Chcem sa zučastniť rally a potrebujem pomocť

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cerko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.07.2015 11:21
Zdieľať na Facebook

Chcem sa zučastniť rally a potrebujem pomocť

Príspevok od používateľa cerko »

Dobrý deň , má tu prosím vás skúsenosti s rally ?Chcem si kúpiť auto upraviť ho a súťažiť . Neviem čo k tomu potrebujem. musím mať licenciu ? alebo auto prejsť kontrolou ? viete mi niekto poradiť ako mám postupovať ? Ďakuje
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Začni hobby pretekmi kde nie sú tak vysoké náklady a vystačíš si aj s lacnejším autom. Ono nie je problém kúpiť poriadne auto ak sú groše, ale ver že s takým autom by si nezožal asi vela úspechu, lebo na takých autách už jazdia trochu viac vyjazdený závodníci s niekolkoročnými skúsenosťami

Je to asi to isté ako keby si si kúpil okruhovú motorku a šiel závodiť medzi profíkov, tvoje časy by boli zúfalé, vlastne by si bol rád ak by si preteky dokončil bez nejakej ujmy
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

pocitajme ze niesi uplne zakopany spickovy talent do wrc..... ako bolo spomenute kup si auto najlepsie do 1600ccm a vyhliadni si amatersky zavod je ich niekolko ked kliknes na stranku kazdeho usporiadatela je tam zoznam jazdcov aj s autami tam som zacinal ja vacsina "amaterskych" podujati je fajn na zajazdenie vyskusanie a pod. auto das za 3000 dokopy v pohode mozno aj za menej treba si kupit na zaciatok nieco lacnejsie lebo ked ta to nechyti par tisic rozdychas kym to predas......... inak treba aj na rally jazdit s rozumom za sposobene skody zodpovedas!!!
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Začal by som najprv s amatérskymi pretekmi a neustále trénoval, aby som sa zžil s autom, síce to bude pre začiatočníka nezmysel, ale v BR sa predáva momentálne skoro 500 koňová Impreza za 16 000 eur
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

lubos zimovcak pocitam ze zadavatel nebude mat auto ani za tolko a myslel som uplne amaterske rally a samozrejme jazda s rozumom.... su ludia ktori pridu na "rally" svojim jedinym autom ktore nema klietku a k autu maju max. 4 nahradne obute disky ....... auto splna podmienky na riadnu pramavku tj. povinna vybava + kombineza+rukavice+hasiaci pristoj+prilba tusim ze to je ten zaklad
ty uz asi myslis ten vyssi level kde uz je to podstatne nakladnejsie ale uz o nieco aj ide preteky tore myslim ja maju startovne v desiatkach eur napr. teraz 11teho sa islo v cakanovciach pri KE
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

o tom hovorim priklad jednotkove clio kupit vymenit brzdy, vymenit podvozok, vyhodit z auta zbytocnosti, vzmenit pneu, vymenit pasy, sedacku je to nizkonakladovy adrenalin kde sa jedna len o to trochu si zajazdit, zabavit sa, nerozflakat auto a ked sa da neskoncit posledny ........ myslim si ze len tak sa do origo. sportoveho specialu nikto nedokruti volantom je to len dedicny "talent" otec jazdil tak aj syn vie samozrejme uz odmalicka trenuje tak bude vediet druha moznost je spravne sa narodit kde cash nieje problem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

počítam že keď sa chceš zúčastniť tak si už niekde bol a niečo videl.... tam sa treba pokrútiť,tam sa treba pýtať čo ako za koľko, tam si pýtaj rady...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

chod na okruh, to mas bezpecne a lacnejsie ovela. A mozes tam ist kedykolvek, nie iba parkrat do roka.

Ale mozno nemas ani vodicak, takze opat zbytocna diskusia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Na tvojom mieste sa odstahujem do finska, lepsie miesto na ziaciatok neni. Je to o soferovi a pochybujem, ze v poslednej dedinskej bezlicencnej lige tam prides predposledny :), ked sa mylim omluvam sa vopred...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja by som začal prečítaním starej témy o tom istom...
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný