Akú benzínovú V6

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo777 napísal:Drobna poznamka pre diskuterov, 6 valcov neni nutne usporiadat len do V :), lepsia volba by bola 6 valcov v rade...to len na margo, inak radost z jazdy spajat nutne s poctom valcov, co ja viem...:( korunou je k tomu tych 2000e rozpoctu...
Samozrejme že to to tak.Usporiadanie do V malo jasný úkol skrátiť stavebnú dĺžku motora.Extrém mol VR6 od VW ktorý malo rozovretie véčka iba 15° čo je doslova takmer ešte radový motor.
Z technického hladiska prinášsa toto usporiadanie vela problémov,a riešenia sú často vskutku kuriózne.Vyváženie motora je mierne povedané problematické.Vyváženie prvého a druhého rádu je bezproblémové u jediného motora - radového šešťvalca.Každé iné usporiadanie a počet valcov už problém má a treba si pomôcť rôznymi technickými riešeniami pomocných vyvažovacích hriadelí presúvaním osí ojničných čapov u V motorov atď.Že to motor skomplikuje asi netreba ani písať.
Suma sumárum je 6 valec určite technicky najzdarilejší motor vôbec,ale RADOVÝ.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Aj si sa tomu znamemu pozrel pod kapotu tej e46? Pochybujem, lebo by si nemohol napisat, ze ta tam V6, tam je R6. A zadavatel temy pise, ze chce benzinovy motor, a ty splietas len diesle.
zubo55 napísal:Ja som doteraz nepochopil, prečo do tohto fóra prispievajú ľudia typu, Talianske a Francúzske autá sú zlé,keď ich sami ani osobne nevlastnili!Ja napíšem tým dvom pánom, nejdem menovať,tí tvoji známy si kúpili Talianske auto od dákych pofidérnych predajcov a tie auta mali už dávno cez 500 000 km a nechali sa pekne oklamať,ohľadom stavu auta!Ako som už písal ja nevravím že nemecké autá sú zlé,ale uvediem príklad: poznám nejedného človeka ktorí mal aj s nemeckými autami problémy napr BMW 320 V6 E46,celé zadné lemy zhrdzavené a k tomu motoru no žiadna sláva ani zvuk ani vzrušenie z jazdy,však som ho dal dole na Alfe Romeo 156 2.4 jtd 110kw!Ďalší príklad Audi A6 3.0 tdi neskutočne drahý servis a auto sa len stále kazí!Myslím že príkladov stačí!Ja som mal zatiaľ iba Talianske autá a nikdy nikdy som nemal žiadny veľký problém a to teraz vlastným Alfa Romeo 164 98 r.v. super 2.5 td vm zo štyrmi samostatnými hlavami a ďalšie auto mám Lancia Kappa 2.4 jtd! A chcel by som ešte napísať, je jasné že auto do 2000 euro, bude každé pýtať servis, jedno aká značka a už je len na kupujúcom, koľko čas strávi hľadaním a správnym výberom auta! Ospravedlňujem sa zadávateľovi témy ale nedalo my to, keď to tu čítam tie niektoré nezmysli!
yoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2007 07:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yoe »

Ďakujem všetkým za zaujímavé názory a rady.

To auto nechcem na nejaké športové vyžitie, skôr na komfortné jazdenie s dostatočnou rezervou výkonu a charakteristickým zvukom, preto radšej v6 ako r6. Kedysi som mal Saab 96 s motorom v4 a odvtedy sa mi veľmi páči zvuk vidlicovych motorov - asi nie veľmi racionálny dôvod na kúpu.. :d :D

Je mi jasné, že kúpou auta sa výdavky len začnú, ale tak je to asi s každým starým autom.

Čo sa týka "národnosti" áut, mám dojem, že kedysi mali autá určitý charakter podľa krajiny vzniku, dnes je už všetko príliš globalizovane. Osobne mám tretie francúzske auto a ďalšie bude možno tiež...uvidíme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedno z velkých prekvapení mesiaca čo si teraz napísal.Lebo ešte mám v uchu zvuk motora Saabu 96,teda V4,nie trojvalcového dvojtaktu.Ak bol ten zvuk očarujúci,tak navlas podobný mal haraburdový Oltcit.Ale...vkus a názor sa môže aj takto nesmierne líšiť.Nehovoriac o nepochopiteľnom počine konštruktéra motor pomerne malej kubatúry komplikovať motor (štvorvalec !!!) vetvením do usporiadania V.Už bez ohľadu na to,že motor samotný nikdy hanbu Saabu neurobil,a zastavanie Forďáckeho motora bolo správne rozhodnetie a muselo bolieť keď vlastný dvojtakt poslali týmto na smetisko dejín..
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Ano ospravedlňujem sa je to R6!A ja som zadávateľovi napísal o benzináku!Ale nedalo mi reagovať ,na tvoje súdenie značky ,ktorú si ani nevyskúšal!Tak ti píšem pre teba, nie pre zadávateľa to o talianskych autách!
yoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2007 07:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yoe »

Tak Saab 96 V4 som prvý krát zaznamenal ako malý chlapec niekedy ku koncu 70-tych rokov, keď občas prechádzal cez našu dedinu a strašne sa mi zapáčil. Vtedy to bolo pre bežného človeka nedostupné auto a tvarom i zvukom sa vymykalo vtedy bežným asi piatim druhom áut - škodovka, žigulík, traboš, wartburg, moskvič - jedine asi šestotrojka mu mohla konkurovať keď tu na nej občas zablúdil nejaký súdruh...

Oltcity ako rumunská verzia Citroenu Visa prišli až tuším niekedy v polovici 80tych rokov s boxer motormi, takže ten zvuk je asi podobný, keďže boxer je vlastne véčko roztiahnuté do roviny - na 180 stupňov.

Potom som toho Saaba mal ako svoje prvé auto, takže je to pre mňa taká nostalgická záležitosť...
peterzz
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16.12.2007 22:36
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterzz »

Tak potom preco neskusit 9000-ku,alebo 9-5 s V6 motorom?Teraz si nie som isty,ci sa vobec vyrabali s manualom,oba motory maju svoje muchy a vyzaduju pravidelnu udrzbu (rozvodove remene,olejovy chladic u 9-5 V6,apod),ale zvuk motora je proste V6 :-)
peterzz
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16.12.2007 22:36
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterzz »

Samozrejme som myslel benzinove V6,dieselovej verzii V6 v 9-5 sa treba vyhnut velkym oblukom !
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

yoe napísal:Ďakujem všetkým za zaujímavé názory a rady.

To auto nechcem na nejaké športové vyžitie, skôr na komfortné jazdenie s dostatočnou rezervou výkonu a charakteristickým zvukom, preto radšej v6 ako r6. Kedysi som mal Saab 96 s motorom v4 a odvtedy sa mi veľmi páči zvuk vidlicovych motorov - asi nie veľmi racionálny dôvod na kúpu.. :d :D

Je mi jasné, že kúpou auta sa výdavky len začnú, ale tak je to asi s každým starým autom.

Čo sa týka "národnosti" áut, mám dojem, že kedysi mali autá určitý charakter podľa krajiny vzniku, dnes je už všetko príliš globalizovane. Osobne mám tretie francúzske auto a ďalšie bude možno tiež...uvidíme.
Ak ti piští srdce za zvukom Saabu V4, tak mám pre teba jasného víťaza:

ZÁPOROŽEC ZAZ 968M (ruská verzia nemeckého NSU Prinz)

Vzduchom chladená V4-ka, čistá radosť z jazdy a najmä zvuku.
Ťažko popísateľné.
Vydrží aj ancikrista:
- jazdil som s tým raz 9km bez oleja, kým som si to uvedomil....tak som sa musel otočiť a 9km naspäť na najbližšiu pumpu, kde vyfasoval "až" 1L najlacnejšieho Mazutu...pardón Maditu (na viac som v tých dobách jednoducho nemal, tak to muselo stačiť :40bd: )
- auto mi raz regulérne padlo do jazera (nefungovala ručná a ja som v letnej eufórii zabudol na aute zaradiť kvalt). Samozrejme ako správny amatér som stál s károm pri vode, čelom k nej. A tak sa stalo nevyhnutné: gravitácia si Záporožca pekne pritiahla do jazera, kde sa utopil. Teda nie tak celkom, nakolko ked som don vliezol vo vode, tak mi za volantom siahala hladina "iba" po plecia... :40bd:
Z jazera ma nasledne vytiahol nejaký lokálny traktorista.
Povyťahoval som z podlahy gumenné štuple (Rusi asi dobre vedeli, prečo ich tam dávali v sériovej výbave :d :D ) a dočkal som, než voda vytečie. Na údiv všetkých okolostojacich (netreba snáď dodávať, že som sa s tragačom stal odrazu stredobodom pozornosti všetkých dovolenkárov v okolí), Záporožec po krátkom zakašľaní normálne chytil a zavyl krásnym prerývaným, ničím neizolovaným zvukom vzducháča do "vé". Normálne sme do toho s chasníkmi nasadli a doviezli sa šťastne domov.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No čo Yoe, podarilo sa Ti niečo kúpiť? ;-)
yoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2007 07:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yoe »

Zatiaľ nie, asi to nechám na budúci rok.
yoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.11.2007 07:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yoe »

Tak konečne mám V6...trvalo mi to trochu dlhšie, ale modrý Cougar už stojí na dvore.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných