Protikolízne systémy nefungujú správne. Až na jednu výnimku

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
10
32%
Nie
17
55%
Je mi to jedno
4
13%
Neviem
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 31

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ja si takéto auto s fungujúcim systémom prosím.
Iba vďaka môjmu pokľudnému štýlu šoférovania so sloniou dávkou predvídavosti takmer každý deň nejakým chodcom záchránim ich zdravie či život, o ktorý sa svojou vlastnou tuposťou chceli obrať bezprízorným špacírovaním sa na miestach, kde chodec nemá čo hľadať alebo v situáciách a miestach, kde aj najopatrnejší vodič nemá šancu predísť kolízii.
A už ma to dlho baviť nebude... :)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Takyto spravne fungujuci system by v dnesnej dobe mal byt povinnostou, ale tiez som hlasoval za nie. Pretoze 100% spravne vzhladom na okolite podmienky v sucasnosti fungovat nemoze. A staci aby zle vyhodnotil jednu situaciu z miliona a kufor by som mal rozmlateny od vodica iduceho za mnou. Ten kto chce argumentovat tym, ze ma dodrzat bezpecny odstup tak vo velkych mestach to jednoducho nejde, lebo akonahle si clovek necha odstup dlzky jedneho auta, tak sa mu tam niekto vopcha, takze sa predpoklada, ze ten predomnou z nicoho nic nezabrzdi.
Soferoval som dvojrocnu A6tku s adaptivnym tempomatom a za tych 1000km po dialnici mi 2x sama prudko zabrzdila zlym vyhodnotenim situacie. Co je horsie, tak sa funkcnost adaptivneho tempomatu nedala vypnut, jedine skratit vzdialenost od ktorej zacne brzdit, ale aj najkratsia vzdialenost sa mi zdala prilis dlha, no ale pocitac je mudrejsi no..
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

http://www.auto-motor-und-sport.de/test ... 46091.html

Cely test, kde su aj ceny a skutocne vysledky. Subaru ho moze mat od ceny 40000EUR (naviazane na dalsiu vybavu), u ostatnych znaciek sa da doobjedant za par stoviek...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

40000???Za tú cenu mám taxík na veľmi dlhú dobu predplatený....ak niekto potrebuje aby ho auto samo vozilo, tak nech nemá auto, ale jazdí verejnou dopravou....Predsa auto dáva človeku tie možnosti ktoré mu takýto systém uberá . Samozrejme po dialnici monotónna jazda by som si to vedel predstaviť že zapnem gombík a auto ide samo po naprogramovaný výjazd , kde to za neho zas zoberiem do ruky ale aby mi nejaký počítač točil volantom a šliapal na brzdu? To asi nie. Toto sa asi tak skoro nerozšíri nakoľko ide o podstatu . Tak jak bezpilotné lietadlá alebo metro ľudia to skrátka nezoberú lebo nemajú k tomu naprogrmovaný soft v hlavách....
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Ja by som to v aute chcel mat a vlastne vsetko, co by pomohlo zabranit kolizii alebo nejakej tragedii. Nie som dokonaly vodic a ani chodec, cize za mna jednoznacne ano.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

miso.eu napísal: Soferoval som dvojrocnu A6tku s adaptivnym tempomatom a za tych 1000km po dialnici mi 2x sama prudko zabrzdila zlym vyhodnotenim situacie. Co je horsie, tak sa funkcnost adaptivneho tempomatu nedala vypnut, jedine skratit vzdialenost od ktorej zacne brzdit, ale aj najkratsia vzdialenost sa mi zdala prilis dlha, no ale pocitac je mudrejsi no..
ja pouzivam adaptivny tempomat uz niekolko rokov na honde na dialnici aj na okreskach a aj v meste a este nikdy mi prudko nezabrzdil ked nemal...obcas upozorni a jemne spomali ked idem okolo kamionov ktore su zrejme o nieco blizsie zboku ...vzdialenost sa da tiez skratit a protikolizny system plne vypnut....takze za mna som s takymto systemom spokojny a budem rad ked to bude vo viacerych autach, aspon sa zvysi bezpecnost u ludi ktory sa plne nevenuju riadeniu aj ked nemaju ziaden takyto system....samozrejme aj tak by sa mal clovek sustredit na jazdu a nie bezhlavo potom verit systemom a taktiez som za to aby tie systemi boli plno vypinatelne...
aj by sa mi obcas hodilo keby auto za mna soferuje ked uz sa mi nechce alebo som unaveny ale vzdy by som tam chcel tu moznost vyberu...
ale kedze sa planuju v buducnosti pouzivat aj uplne autonomne vozidla, tak bude zaujimave ako to bude pravne vyriesene v EU, ze kto bude zodpovedny za nehodu, cital som u tom ze napr v usa zrejme bude zodpovedny potom za nehodu vyrobca auta...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Toto považujem za vrchol absolútneho imbecilizmu. Myslím si, že vyššiu úroveň dosiahne len ten, kto si sám vpáli paintball-ovou pištolou do úst a potom sa čuduje, že mu krváca ústna dutina a dusí sa.

Testy nerozbitných mobilov, kedy si aj sami čerství majitelia musia vyskúšať, "či to funguje", sú len slabým odvarom od tohto.

Keby to bolo na mne, kompletnú zdravotnú starostlivosť by pekne cvakal z vlastného vrecka, aj keď najlepšie by bolo transplantovať jeho orgány ľuďom, ktorí si svoje zdravie vážia.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Len tu prepisem aj popis a vysvetlenie - auto bolo vybavene systemom detekujucim riziko zrazky (pipkanie, kontrolka) a nechapavci vyskusali, ci im este aj same nezastavi... Otrepanie o kapotu si preto plne zasluzia, mohli aj vyssiu rychlost :2f93:

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných