VW Passat b6 - výmena zotrvačníka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - výmena zotrvačníka

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Zdravím vás,mám passat b6 1.9 tdi 77kw rk2006,mám problém so zotrvačníkom nakoľko mi auto sem tam na voľno behu trasie A počujem niečo klepotat ako kov O kov,niekedy to nerobí vôbec,ďalej pri prudkom pridaní plynu od trojky,mi auto vynechava ako keby spojka neviem či to je tiež tým zotrvačníkom,potrebujem ísť autom cca 2000 km myslíte že to vydrží?po diaľnici ak je auto rozbehnuté A udržuje rýchlosť tak je to V pohode až keď sliapnem na plyn tak to za trasie A ide znova dik za rady
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Nie je to na 100 percent zotrvačník pretože na voľno behu počujem tie zvuky A keď stisnem spojku tak to prestane taktiež pri preradzovani rychlosti počuť trochu taký zvuk bol som V servise A povedali mi že je to zotrvačník že S tým môžem ešte jazdiť ale chcel som sa presvedčiť aj tu či sa náhodou S tým niekto nestretol ale aj tak dik za odpoveď
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlasím,tiež by som to videl na dve rôzne závady.Klepot od dvojhmotého zotrvačníka a vibrácia po pridaní plynu môže mať viacero príčin ktoré by šli hravo zistiť pri vozidle,ale opísať kopec problémových vecí je obsahom na hrubšiu brožúrku a majiteľa tak či tak neposunie nikam a bez množstva informácií ktoré tu nie sú zadané to dosť dobre ani nejde.

Toto čo píšeš....Nie je to na 100 percent zotrvačník pretože na voľno behu počujem tie zvuky A keď stisnem spojku tak to prestane
...vôbec nevylučuje zotrvačník z hry,skôr ho potvrdzuje v počiatočnom štádiu

Prejazdiť s týmto stavom ide ešte mnoho tisíc km a problém bude akútny ak hrkotavý zvuk nabehne okamžite po studenom štarte
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 24.05.2015 14:13, upravené celkom 1 krát.
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Čo sa týka toho auta tak rozvody som menil nedávno plus všetky filtre,egr ventil a váha vzduchu vycistene,auto nedymi ani iné závady nevidím všetko fungujE ako má až na ten zotrvačník
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom prípade si odporuješ ...funguje ako má ...no asi nie,inak by si nepísal v zadaní.... až keď sliapnem na plyn tak to za trasie
To dvojhmotou nie je
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

Zdravím vás,takže dvojhmota vymenená,ale auto trasie stále,od trojky až po piaty stupeň,ale keď pridávam jemne tak V pohode,bolo aj na diagnostike ale žiadnu chybu nevypisovalo,nakoniec sme vymenili kabeláž K vstrekovačom A tiež nič,už som S toho zúfalý ostáva mi už len dať skontrolovať vstrekovače alebo sú aj iné možnosti?niekde som sa dočítal že by to mohli byť aj kĺby ako to zistím?dik za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A klepot sa poriešil ?
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

klepot zmizol len to cukanie pri akceleracii je stále robí to cca pri 1600 do 2100
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Klby by som v tomto prípade nepodozieral vôbec.
Diagnostika tieto stavy takmer nikdy nevie určiť v zmysle chybového zápisu ale diagnostikou to zistiteľné je s takmer 100% istotou cez merané hodnoty.
jariinnoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.12.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jariinnoo »

auto bolo na PC ale mechanik mi povedal,že je všetko OK tak neviem,ešte ma napadá poloos lebo aj na pravej strane počujem hluk od kolesa ale to bude asi ložisko asi ho dám do volkwagenu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 21 neregistrovaných