Akú benzínovú V6

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja osobne by som si to premyslel, stačí len vyfiltrovať, čo ti ukáže do 2000 eur a keď tie povozy obeháš, nakoniec zistíš, že sedia hrobárovi na lopate
keby žiješ v anglicku, tak by som poradil snáď Jaguar X-type alebo S-Type - aj keď sú to viac menej len "fordy v obleku"
Na slovensku by bol snáď najmenší prešlap s R6-kou povedzme BMW 530i , lenže bude hodnú chvíľu trvať, kým sa niečo také objaví v danej cene
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stara vybehana V6 bude len a len trapenie.z 10 kusov bude mat aspon 9 min pol miliona km z tych 9 budu min 7 cakat na vymenu polovice dielov motora.najdu sa aj take co maju pod 100 000km viem o dvoch mondeach z roku 2002 a 2004 no na predaj nebudu este aspon 8 rokov.obe maju stale prveho majitela ale ti ludia maju do mesta a na kratke behacky druhe auto cize sa s nimi neda pohnut.skratka to nedaju.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

pekne a lacne sportove auto je mx 3 1,8 odporucam velmi dobra jazda motor ma maly obsah ale jazdi skvelo a da sa kupit za par penazi v pripade ze chces auto na zazitok z jazdy tak lepsia volba ako limuzina
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tu sa neda jednoznacne poradit, dopredu ta upozornujem, ze popalis sa tak ci tak, ide len o to, ci to bude popalenina prveho,alebo tretieho stupna. Za dvojku kupis a hned si priprav aspon stvorku a majstra, co to bude servisovat. Aj ked to bude len vikendovka!!! Ci to bude jaguar, bmw, audi, citroen, peugeot, AR, lancia, amerika ... vsjo ravno. Vsade najdes mnozstvo casovo aj moralne opotrebovanych casti a casto kamaratku hrdzu. To sa neda ani vymenovat. Len taka technicka primomienka, preco sa ti paci V6 140kw z citroena?? Ked tam sa robil predtym a zcasti aj sucasne motor 123kw - oba trojlitre. Ten silnejsi ma remen, je stvorventil a ide ovela tichsie a hladsie, ten slabsi je dvojventil, ma retaz a ide tak prijemne hlucnejsie a trosku drsnejsie /a bol to ohromny drziak/ - viac sa mi paci tento zvuk sestvalca, aj ked pre mna najkrajsie zneju sestvalce jaguar a bmw. A hlavne tie starsie. Nie som si isty, ci je realne ti vobec za taku cenu popriat stasnu ruku pri vybere.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Hmmmm, hlada sa auto na vyblaznenie, tak potom uz zadny nahon. Mam BMW 530i 170 kw, a s tym sa da veru zabavit. Jazdi na nom sice manzelka ako daily car, ale uz zopar krat zarmutila frajirkov. Osobne bud nemec alebo japonec. Nechapem, ako tu moze niekto ospevovat talianske a francuzke auta. :angr: .Nastastie taliana som nemal, nechcel by som ani za darmo, ale vela znamych ich malo, a do dnes lutuju, ze to kupili. A francuzov som mal dvoch + vo volve som mal ten super HDI motor, dakujem nikdy viac.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Neviem co pre Teba znamena pre radost,ja mam dva benzinove sestvalce,jeden je r6 bmw-to je skutocne radost,adrenalin,superr pocit pri jazde,druhy v6 toyota camry automat,tiez prijemne vozenie,super kultura chodu...,ziadne sport ambície ale tiez radost z pohodlia a spolahlivosti,musis vediet sam ,co preferujes,ale na talianov a francuzov by so radsej zabudol ked sa chces vozit a netravit vela casu v servise..prajem stastny vyber
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Je to trocha iracionalne, ale aj ja mam slabost na sestvace a preto tvoju volbu trochu chapem....
A ako tu pisalo zopar jedincov, u ktorych sa da hovorit o nejakom IQ, nejde ani tak o to, akej produkcie bude (tzn. radim odfiltrovat rady typu-"francuzov, talianov, japoncov, atd. NIE"), ale v akom stave budu, pripadne zhodnotit konkretne tech. specifika konkretneho auta a svoje preferencie.
Prezradim ti jedno strasne tajomstvo, ktore tu vela ludi nechape. Auta sa nedelia podla narodnosti...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A taký renault clio 2,0 sport ?? to je tiež vcelku mazec :-)

Alebo Alfa GTV 3 liter

Prípadne Fiat coupe 2,0 20 V turbo. Ale tam je turbo no :-(

Aj ford puma aj Punto HGT by vedeli určite potešiť :-)
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

veverka. VR6 golf .....nekazi a jazdi....mali sme v rodine dve.super vozenie
Naposledy upravil/-a fabio.sk.ma v 13.08.2015 10:54, upravené celkom 1 krát.
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Ja som doteraz nepochopil, prečo do tohto fóra prispievajú ľudia typu, Talianske a Francúzske autá sú zlé,keď ich sami ani osobne nevlastnili!Ja napíšem tým dvom pánom, nejdem menovať,tí tvoji známy si kúpili Talianske auto od dákych pofidérnych predajcov a tie auta mali už dávno cez 500 000 km a nechali sa pekne oklamať,ohľadom stavu auta!Ako som už písal ja nevravím že nemecké autá sú zlé,ale uvediem príklad: poznám nejedného človeka ktorí mal aj s nemeckými autami problémy napr BMW 320 V6 E46,celé zadné lemy zhrdzavené a k tomu motoru no žiadna sláva ani zvuk ani vzrušenie z jazdy,však som ho dal dole na Alfe Romeo 156 2.4 jtd 110kw!Ďalší príklad Audi A6 3.0 tdi neskutočne drahý servis a auto sa len stále kazí!Myslím že príkladov stačí!Ja som mal zatiaľ iba Talianske autá a nikdy nikdy som nemal žiadny veľký problém a to teraz vlastným Alfa Romeo 164 98 r.v. super 2.5 td vm zo štyrmi samostatnými hlavami a ďalšie auto mám Lancia Kappa 2.4 jtd! A chcel by som ešte napísať, je jasné že auto do 2000 euro, bude každé pýtať servis, jedno aká značka a už je len na kupujúcom, koľko čas strávi hľadaním a správnym výberom auta! Ospravedlňujem sa zadávateľovi témy ale nedalo my to, keď to tu čítam tie niektoré nezmysli!
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

A musím ešte napísať, každá značka mala počas svojho vývoja konštrukčné chyby aj Taliani napr motor Twin Spark.Potreboval veľmi náročnú údržbu na svoj chod, ktorú mu malo kto mohol dať a dokonca niektorý o tom ani nevedia!Tým som chcel napísať že nenadržiavam Talianom!
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

takze nejake konkretne rady od kazdeho kto vlastnil auto splnajuce kriteria? ci uz automechanici alebo majitelia a k tej alfe 166 3.2 to je naozaj take drahe vsetko oproti napr. passatu z tej doby ide mi hlavne o podvozok... za mna clio rs 80kw s rozpoctom by som smelo vybehol aj do sveta ak to je pre 2 ludi na normalne vyblaznenie aj ked to nieje V6
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Drobna poznamka pre diskuterov, 6 valcov neni nutne usporiadat len do V :), lepsia volba by bola 6 valcov v rade...to len na margo, inak radost z jazdy spajat nutne s poctom valcov, co ja viem...:( korunou je k tomu tych 2000e rozpoctu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

Dvadsat rokov som opravoval auta ,doma aj v zahranici ale lepsi benzinovy 6V som nevidel ako je v Maxime 3.0.
:300f:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No aké vybláznenie je možné na maxime ??? Šak to je ťažká a veľká krava !!!!

Treba malé mrštné a obratné auto a nie kravu čo ide na rovine a potom nič :-( Také clio 2,0 sport ma na tak malé auto 120 kw tuším alebo ešte taký citroen xsara VTS, či jak sa to označuje prípadne lacné citroen saxo 1,6 VTS

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy, milok a 22 neregistrovaných