Renault Megane - zamok volantu zostal zablokovany

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Renault Megane - zamok volantu zostal zablokovany

Príspevok od používateľa cl500 »

Ahojte.
Jedna sa o vozidlo Renault Megane 2 , 1.5dCi , 2006.
Stretli ste sa prosim s tym,aby zostal uzamknuty volant po nastartovani?
Ked uz riadiaca jednotka vyslala pokyn na nastartovanie,tak zrejme si "mysli" ze je volant odomknuty.
Ibaze zapadka/zamok volantu mi stale mechanicky blokuje otacanie volantu. Asi sa tam nieco ulomilo?
Je nejaka moznost priamo na mieste vyradit z cinnosti ten zamok?
Dakujem za akekolvek info!
Pripadne,vie to prosim niekto dnes priamo v NR osobne poriesit?

Dakujem!
Naposledy upravil/-a cl500 v 15.05.2015 11:55, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len tak všeobecne....Pomykať volantom pobúchať po volantovej tyči pozrieť či nieje problém v prívodných kábloch alebo konektore k servomotorčeku zamykania....iné ma nenapadá a či to vôbec ide dajako núdzovo odistiť netuším ...najskorej aj nie kvôli zlodejom...
cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cl500 »

tak spojazdnil som to na mieste..odstrojil som plasty zo spodu volantu,nasledne som napravej strane zbadal udavanu kocku - neposlusny zamok riadenia.Drzi len na jednom torxe 30tke,ako bolo spravne uvedene,ma opacny zavit.
Pre uplne odskrutkovanie a vybratie zamku musi byt splnene,ze elektricky ste "opravneny uzivatel" a nie zlodej. Tj. sekvencia OK ku startu. (immo off atd) Malo by to byt taktiez bez chybovych hlasok.. Az nasledne sa vnutri toho zamku nieco "odomkne" (nejake vidlicky?) a neblokuje pohyb skrutky von,tj nic nefixuje skrutku v tych jej drazkach - vid jej foto:
Obrázok

Dana skrutka je zevraj taktiez dizajnovana na "samodestrukciu" (asi sa ulomi kde je hriadel najtensia,alebo sa poskodi torx,pokial je prekroceny urcity odtahovaci moment) - tj zlodej bez opravnenia ku startu a tym padom zablokovana skrutka "vidlickami". Mal som stastie,ze sice mechanizmus ktory blokuje volant - vystrkuje/zastrkuje jazycek bol poskodeny/vyoseny , tj blokoval neustale volant , ale sekundarna antizlodejska funkcia na odblokovanie skrutky vnutri zamku fungovala.. I ked celkom tazko,ale podarilo sa mi ju vybrat a teda aj celkovo uvolnit zamok von. Hurra,volantom uz islo otacat :) pokial sa skrutka neda vybrat,zostava odvrtanie skrutky spojene s destrukciou celej mechanicky vnutri zamku.Hrozi aj poskodenie uchytnej priruby na riadeni..
Az pri detailnom pohlade som zistil,co bolo na pricine... Plastove telo zamku bolo prasknute,vyosene voci kovovej zakladni,ma vplyv na pohyb a polohovu presnost jazycku.
Momentalne je teda kocka/zamok len na kabli a cvaka si do prazdna :)
Ale uz som rozhodil siet na kupu nahradneho (da sa pouzit z vrakacu,resp. iny pouzity ale iba ked sa vymaze interny serial EEPROM chip (na 0xFF), nasledne sa programuje prvym zapojenim do vozidla).
Je otazne dokedy ten moj prasknuty vydrzi pre auto byt "elektricky v poriadku".. Aj ked ho nahradim,zostava mimo hru,len na kabli bude.. Usetrim si zrejme v buducnosti kopu nervov..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Super že si sa podelil o skúsenosť,možno sa dakomu hodí v budúcnosti.... :2f93:
Len škoda že takýchto ľudí sa dá rátať na prstoch.
Inak čo sa týka zámku na volant je to taká zotrvačnosť výrobcu a pritom dnes už dosť zbytočnosť, nakoľko zlodeja to nezastaví a len skomplikuje život majiteľovi pri poruche.
cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cl500 »

v podstate som len zozbieral informacie z ceskych,nemeckych a anglickych for.. s lajstrami papierov a fotiek som isiel k autu :) inak by som si asi netrufol sa sparat do toho.. nasiel som nahradny zamok,(zevraj) plne funkcny,vynulovany s 12mes zarukou na allegre za 42e vratane posty... novy v renaulte cca 400e.. len neviem,nemam s allegrom ziadne skusenosti.. ma tam clovek aku taku "ochranu" ako kupujuci napr. na ebay? viete niekto prosim?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ochrana na spôsob eBay nie, ale ak má predávajúci hodnotenie nad 99% tak sa nemáš čoho báť...
cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cl500 »

98,8 z 1803... tak skusim co to povie :) dakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja ti ho dam aj za 25e ak si ho vymontujes kedze to uz vies ako treba alebo mi vysvetlis ako to treba
cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cl500 »

hore to je popisane ako na to... musi byt auto nastartovane,resp. v mode OK ku startu/simulovany start(5sek drzat tlacidlo start)... inak je mechanicky blokovane odstranenie zo stlpika.. a zostava len odvrtat ho prec,tj poskodi sa.. druha vec je,ze je to sucastou imobilizeru a po prvom pripojeni do vozidla je naviazane na dane vozidlo,tj nejde pouzit v inom.. ide to len vymazanim hodnot v EEPROm,ale neviem ako to robia.. da sa zevraj aj rozobrat na mechanicku a elektricku cast zvlast,ale vnutri ze su tiez dake antizlodejske nastrahy :)
josejumbo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.09.2017 09:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josejumbo »

Mě se stalo to stejné, píše chybu STEERING NOT LOCKED - zámek řízení není zamčený. Zkoušel jsme jej, ale pracuje jak se mu chce. Ale teď řeším, když seženu někne nový zámek tak je zde někdo kdo jej dokáže znovu načipovat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných