Zle nastavene rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

Ok,dakujem za vysvetlenie.a to co sa upravuje je "startovacia davka paliva" ako pisal PROCHY?
vw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, neupravuje sa nic. Spravne nastavene rozvody su spravne nastavene rozvody ; startovacia davka je nieco ine. Po vymene rozvodov na PDcku startovaciu davku nastavovat nemusis, aspon teda ja o tom neviem.

A davka paliva je zase nieco o inom, to mas urcene riadiacou jednotkou, stavom a nastavenim vstrekovacov, spalovanie ovplyvnuje aj ich rozprasovacia vzorka (pattern = ako su opotrebene a znicene) atd.
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

Takze PROCHY napisal BLBOST...ja viem co je startovacia davka a viem ze sa neupravuje po vymene rozvodov,len som si nebol isty ze je to tak aj u PD.Ale ty si to potvrdil...
vw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nehovorim ze napisal blbost, neboj nic ja tiez neviem vsetko na svete :) ...

ja len hovorim ze neviem o tom ze by bolo potrebne nastavovat po vymene rozvodov. Ak sa nemylim tak startovacia davka na PDckach sa nastavuje kodovanim motorovej jednotky a na mojom voze sa urcite nenastavovala.
bassspencer
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.04.2012 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bassspencer »

je možné aby na benzíne 1.8i 92kw preskočili rozvody ? či také niečo neexistuje ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo nie?
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

.....je mi jasne ze pri motoroch PD sa po vymene rozvodov este nastavuje VAG-om. Ale zaujima ma ako je to pri motore 66Kw ALH. Nastavuje sa tiez nieco? Som totiz cerstvo po vymene rozvodov na New Beetli.

Vdaka.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

ano.poriadny mechanik skontroluje TDI GRAF a pripadne doladi predvstrek...
vw
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

....vdaka, ake by tam mali byt hodnoty? Mam VAG kabel zeby som si to skontoloval pripadne nastavil. Na PD som si doladil na O,5 podla linku od mp3turba.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ja tu nechcem založiť búrku v šerbli,ale dávam skôr vec na uvažovanie,pre tých ktorým sa chce a dávali pozor v škole. Ak máme remeň o sto zuboch ktorý spája dve ozubené kolesá,Tak každý zub znamená jednu uhlovú mieru na kolese,dúfam súhlasíte.
Ak je vzájomná pozícia dvoch bodov A a B na dvoch koliesách = napr 30 zubov,tak asi platí,že nech tam dám aj apoštola svätého ktorý má medzi bodom A na jednom kolese a bodom B na druhom kolese vždy 30 zubov, tak može dôjsť k chybe vo vzdialenosti dvoch bodov iba v dôsledku iného šponovania dvoch rôznych prípadov.
Rozvediem myšlienku........orig rozvod od výrobcu,presne definované predpätie remeňa.Základná pozícia ustavená na 0 samozrejme.
Výmena remeňa,nerobí to manták,zase predpísané predpätie,tu je otázka...čo bude ukazovať diagnostika ? Bude to správne alebo nie ?
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

....mal som na mysli doladenie na 0,0 VAGom pri PD a otazku ci aj pri rotackach sa nieco doladuje - kontroluje(ak ano na ake hodnoty). Je samozrejme ze ak sa remen a kladky spravne nahodia.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tdi 66 a 81 kW rotačky určite áno

A na mančaft fóra otázka.....komu pri klasickom benzíne/diesli merali po výmene remeňa jeho napnutie ? Myslím po dvoch troch kontrolných otáčkach kluky ručne(aby sa dostal na správnu obežnú dráhu a zároveň istota že nebude ani omylom kolízia) a nemyslím rukou ale tenzrom alebo podobným bazmegom.
putnik639
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.01.2015 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa putnik639 »

dobre čitanie

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných