Nissan Terrano 2,7 TD - naviják-certifikát

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Nissan Terrano 2,7 TD - naviják-certifikát

Príspevok od používateľa michalqo »

Zdravím chcel by som sa opýtať či my treba k navijáku niaký certifikát alebo niečo čo ma oprávnuje ho mať.Hľadal som to na nete ale všade hovorily niečo iné,preto sa chcem opýtať vás.Vopred dakujem za každú odpoved.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mal som už pár domontovaných navijákov,ešte nikdy nikto odo mňa nepýtal žiadne potvrdenie o montáži,ani STK ani policajti na ceste a ani v TP ho nikto nehľadal,takže podľa mňa to nepotrebuješ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nepotrebuješ lebo ti je nanič, žiaden ti nepomôže keď narazíš na takého čo pozná predpisy...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

CBAONE na niektoré autá dodáva pevnostné nárazníky homologované jako montážna sada navijáku. No zadarmo to rozhodne nie je. Iná alternativa je ak ten navijak dostaneš do obrysu auta tak tak, že nepresahuješ povodné rozmery auta a nezasahuješ do konštrukcie ( a ak nezváraš a nepíliš rám tak nezasahuješ) tak to do TP zapisovať nepotrebuješ. No nemůžeš použiť rolne lebo obrys presiahneš ale len nerezový prievlak. Ak máš syntetické lano tak stačí aj hliníkový. Skúsim vyhrabať foto jako to mám ja bez zápisu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

shark79
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.01.2010 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shark79 »

Ak chceš jazdiť bez problémov, osobitnú kapitolu o navijakoch nájdeš na stránke ministerstva dopravy, v sekcii Štátny dopravný úrad, v bode info o prevádzkovaní vozidiel. Keď sa Ti chce absolvovať tortúry po úradoch + váženie auta na váhe a hlavne máš veľa šekelov a nevieš bez navijaku byť, môžeš do toho ísť. Ale navijakov s certifikátom máš na SK páru a cena je viac ako budeš ochotný zaplatiť. Pokiaľ mám skúsenosť na akcii stále jazdí viac aut a minimálne jedno auto z kolóny je vybavené na vyprosťovanie, alebo aj hi lift Ti spraví službu ako navijak, a ešte spravíš aj dačo pre svoje bicepsy :-P

veľa šťastia prajem, ináč Acon máš to pekne spravené, asi tiež tak dám a skryjem pod ŠPZtku
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

VOJTO55 napísal:...Mal som už pár domontovaných navijákov,ešte nikdy nikto odo mňa nepýtal žiadne potvrdenie o montáži,ani STK ani policajti na ceste a ani v TP ho nikto nehľadal,takže podľa mňa to nepotrebuješ...
po tomto prispevku to uz budu hladat.ale aj tak nechapem naco sa taku blbost niekto pyta.ved to je ako tazne.to je tiez upevnene na nosniku auta a navijak ak ma tahat auto a aby ho nevytrhlo musi byt upevneny na ram cize zapis do tp.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

seven, ťažné presahuje obris vozidla a je určené na ťahanie přípojných vozidiel v bežnej premávke. Je logické, že to musí podliehaťnejakému schváleniu. Naviják sa v bežnej premávke nepoužíva a dá sa namontovať tak aby nepresahoval obrysy a nezasadhovalo sa do konštrukcie vozidla (vyvŕtanie 4 dier do rámu nie je zásah, zásah je ak sa pr emontáž používa nejaká montážna sada) no musí byť schválená montážna platňa. Takže aj v mojom prípade je to tak trochu černota lebo sice nie je použitá montážna sada je to namontované priamo na nárazník, no ten je pevnostný takže neorigo. Akurát je vyrobený v designe origo plasťáku a tak to nie je poznať ;-)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

No ak to je schovane tak nikto nic nebude riesit.kamos ma tazne na bajonet a nema ho zapisane v tp.za 6 rokov to ani na stk nikto nekontroloval.zasuvka je ohybna schovana a za naraznikom nic netrci.on tazne nepotrebuje no auto to ma.tak uz kupil.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

keď ho nepoužíva, je to jedno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní