Renault Laguna - praskanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - praskanie

Príspevok od používateľa jozef2100 »

ZDravím vás, mam staru lagunu 1.8 8v 1998 manual.

Dlhšie ma trapili nasledovné veci:
- pri vytočení volantu doľava a rozbiehaní sa z miesta pri púštaní spojky počuť riadne prasknutie
- pri zatlačení spojkoveho pedalu počuť prasknutie tiež

teraz sa ale pridalo k tomu nasledovné (neviem či to ma s tym súvis)

po preradení na vyššiu rychlosť, tak aby otačky boli trebars 1600 po pustení spojky a prudšom pridaní plynu niečo vpredu v motore praskne a auto prestane ísť a mať vykon, po vyšliapnutí spojky a znova pokuse to ide normálne, nerobí to ale vždy
Ked po preradení s 1600 otačkami pridám jemne je citiť šklbanie auta - to je taky prednáznak toho že keby som pridal viac tak to rupne.

Čo to môže byť? Robí to len občas, v poslednej dobe dosť často, spojka neprešmykuje. Musí to byť niečo mechanické.

Dakujem za nejaky napad.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem ako to má riešené Laguna, ale benzínový Megane + Scénic a mám dojem aj Clio mali problém s utrhnutým tisíchranom v hriadelovej spojke poloosi. Je tam taký medzikus na výstupe z prevodovky na poloos. Jednalo sa hlavne o 1.6 16V ale je možné že to má tak aj 1.8i
Najskôr to lúpe pri akcelerácii / brzdení motorom a neskôr sa to utrhne
[img]http://www.forum-auto.com/uploads/20050 ... cardan.gif[/img]
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

mne to robí len do 2000 otačok.

Ked sa pohnem dopredu a potom zaradím spiatočku tak to nelupne, ani ked brzdím motorom a náhle pridám, čiže tento tisichran vylučujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní