VW Golf - vibracie na volante

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flegmatik69
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

VW Golf - vibracie na volante

Príspevok od používateľa flegmatik69 »

Chalani nevedel som kam to umiesnit tak som zalozil novu temu dufam ze to nebude velky problem ak hej tak to odstante.
Moj problem je ze mi vibruje volant a to dost velmi od rychlochti tak 80km/h az po 140 priblizne. vibruje pri zrychlovani aj pri pbrzdeni a samozrejme aj pri normalnej jazde. okrem toho pri pridani plynu mi auto taha da lava. na aute bolo robene: vymena tlmicou,ulozena,capy riadenia,tycky stabilizatora,sinenbloky v ramenach,pafkt je ze sa pomenilo takmer vsetko a stale to robi. letne gumy mam 225x50x17 skusal som pomenit ako kolvek aj vyvazit vysledok sa nezmenil. Pri zimnych 195x65x15 sa to spravalo kus lepsie ale vybracie boli aj tak. vsetky nerovnosti na ceste citim na volante chvenim uz som zufaly,auto absolutne nesedi na ceste. dakujem za pomoc PS: kotuce su nove platnicky tiez tak ze v tom to nebude .auto golf 4 1.9tdi 110kw
Naposledy upravil/-a flegmatik69 v 15.06.2015 18:05, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na to aby vibroval volant musí byť nevyvážené koleso alebo vôla v uložení alebo z každého kúsok.Takže dačo tam bude prehliadnuté možno ložisko voľné, možno krivý náboj, alebo hádže dosadacia plocha. ak si menil aj kolesá a nepomohlo môže byť že sú zle vyvážené všetky ak to vyvažoval nejaký "odborník" tak zvykne že všetky sú zle a meníš len zlé za zlé . a možno máš vôlu v samotnom riadení hrebeň-pastorok alebo vnútorné čapy spojovacích tyčiek a kedže každé jedno mkoleso má určitú zbytkovú nevyváženosť tak môže to kmitať pretože ideálne koleso vyvážené na +-0g Ti asi reálne nikto na bežnej mašine nespraví. a možno máš čapaté kolesá preležané a teda geometricky to nieje kruh a to tiež vyvážením neodstrániš
flegmatik69
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flegmatik69 »

Menil som aj loziska v kolesach aj naboje, a kolesa som daval aj z ineho golfa kde netriasli, geometria robena 2x na napravach menene takmer vsetko ja uz proste neviem. Nerozumiem ze ked prejdem po nerovnosti preco to drvi do volantu a nie do tlmica (neviem ci ma spravne pochopite) proste na volante citim upnle kazdu nerovnost. A preco by pri pridani plynu tahalo do lava a to dost vyrazne :-/
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jak pise vlady spojovacie tyčky alebo pozri spodne ranena a čapy ci nemaju volu.aj ked si bol na geometrii a neskontroloval to ten co to robil nema vyznam robit geometriu.mimochodom tam urcite by to zistil ked je problem v naprave.asi to nekontrolovali.alebo moze hadzat aj poloos.predpokladam ze v pneuservise ti pozeral ci hadže guma do strany alebo ci su neni preležane.chod na geometriu a tam zisti urcite kde je problem.pozrie capy.spojovacky,ramena, mrkne zbiehavost , odklon a musi ti povedat ci je to ok.ak taha pri zábere do strany mrkni aj spodne ramena ci nemaju volu.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

lubo ma to preto aby to dobre vypadalo a aby bol vacsi tlak na spodne ramena.čapy a klby na poloosach.ale to neries.no neverim tomu ze sa ten problen neda odstranit.vsetko sa da len treba to poriadne mrknut a je po probleme.ale s takymi kolesami ta naprava urcite trpi to je fakt.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no ja uprednostnujem vysku okolo 60-65 ale horsie sa režu zakruty,ale konfort je lepsi jak ked som mal vysku okolo 50.ja som to zistil uz.asi starnem.na sk nižši profil je luxus.ale kazdy musi na to prist sam aj podla pohodlia aj podla penaženky.kazdy jak sa citi.ja hovorim 100 ludi 100 chuti.na znacku pneu by som kaslal aj tak na golfe nemozes jazdit svizne nejde to moc ale široke gumy na vyjazdenych kolajach to teda byva zaujimave aaj na suchej aj na mokrej ceste hlavne ked len trosku poprši.ale sme nejak mimo temu zase.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Inak ak je na aute použitý disk s nevhodným ET a ktorý je viac von ako je bežné, a ak väčšina šírky pneumatiky je za bodom točenia čapu ,tak je to náchylné na takéto správanie . Takže ET sa nepredpisuje len tak z brucha aby to netrčalo von z blatníkov ale aby to aj malo isté správanie pri prejazde nerovnosťami .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoznačne,geometrický stred otáčania daný konštrukciou zavesenia nesedí zo stredom plochy dotyku pneumatiky z vozovkou,každým milimetrom rozdielu rastú sily ktoré tam nemajú byť
flegmatik69
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flegmatik69 »

mne to robi aj na original 16ckach aj na zimnych 15 kolesach, mal som aj moje kolesa l na kamaratovom golfe a netriaslo mu nic a mne na jeho kolesach triaslo. Na prednej napave mam vymene uz asi vsetko. ako zistim ci su to vnutorne klby? pri otacani sa nic nepuka. gumy mam brigestone ale dalej neviem. Aj tak to nebude v gumach. asi to predam alebo zapalim uz fakt neviem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nič nezapaľuj...predaj to, a kup si namiesto ľudového auta nejaké normálne...A predtým by som navštívil niekoho kto vie odmerať hádzavosť dosadacej plochy na ktorú sa nasadzujú kolesá
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ešte ma napadla taká vec, či sa pri výmene kotúčov nedostala nejaká nečistota na dosadaciu plochu medzi nábojom a kotúčom... to by mohllo spôsobovať také vibrácie. Aj keď fakt, že po pridaní plynu to ťahá doľava, by svedčil o nejakej vôli v riadení (čapy riadenia, tyčky...)
flegmatik69
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flegmatik69 »

vsetko je nove momentalne som dal riadenie na repas tak uvidime co potom :-\
flegmatik69
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flegmatik69 »

Aj tak ziadna zmena :-(
Boris2
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.09.2015 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris2 »

Cau flegmatik. Ten problem co mas mam presne do bodky aj ja. Vyriesil si to?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných