Jeep Grand Cherokee 3.0crd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.0crd

Príspevok od používateľa VinicP »

Zdravím všetkých. Mám takú otázku. Mám Jeep grand cherokee 3.0crd, 2006, a občas sa stane, že počas jazdy aj keď auto ide len tak na voľnobeh, začne z ničoho nič dymiť na modro. Ale teda riadne dymové efekty... Auto nevynecháva, normálne ide akurát dymí. Po chvíli to prestane. Palubák nič nevypisuje. Celoročne dávam aditívum - STANADYNE - čo mi odporučil kamarát z AGAT diesel v PK - povedal, že na commonrail to odporúčajú. Auto má cez 230000tis. Inak normálne keď mu aj stupím tak nezadymí. Myslíte že my odchádzajú vstreky? Alebo čo by to mohlo byť.?
dodgezmail
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 03.06.2008 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodgezmail »

Pravdepodobne ide o vypalovanie DPF filtra. To nastáva práve pri kludnej jazde. Určite pouzívaj olej do motora určený pre DPF.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

olej tam menia v jeepe - teda Motor Car BA. Ja som myslel, že to ani DPF nemá. Spravilo mi to tri krát (teda čo som si všimol) a vždy asi po týždni - že by tak často vypalovalo DPF...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

peto, napriklad mazda6 robi regeneraciu kazdych cca 150 km..

a ako pise kolega nado mnou, mas tam DPF, a toto je jeho praca..mimochodom, s tym aditivom neuskodis, ale netreba to prehanat...bezna nafta je uplne v pohode..pokial uz nemas zdroje..ak to cerpas zo "zdrojov", tak davaj aj aditivum...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

takže budem dávať aditívum....ďakujem páni.
magic88
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magic88 »

jeep robi regeneraciu kazdych 20 tis km to sa odpocitava bez ohladu ci je zapchaty.....a ak sa upchy skor strtekne do vyfuku palivo a tym sa to regeneruje.......chcem vidiet ten DOF ktory sa regeneruje po 150 km......by si ho menil po 5 tis...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

netrep...a kludne sa chod pozriet na auto uzivatela matusk86...kazdych cca 150 km

a taku hlupost uz radsej nepis..DPF/FAP sa regeneruje vtedy, ked to diagnostika motora a RJ vyhodnoti, nie je to udaj na kilometrovniku...zalezi kolko a kde a ako sa autom jazdi..
magic88
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magic88 »

sa zobut....nieje to babeta ktoru si do teraz videl
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

upozornujem Ta, aby si sa spraval slusne..medzitym som si par Tvojich peral precital, a ak sa neznormalizujes, bude to na BAN,,

trvam na tom, co som napisal, a Ty so svojimi "vedomostami" ma naozaj neohuris..

pekny den...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Inak len doplním, že naozaj išlo o to vypalovanie DPF/FAP či ako sa to volá. Všimol som si že regeneráciu občas spustí po tom, keď motor ide dlhšie na voľnobeh a následne sa rozbehnem. No vyzerá to tak, že práve to dlhšie státie s voľnobehom zanáša filter. Tak len toľko.. cafte
ALMERAK
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.08.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ALMERAK »

nie kazdy cherokee 3,0 crd mal DPF , da sa to jednoducho pozriet :

http://www.chirpz.com/swirl/DPF_Delete.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní