Renault Megane 1,6 16V 83 kw - tlak oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1,6 16V 83 kw - tlak oleja

Príspevok od používateľa salomen30 »

Neviete niekto hodnoty tlaku,Na studenom voľnobehu prípadne zohriatom a v záťaži?Začalo mi svieťiť mazanie.Mám čidlo na prehodenie ale chcem odrazu vedieť tlak.Na voľnobehu na 50-60 stupňov teplom motore som mal 2,5 Baru.Nemal som čas ohriať motor zajtra dokončím.Je v poriadku tento udaj?Olej menený pred 500 km z filtrom.Olej z jedného zatiaľ nemenovaného E-shopu.5W-40. Zasvietilo to na zohriatom motore.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

unikla mojej pozornosti znacka auta.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Mal by to byť Mégane/Scénic II. generácie 2003-2008 či? Tie mali takýto výkon. Na viac odpovedať neviem, to už je na druhých :)
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Megos II benzin
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem presne udaje, avsak tlak 2.5 baru na volnobehu by som povazoval za dobry. Otazkou bude, ze aky je pri teplom motore (oleji). Taktiez je otazkou, aky je tlak pri vyssich otackach. Ak hodne vystupa (7 a viac barov?), tak to taktiez nebude dobre.
No a v neposlednom rade, je tiez otazkou kde sa ten tlak meria. Cidla tlaku signalizuju nizky tlak snad pri poklese pod 0,5 baru, avsak aj tento udaj sa moze jemne lisit.
Preco nezajst za niekym, kto ma znalosti o tom motora a riskovat jeho fatalny koniec vymenou cidla? Osobne by som mal panicky strach a to cidlo by som skor povazoval za nejaku dalsiu moznost po zanesenom sacom kosi, ci rozbitom cerpadle atd... Nakoniec, spravnu funkciu toho cidla sa da lahko preverit.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Jedna z možností je že po výmene oleja za kvalitnejší došlo k rozpusteniu usadenín a upchatiu nasávacieho koša oleja. Stalo sa to známemu a ten auto zo strachu predal za pár korún. Nový majiteľ len motor vyčistil a behá veselo ďalej.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Pozeral som knihu Jak na to a tam je tlak na volnobehu 1 Bar a mám asi približne rovnako.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných