Lada Niva 1.6 - dusenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Lada Niva 1.6 - dusenie

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zdravím,
lada niva, 1.6, 4x4,neviem, ak presný typ motora, ale čo som si všimol, tak má dve lambda sondy a nemá lištu k sviečkam, má káble.
1. Majitelka tvrdí, že pri rozbehu, keď je v kopci, jej auto nereaguje na plyn. Vraj dupne na plyn a auto nepridá. Len do kopca. Čo to môže byť? Stav v nádrži na to vplyv nemá. Žeby pripchatý palivový filter? A kde ho nájdem?
Ešte jeden detail, či je podstatný, rozhodnite Vy. Všimol som si, že keď vypne auto, alebo jej zdochne a štartuje znova okamžite, nepočká, kým dovrčí čerpadielko, tak dlho pretáča motorom. Keď jej po takomto štarovaní naskočí, stane sa jej, že jej nechce pridať chvílku plyn.
2. Po naštartovaní počuť pískanie. Pravdepodobne remeň pohonu alternátora. Nemal som zatial možnosť tomu pozrieť pod kapotu. Preto sa chcem spýtať, na čo sa pripraviť? Ako má Niva riešený remeň? Je tam x napínacích, vodiacich kladiek, alebo ako?
3. Ak by som ju chcel pre zaujímavosť diagnostikovať, kde nájdem zástrčku? Diagnostiku mám legálnu VCDS S.V.O. 11.11.6. Mohlo by to ísť?
Viem, že by sa zišlo napísať typ motora, rok výroby, ale nemám k tomuto zatiaľ prístup.
Dik za odpovede, prípadne doplňujúce otázky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

1,6ka tak tam je najskorej asi ešte starý žigulský motor takže nič zložité ,akurát má tuším jednobodové vstrekovanie Bosch. Raz som také dačo videl .... Zlatý karburátor!
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Tiez mi z toho vyplyva SPI. A co mas proti nemu? Ja som myslel, ze najhorsie, co moze byt, je elektronicky karburator, ako mala samara 1.6, ale pokial je tam iba jeden vstrekovac.... .
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Myslel som tom tak že karbec sme vedeli zdiagnostikovať a rozchodiť na parkovisku za pár minut ...a že už to neje tá stará dobrá jednoduchá a blbuvzdorná technika.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

som chorý, ale mám doma tlakomer, myslíte, že to pomôže určiť chorobu?

asi tak nejako by som to preložil.

si si istý, že vidíš 2 lambda sondy? obávam sa, že Ti vcds nepomôže... tam treba len rozum a rozmýšľať.

táto niva sa diagnostikuje veľmi ľahko osciloskopom, ani netreba hľadať zástrčku.

remene sú riešené primitívnym spôsobom.

každý normálny človek keď zapne kľúčik, tak počká, až čerpadielko dovrčí. to čerpadlo tam nie je pre srandu králikov.

keď auto nereaguje na plyn, alebo nejde tak ako má, tak máš len tri príčny:
- alebo nejde benzín,
- alebo sa neotvára škrtiaca klapka
- alebo sa auto nevie vyprdieť
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

1. Včera som mal možnosť si všimnúť jazdu majitelky. Dusenie v kopci = zlá práca o spojkou. Čiže, problém vyriešený. Resp., keď sa doučí lepšie rozbiehať, problém pominie.
Plus pri jazde má sústavne nohu na spojke. Čiže, nadbehnuté na ďalsí problém.
2. Nemal som možnosť pozrieť pod kapotu, preto som sa pýtal, ako asi tam je riešený remeň, čo môžem čakať.
3. Keď už mám diagnostiku, chcel som to pozrieť.
Nečakal som, že mi ukáže diagnostika riešenie všetkých problémov.Malo to byť len pre zaujímavosť. Čo všetko taká niva registruje.
4. Čakanie na čerpadielko - to už som jej vysvetlil a "ta debilna lada strašne dlho štartuje" sa zmenilo na "hm, naskočila hneď".
:2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní