Renault Megane II 1.4 72 kw LPG 2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radinh0
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2014 11:36
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 1.4 72 kw LPG 2003

Príspevok od používateľa radinh0 »

Zdravim ludia ma tu niekto takyto motor v aute s LPG ? Potreboval by som sa popytat na tah auta a podobne . Moja priatelka vlastni auto stymto motorom ma uz 310 t km najazdene , stara sa onho pravidelne meni olej a tak , ale auto ma problem s tahom uz samotne auto ma problem s vylezenim na kopec a nehovorim ked vnom sedia 2 ludia a nie to este 5 ... skrtiacka klapka bola odidena tak mechanik odporucal zrepasovanu dat lebo ta noa je draha , bola vymenena priatelka udavala ze auto uz islo sviznejsie a chvilu jazdila ale den a auto zas ide katastrofalne asi aj horsie .... co by ste odporucili co mate stymto skusenosti ? alebo nejake odpborne rady , teraz sa mi stazovala som jej povedal ze jej to pojdem dat napichnut na diagnostiku .... vkada za vsetky normalne rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba dať zmerať kompresiu,tento motor má ventili ako detská hračka a vzhladom ku km by som to dosť očakával že končia a sú už jemne podpálené.To odmeranie tlakov jasne preukáže.Je to určite najrýchlejší spôsob ktorý potvrdí alebo vyvráti či je motor vôbec schopný dávať plný výkon,nech sa do neho nepchajú zbytočné peniaze a celé neskončí ako hra na slepú babu
Arkaz
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.03.2012 20:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arkaz »

Cauko. Tento renault som kupoval zene a dal som spravit lpg znacky elpigaz. Rocnik ma 2007. S plynom sme max spokojny zena najazdi 25tis km rocne hned sa nam to vratilo. K tomu tahu. Bohuzial je to tak auto ma slaby tah ci na lpg alebo na benzin. Na donovaloch som mal 5ku pri cca 100km/h a auto pomaly spomalovalo do kopca. 4ka udrzala rychlost ale aby som zase zrychlil musel som dat 3ku. Myslim ze to u je vlastnost tohoto motora aj keda takmer 100koni. Jednoducho treba ho vytacat do otacok :) inak spotreba dost vysoka cca 8L lpg ale zena jazdi dialnicu 140 (tacho) a vtedy ma cca 4300tis otacok takze sa nedivim. No ja na 3 litri mam spotrebu 10.3 co nieje az taky rozdiel ale to uz je udel maleho obsahu. Kludne sa pytaj :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja mam tiež auto s pohonom na LPG

a tiež sa sťažujem na slabý ťah :3035: :3c90:

Myslím si ,že problém je v nekvalite plynu

tankujem ECO+ od Slovnaftu a v lete pozorujem slabý výkon

Bohužiaľ JE TO TAK !

A potvrdili mi to aj miestní TAXI-kári,
že qalita plynu od Slovnaftu je PREMENLIVÁ

AJ keď marketingové oddelenie rafinerie aj s dristajúcim D.E. Bilkom tvrdí niečo iné :41c2:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

:d :D :d :D Hmmmmm Benzínová 1.4i a 310tkm, vždy sa pousmejem ked vidím ako niekto predáva rovnako staré kachle a nemá ani 200tkm

K výkonu - najslabší motor ktorý sa do toho auta montoval nikdy neoslní ťahom, pri tých km si už môže pýtať servis
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

radinh0 - dá sa motor vytáčať v celom spektre otáčok? alebo len v časti? kvalita paliva spraví svoje. nekvalitný plyn okamžite spôsobí rozdiel v ťahu. Kde tankuješ plyn?

aký máš splynovač? aj to môže byť kameň úrazu.

arkaz - ani octavia s benzínom 1.4 nevyletie donovaly na päťke
radinh0
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2014 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radinh0 »

Dakujem velmi pekne za odpovede ludia .... takze
Laco1871 - ona tankuje aj ja na benzinole z dovodu lacneho LPG ale tankuje aj inde ale ziadny rozdiel , ak budes o nejakom dobrom vediet tak napis , odskusame
Arkaz - Moja najazdi za 24e coz je okolo 35 l a najazdi 400-450km , to je super ale pride jemnejsi kopec a samotne auto aj keby bolo bez sofera by vyslo ale s tazou . Nebudem hovorit ze auto sa neprevetrava , lebo jak si pisal staci kopec a treba to moc podradit aby sa ten kopec vytiahol a na tychto autach sa ide od 2000 do 3500 otacok a to je dost lebo sa ked sa ide 100 tak uz to je pomaly 3000 otacok .
Mhlavaty - ona chuda si na to nasetrila s odratymi usami a sanzi sa nech jej este dost posluzi auto , co ti poviem , a viem ze mas pravdu a dupovane u tychto aut s p.... na predu .
Martin Cichy - Da sa vytacat pekne ten motor . Jak som spomenul povecsine na benzinole ale teraz sme kupili aditiva a chceme vybehat benzin v nadrzi a aditiva don naliat a nech precisti vstreky ak su zaspinene ale bojim sa aby jej tie aditiva nespravili veciu galibu - WIF su kvalitne ale tak kto vie ... splynovac je Gas Tech to sa mi zda ze je polska , montovane v sulekove (Hlohovec)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných