Renault Clio II 1.2 43kw 1998 - riadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Renault Clio II 1.2 43kw 1998 - riadenie

Príspevok od používateľa michal-k »

Ahojte,
prosím o radu. Včera som chcel ísť autom,po otočení volantu v ňom niečo zaškrípalo. Otočil som teda volant späť a z pod volantu mi na podla vypadlo toto.
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/w5E7CY.jpg[/img]

[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/540/9P2Fjy.jpg[/img]

Moja otázka znie, dá sa to niekde kúpiť? Googlil som, no neúspešne,lebo ani neviem ako sa to volá presne.
Ďakujem za vaše rady. :300f:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To čo Ti vypadlo je vnútro valčekového ložiska ,teda lepšie povedané kus klietky s valčekmi, ktorá sa zrejme z nejakého dôvodu zlomila na polovicu . Takže treba zrejme zháňať celé komplet ložisko nakoľko samotnú klietku nezoženieš. Možno dakto znalejší poradí lepšie. Ale je divné že to vypadlo , pretože jeden krúžok ložiska máva zvyčajne zvýšené okraje aby tam tie valčeky mali bočné vedenie.
Naposledy upravil/-a VLADY v 21.06.2015 19:02, upravené celkom 1 krát.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

toto som este nevidel.podla mna najlepsia verzia,behni na vrakac tam to urcite daju skoro zadarmo asi to vyhadzuju aj s autami do srotu takze mohli by ti to aj darovat.vymen celu tyc a nemusis sa s tym zatazovat rozoberaním.ja by som to riesil tak.rychlo opravene a nemusis cakat kedy dodaju lozisko do autosuciastok lebo ked ja nieco objednavam zvačša to nemaju na sklade. :41c2:keby si mal focusa 2007 take mam daroval by som ti to. lol
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Inak čisto teoreticky možno to ložisko ani nieje klasické ložisko že dva krúžky a medzi nimi klietka a valčeky ale skrátka len na volantovej tyči navlečená klietka a zdola a zhora nejaká plastová krytka. krúžok aby tá klietka tam držala na nmieste . Takže možno to vypadlo preto že nejaký ten istiaci krúžok praskol. Možno by sa to dalo aj poskladať naspäť a nejak spraviť aspoň provizorne...Ale kedže je to dosť podsatná funkčná časť a prípadný problém a zablokovanie počas jazdy by mohlo mať zlí následok tak asi by som to riešil tak jak poradili predomnou...zohnať z vrakáča komplet a vymeniť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

marko2 napísal:behni na vrakac tam to urcite daju skoro zadarmo asi to vyhadzuju aj s autami do srotu
Vyhadzovať to možno vyhadzujú, keď to ale chceš kúpiť tak to na Slovensku bude aspoň za 30 €...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

cicman mas hadam aj pravdu ale ak je predavajuci normalny urcite povie,daj neco na cigarety a ber si to..nemusis zarobit hned ale ak je zakaznik spokojny tak sa vrati a da zarobit potom.je to len o ludoch a pristupe.ked sledujem svagra jak to láduje do srotu tak toto urcite nenechava ako kopec dalsich veci.a vyhodit musi lebo potrebuje plac.ozaj a kolko moze pytat za to na 98čku clio?
jeepinka
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 21.08.2008 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepinka »

normalne je to ihličkove ložisko.Zmeraj vnutorny rozmer,vonkajši rozmer a širku. Pripadne hrubku tohto valčeka.Pripadne mi hod rozmery do mailu martino.sk@centrum.sk ,nemal by byt s tym problem to zabezpečit,možno aj mame na sklade. :28b7: www.martino-eshop.sk
....mame akekolvek ložiska aj atypicke rozmery +ak nie je na sklade dodanie do 24h :cau:
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a potrebujes to tam vobec?
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

Vďaka za odpoved všetkým. Hľadám celý kus toho "železa"
A áno,potrebujem to tam,volant ma vôľu asi 2-3cm do všetkých strán.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných