Sviatky na Slovensku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to bych si zase netrufol povedat, ze na kseft kupit sa oplati ;-)
nemam vestecku gulu...
ale byvat niekde treba a vazne si myslim, ze pokial niekto normalne pracuje, za normalnu mzdu, je mlady, tak byvanie si vie z toho zaplatit...poznam dost takych, co to zvladaju aj v BA
Cham volaco hovoris, toto je nic moc: mladost v prdeli, dochodok v nedohladne :189:
ale k teme nieco, mal som robotu na salame cele sviatky :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Groopi napísal:Myotis,
pri našej platovej politike bolo za dnes príplatok 40E v hrubom, kdežto ludia ako ja dostali 35E v hrubom čiže... Čiže absolútna ,,motivácia" ísť dnes do práce.
Pozri na to tak ze ludia dostali 40 eur motivacne + normalny plat, nech su to 3.30/h x 8=26.5 + 40= ~66 eur za den.
1 a 8 boli sviatky, to mas 80 (2x 40) eur do vacku popri normalnej mzde. To sa ti nezda dost motivacne?
Mne veru ano, zarobit za "normalny" (ruku na srdce, jedine ako-tak regulerne sviatky su Vianocne a novy rok) den + 40 eur.
To ze mas ty 35 a niekto 40 je tiez na povazenie.
laco1871 napísal:Trocha treba rozdeliť tých pracovnikov, sú takí,čo pracujú v energetike,či v záchranných službách ako sa spomína vyššie,lenže tam pracuju systemom denna-nočna -voĺno-voľno bez ohĺadu na toči je sviatok alebo voĺnýdeň
teda tito maju volno zabezpečené
Vsetci maju zabezpecene volno. Podla ZP mas do mesiaca len urcity pocet pracovnych hodin, rocne mas stanovene maximalne mnozstvo nadcasovych hodin (Obrázok)
To ze clovek chodi na nadcasy Soboty-Nedele a potom nema "volno" (asi taha v kuse sestnasky) nech sa nestazuje, ma to zaplatene a dobrovolne.
laco1871 napísal: lenže národ ked vidi ako s ním zaobchádza súčasny LUMPEN MANAŽMENT

tak sa vykašle na ich almužny a žobračenky tieto "akože priplatky" ved v konečnom dosledku ich aj tak odrbe na vyplate lebo všade vo výrobe sa pracuje na výkon

a robotník lepšie si ocení to,že ma den volna navyše
ako by sa tešil z toho,že ma bude mať o 20 či 30 € vyššiu vyplatu
Kto je narod? Fico? Kocovnici? Dochodcovia? Ver ci never, vela ludi ma pracu v slusnych podmienkach bez nejakych zobraceniek, doprosovaciek a zlych podmienok.

Ak niekomu vadi napln prace, financne ohodnotenie, veduci pracovnici tak preco tam pracuje? Je tam predsa dobrovolne.
Naco ma sefa, odbory organizacie, zdruzenia, manazerov kde sa moze stazovat?

Robotnikov je 10x tolko ako veducich pracovnikov.
Myslim ze to o niecom tiez vypoveda kedze v jednote je sila.

To ze sa necha odrbat na vyplate tak to je aj jeho problem.

Den volna versus peniaze je slobodny vyber toho robotnika.
Nech sa potom nestazuje ze mu chyba tridsat eur na splatku najnovsieho telefonu.

Lebo zakonite, cim mensi plat tym modernejsi telefon.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

bajo - tak som to nemyslel, ale tak, ze ake su dnes celkovo moznosti, napr. nedavno som kupoval novy bike a je to az neskutocne aky je vyber, ked si predstavim, ze za komunistov, ak by sme nemali znamu v Priori, tak by som nemal ani pokakanu Libertu. :41c2:
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Ja sa nesťažujem :d už vôbec nie na svoj vek hlavne keď vidím že mám viac rozumu ako niektorý 40 ročný chlapi :d :D k téme ja práve že popri dome robím rád a nedokážem len tak sedieť už dva týždne rozmýšlam a plánujem čo všetko treba porobiť kedže už som doma o to viac keď sa treba učiť :d :D :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to "myotis" :

Ak Tvoj zamestnávateľ dodržiava Zákonník práce ,tak patríš k tej menšej skupine zamestnancov , a bud rád,že je ochotný vyplácať také vysoké priplatky

pretože čo ja poznám zamestnávateľov, tka nejaký ZP je u nich len zdrap papiera , ktorý nemá cenu ani toho papiera a v určitých cvíľach je pre nich toaletný papier užitočnejší...

A tké že 80% alebo 100% alebo 50 % to neexistuje

zamestnanci su radi ked vobec dostanu za sviatok +10 %

predsa nebudú odrbavať sami seba...

a ked hovoríš,že v jednote je sila...

medzi robotníkmi nikdy žiadna jednota a sudržnosť nikdy nebola ani nebude....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

robotnici si zavidia aj jedno euro navysse.skratka za komunardov na nich trocha vedeli,ale aj tam sa naslo co sa zavidelo.jeden mal skodovku 120L a druhy 120LS.ale v robote bude mat kazdy vsetko rovnake a dedi sa nebudu hasterit :40bd:
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

laco1871 napísal:to "myotis" :

Ak Tvoj zamestnávateľ dodržiava Zákonník práce ,tak patríš k tej menšej skupine zamestnancov , a bud rád,že je ochotný vyplácať také vysoké priplatky

pretože čo ja poznám zamestnávateľov, tka nejaký ZP je u nich len zdrap papiera , ktorý nemá cenu ani toho papiera a v určitých cvíľach je pre nich toaletný papier užitočnejší...

A tké že 80% alebo 100% alebo 50 % to neexistuje

zamestnanci su radi ked vobec dostanu za sviatok +10 %

predsa nebudú odrbavať sami seba...
Patrim k tej skupine zamestnancov co si nenecha dupat po hlave.
A nenechal som si skakat po hlavicke ani ked som bol zebravy inpotentny student co chodil po prasivych brigadach aby mal na vikend na tu najlacnejsiu potravinarsku vodku a paklik cigariet.
Co cez tyzden zral suche rozky, a v nedelu mal sviatocne jedlo, 150 gramov tresky a dva rozky, ze bola nedela.
Netreba byt ovca...
...respektive treba, lebo statna aparatura takych ludi potrebuje, uz je len na tebe co budes. Ci vlk alebo ovecka.

A stale, ak sa ti nepaci mas dalsich iks moznosti od UPSVaR cez emigraicu az po zivnost, SROcku a podobne veci.
Netereba zvalovat svoj neuspech na druhych.


a ked hovoríš,že v jednote je sila...
laco1871 napísal: medzi robotníkmi nikdy žiadna jednota a sudržnosť nikdy nebola
Nie moj problem. Kazdy svojho stastia strojcom.ani nebude....
Ale mala rada: prestat hladat chybu v druhych a pozret sa na seba.
Robosi (a ze som v ich spolocnosti stravil par letnych mesiacov) si za svoje postavenie, plat a pracovne podmienky mozu SAMI !!!!!
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný