Renault Megane ll Grandtour 1.6 16V

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

levik12
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.04.2015 13:39
Zdieľať na Facebook

Renault Megane ll Grandtour 1.6 16V

Príspevok od používateľa levik12 »

Zdravim, rad by som poprosil skusenych uzivatelov (servisakov a majitelov tychto vozidiel) o radu. Mam zaujem o uz spomenute auto, od rv. 2006 - 2008. Pocul som uz vela nazorov, no musim povedat, ze tieto nazory sa zvacsa odlisovali o 180 stupnov. Prevazne slo uz len o to, ze je to Renault, viac uz ani nebolo treba hovorit. Su tieto auta skutocne take zle, ze sa do nich neoplati ist? Na co si treba dat pozor? A dalsi kamen urazu, ako znasaju Renaulty LPG? Poprosim o komentare skutocne len tych, ktori maju skusenosti s tymto autom. Kritika je dobra, no musi byt opodstatnena a to nie tym, ze je to renault je kosostvorec nepatri na cesty ale do postele, pripadne "LPG skodi kazdemu autu". Mozno to pravda je, no poznam auta, ktore najazdili aj 400 tis na LPG a motor slapal aj nadalej. Pritom LPG nebolo od vyroby. Dakujem
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Záleží kto aké má skúsenosti. Ja som mal Renault Megane a bol som spokojný. Tento benzínový motor je pre LPG dobrí.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Momentálne na takom jazdím a bez akéhokoľvek problému...LPG značky Solaris,spotreba na 100km približne 4.50eur...Výkon na normálne jazdenie úplne stačí...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

@levik12
Mám spomínané auto, akurát sedan. 1.6 16v, 82kW, r.v.2006.
S autom som max. spokojný. Servis po kúpe okrem výmeny brzdového obloženia, vyčistenia klímy, výmeny oleja a filtrov nula nula nič. (klop klop klop)
Auto ide v pohode - výkon stačí, aj keď v aute sedia 5ti.
Chodím s ním denne 100km do roboty, 100km nas5.
Alebo 50km tam a 50km nas5, ak idú kolegovia.
Ak idem 50km trasu, tak mi ukazuje dlhodobú spotrebu 5,3 až 5,6.(po celej trase idem takmer 90km/h, sem tam dediny na 50km/h)
Ak idem 100km trasu, tak mi ukazuje do 5,9l(trasa detto, ako prípad 1, akurát mám tam 20km diaľnice ze KE do PO).
Bol som na tom tak, ako ty. Rozmýšľal som o lpg, ale po tom, čo mi na 30000km vyšla priemerka 5,6l, som sa na lpg vykašľal. Počítal som s tým, že to bude papať okolo 7 a počítal som s inštaláciou lpg, ale skutočnosť, ktorú som dlhodobo odmeral, ma prekvapila a už o lpg neuvažujem...
BTW: čítal som o danom motore, že sa s LPG dlhodobo veľmi nekamaráti. Nemá tvrdené sedlá ventilov, a dlhodobo tieto motory s lpg odchádzaju. Naproti tomu, poznám chlapíka, čo má tento motor, ale bez lpg, a má 470000km a motoru nič nie je.
Vymenil z veľkých vecí 3x rozvody, raz predsuvník vačkového hriadeľa a jazdí (všetko spotrebák).
A jazdiť ešte dlho bude.
Je to pohodlné, a lacné jazdenie.
Autá z prvých ročníkov mali problém s kartou, s predsuvníkom, zadnými brzdami... Ak sa vybodneš na výmenu rozvodu a skočia, tak dovi dopo... Ak si vyberieš auto po facelifte (2006 +), tak budeš v pohode...:)
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Pridam aj svoju skusenost. Znamy vlastni Kangoo r.v. 2008 s tymto motorom, od vyroby namontovany LPG system /nazov nepoviem/, aktualne ma motor 270 000 km, ale motoru sa dostava bezna, ale pravidelna opatera. Bez primazavania ventilov.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Rozhodnutie je na zadávateľovi témy...Záleží od počtu km ktoré najazdí,ale návratnosť montáže LPG je do 2 rokov,motor je to dobrý,spoľahlivý aj z LPG a ak má v pláne si to auto nechať dlhšiu dobu tak... :2f93: :300f:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

samozrejme, ze je hlupost zaznavat renault len preto, ze je to renault. Model megane je dobry, dokonca ovela spolahlivejsi ako laguna/ale to je o inom/.Motor 1.6 uplne staci na norm. jazdenie, kazia ho len ludia, co mu stale nakladaju, lebo nemaju na vykonnejsie auto a megan 1.6i vyjde lacnejsie ako oktavka.To auto nie je na pretekanie. Nie len u nas, ale v celej EU sa preraba s uspechom na LPG - vsade davaju primazavanie ventilov, ale u nas to vela ludi nedoplna a nic sa nedeje. Napr. z poslednych motorov tento je naozaj pri normalnej jazde vhodny na LPG. Megana treba kupit v plnsej vybave, nenahanat to, normalne jazdenie, kludne tam dat plyn a dodrziavat vymeny oleja, alebo radsej to o tisicku skratit. Plyn vtedy, ak je prepoklad, ze si auto nechas aspon 4-5 rokov,lebo to auto nema velku spotrebu - ako pise raven85. A poruchy nema ziadne specialne - najviac s elektikou, napr. svetla, alebo nejde okno a pod., ale vo vseobecnosti lacne opravy - dobre, spolahlive a v kombiku rodinne auto a najlepsi pomer cena/vykon/uzitok. :300f: :28b7:
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Brácho ho má a kedže sa obzeral po niečom novom,myslel som si,že mi ho strelí-ako bratovi za facku-lenže je s ním maximálne spokojný a tak sa nakoniec rozhodol,že si ho nechá.no čo už..aj sa obzerám po takom,ale možno ešte chytím bračeka pod krk a ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných