. Je to smutné...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja som kupil truecam A5 a vyzera ze toci dobre :zg282:
tu som aj video pridal :
https://www.youtube.com/watch?v=2ioOiBW ... e=youtu.be
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

biker610i a čo tá plná čiara? není to zeď že :41c2:
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Clovek je najsilnejsi v skupine. A tieto "zakony" o ochrane osobnych udajov je len fraska a snaha pretlacovat silny individualizmus a rozbit skupiny resp. akekolvek vztahy medzi ludmi.

:::

Ochrana sukromia?
Dost smiesne ked to pocujem od tych co sleduju (resp. maju tu moznost) kazdy pohyb.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

foter napísal:biker610i a čo tá plná čiara? není to zeď že :41c2:
je to dlhy a prehladny usek , dlhe roky predtym tam bola prerusovana ciara len nejaky debil v poslednu dobu tam vymyslel plnu ciaru :::
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Nazdar, nechava si tu niekto kameru v aute permanentne? Ak ano tak poprosim o znacku. Lebo som pouzival Prestigio Roadrunner 540 a ani nie do roka sa mi deformoval obraz na kamere, mikrofon zacal nahravat sum a celkovo aj kamera neukladala videa na sd kartu. Neviem ci sa jedna o vady sposobene pouzivanim alebo vplyvom teplot. Mal som ju stale za spatnym zkradlom, nikdy som ju nevyberal zo stojanu ci bolo -10 alebo +35 stupnov. DOD kamery uvadzaju ovela vyssi rozsah teplot na svojich strankach. Kazdopadne som ju poslal na reklamaciu a uvidim ako sa vyjadria. Ale zvazujem kupu novej.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Zdravim, ma tu niekto skusenosti s kamerami Mio? Zvazujem kupu Mio 538 alebo 588 ale tam ma trochu odraza dotykovy displej.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Uvažoval som kedysi dávno nad 358, ale cena sa mi 2x nepáčila a kvalita záznamu tiež nebola úplne TOP
Nakoniec som to odložil na neurčito a dnes mám doma Xiaomi https://www.alza.sk/xiaomi-yi-sports-ca ... 38.htm?o=3 kúpenú cez Ebay za 72€ - posielal z belgicka = prišla za 10 dní a žiadne colné poplatky, kvalita záznamu super, ale má trochu nepraktické ovládanie nakolko nemá display, ovláda sa bud cez telefon, alebo potom "naslepo" samozrejme človek musí "poznať" ovládanie aby kamera robila to čo chce

Trebárs ak chce človek točiť video v aute, tak skôr musí zapnúť nahrávanie ako pripojiť nabíjanie pomocou USB, lebo ak najskôr pripojí USB už sa kamera chová ako prenosný disk a nemožno spustiť nahrávanie

Nuž nie je to kamera určená priamo do auta, ale zasa kvalita záznamu má určite nevrch

Mne pri tých Mio kamerách chýbajú technické parametre, to že točí FullHD je vcelku zbytočné, do auta tolko netreba.

Ja som radšej zvolil takúto kameru preto, lebo má všestranné využitie, od točenia v aute po točenie pod vodou v prípade že si človek kúpi puzdro za 10€. Ked si kúpim rôzne príslušenstvo tak sa nedostanem cez 100€, to MIO 588 za skoro 180€ je podla mna moc
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Potreboval by som len dobry obraz vo dne a v noci... tiez som rozmyslal nad takou kamerkou ale potrebujem taku o ktorej ani neviem, ze ju mam. Proste len sadnem, nastartujem a idem. Neustale zapajanie, zapinanie a neviem co este by ma nebavilo. Preto bude cierna skrinka asi najlepsie riesenie. Teraz uz len najst daku s dobrymi parametrami a nie prilis drahu... Kamery DOD maju dobre hodnotenia len ta cena...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nech kúpiš čokolvek dobre sa poobzeraj, ono aj to MIO má svoje klony a kvalitou to je to isté, akurát to bude za nižšiu sumu.

Samozrejme musíš kupovať od čínanov, prípadna reklamácia bude síce patália, ale to isté sa ti môže prihodiť ak kúpiš aj tu, ono sa to vždy dá lahko otočiť na neodborné zaobchádzanie užívatelom

Trebárs http://www.aliexpress.com/item/Hight-qu ... 15705.html
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mam skusenost, ze tieto cinske srandy vydrzia fungovat bez problemov aj dlhsie ako znackove veci. Ale reklamovat to je o inom... Skusim ist do tej Mio 538 a pri pripadnom probleme pojdem do dakej neznamej znacky, na skusku.
o-kovac
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.08.2015 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa o-kovac »

Čaute! :) Chcel by som sa i ja podeliť so svojimi skúsenosťami s mojou kamerou do auta – Truecam A5. Kúpil som si ju len prednedávnom, asi týždeň potom, čo do priateľkinho otca niekto nabúral (mal na ulici zaparkované auto a išiel na nákup) a doteraz sa nezistilo, kto to bol.

Rozhodoval som sa ešte medzi pár kamerami, ale táto vyhrala s prehľadom. Čo sa týka pomeru cena/kvalita, ostrosť záberov a kvalita videa i v noci – úplná spokojnosť. Ďalej bol pre mňa dôležitý i príbuzný jazyk ovládania (v tomto prípade čeština), vzhľadom k tomu, že v angličtine mám ešte slušné rezervy. ... A mimo to, ešte sa mi zapáčil dizajn kamery. Nebudem si ničiť interiér niečím druhoradým. :D

Takže ak ešte niekto váha, za mňa kamera do auta určite áno. Nikdy neviete, na akých blbcov narazíte. :)

Tip na koniec: Vyberajte takú, ktorá vás pri každodennej inštalácií nebude otravovať. (Pri mojej napríklad stačí len nacvaknúť do držiaka a ide sa.)
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Mňa zaujíma takáto vec .Viacerí sem pridávate videa z ciest.Aký program, samozrejme free, šak som Slovák, používate kto, na úpravu videa.Dnes som nakrútil super babu a chcel by som sa podeliť s tou krásou aj s vami.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mozes pouzit aj Movie Maker, mal by si ho mat ako sucast Windowsu... aj ked ja som ho musel doinstalovat... :)

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných