Nefunguju predne obrysove svetla

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kloktallo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2015 08:48
Zdieľať na Facebook

Nefunguju predne obrysove svetla

Príspevok od používateľa kloktallo »

Zdravim, mam problem s prednymi obrysovymi svetlami na aute mitsubishi colt 1996. Po prepnuti na obrysove svetla len cvakne rele, ale ziadne napatie som nenameral na pripojkach ku svetlam. Ked prepnem na stretavacie, tak nameram napatie na vystupe obrysovych aj stretavacich. V com moze byt podla vas chyba? Mna napada jedine rele alebo prepinac svetiel (otocna paka). PS: ostatne vsetky svetla idu ako maju.
Dakujem za kazdy napad.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

poistky si pozeral?
kloktallo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2015 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kloktallo »

Hej kontroloval, skusal aj vymienat za nove.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Este raz.
Zadne obrysove funguju?
Predne obrysove len az ked sa zapnu hlavne ?
Ako idu dialkove?
Nesvietia ti nahodou dve vlakna?....predpokladam H4
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ktovie jak to je zapojené.... Chápem správne že zapneš prvú polohu na svetlovom prepínači aby svietili koncové + EČ + predné parkovačky-obrysovky a tie predné nesvietia a zapnú sa až v druhej polohe keď sa pridajú aj tlmené? A potom to už funguje normálne aj prepínať ide tlmené-dialkové?
kloktallo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2015 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kloktallo »

Hej, presne tak. Ostatne funguje vsetko tak ako ma.
Ak je prepinac na stretavacich, tak svietia vpredu stretavacie aj obrysove (H4). Prepinanie na dialkove funguje dobre (na dialkovych som ale nemeral kde je napatie). Vzadu svieti vsetko tak ako ma, v kazdej polohe prepinaca.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Osobne si myslím že tie prvé svetlá (obrysovky koncové a EČ) a prvá poloha nejde cez relátko ale priamo cez kontakty spínača. Respektíve ak to takto blbne tak to musí mať zvlášť kontakty v spínači odkiaľ je zvlášť výstup dopredu a zvlášť dozadu...Takže by som hľadal príčinu najskorej v spínači . Ak by bola schéma tak je to vyšetrené za pár minut. Bude treba elektrikára aby mal aspoň žiarovkovú skúšačku a kus kábla aby si vedel pripojiť falošnú plusku a vyšetriť káble od spínača ako a kam sú prepojené alebo teda priviesť plusku na káble v spínači a vysledovať ktoré vedú dopredu a ktoré dozadu.
A ktovie ak to je šikmácke auto oni mávajú občas zvláštne zapojenia. KIA napríklad mala predné H4 zapojené tak, že na objímku-päticu, (kde je u väčšiny značiek áut mínuska) bola pluska a tlmené dialkové sa prepínali a spínali tak že na začiatok vlákna išla práve mínuska cez nejaký kontakt relé. Tiež som najprv pol hodinu špekuloval že čo vlastne a ako je zapojené.Lebo meranie voltmetrom a hľadanie bolo zmätočné nakoľko som také zažil prvý raz. A bez schémy je to dakedy nadlho...
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných