Laguna grandtour 2.2 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

necital som vsetky odpovede tak sa mozno budem opakovat...kamarat kupil lagunu 2002 2,2dci cca mesiac dozadu..za 4200e vcera vnoci sme sa vratili z vychodu mal 4 ludi v aute a plny kufor..vykon dostatocny ale trocha sa mu nepozdavala spotreba..okolo 7 az 7,5L ale po cestach ako su v okoli slovenkeho raja..samozrejme vsetky filtre a oleje vymenene..ja som bol na mojom megane 1,9dci 2001 a spotrebu som nedostal nad 6L boli sme dvaja a skoro plny kufor ale aj tak si myslim ze ten 1L naviac pri tom vykone a aute je zanedbatelny..inak ti zatial konkretne nepoviem co sa mu pokazilo lebo sa nepokazilo este nic..vsetko funkcne...skoro plna vybava vratane GPS a 8x abg neviem ci to bol zaklad pri 2,2..ale uvazoval by som asi o 1,9 skor..aj kamos to tak zhodnotil podla mna asi koli tej spotrebe vacsej o 1,5L..inak ta spoteba priemerna po 1000km ktore sme presli
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj DCi sú spolahlivé , ale iba v jednotkových radách (Megane I, Laguna I, Scénic I - vlastne všetko facelift = phase 2) a to s výkonom 75kW.
DCi 74/88/110kW sú všetko motory v dvojkových radách ktoré stoja za h***o, ale ved o tom je tu tony textu, čomu samozrejme zodpovedá trhová cena...
Verdikt je jasný ked, Renault tak iba jednotkovej generácii, po facelifte, dvojkovú generáciu nikdy
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

guardian21 napísal:a co je zle na motore DCI r.v. 2003?to som zvedavy.. :28b7:
Takze laguna 2001 2,2 DCi kupene pri 140 000 km predane po 2 rokoch pri 210 000 takze zacnem:
VAHA VZDUCHU - odisla,
Turbo - uplne sa rozpadlo
AGR - nefunkcne uz od kĂşpy
Elektronika si zila vlastnym zivotom
Vstreky a cerpadlo 2 krat v oprave a stale to auto nemalo tah, chvala bohu ze je uz prec.
To auto viac stalo v servise ako jazdilo.
V meste mame taxan lagunu a tiez to viac stoji ako jazdi.
Cize suma sumarum DCi je dobre ked najazdis 5000 km rocne :) vtedy ti to vydrzi 10 rokov. Pri denno dennom jazdeni to nevydrzi ani 100 000 km bez poruchy

Takze DCi nikdy !!!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Inak tá spolahlivosť sa dá zistiť velmi jednodocho, otvor si nejakú FR inzerciu a pri každej "poškodenej" Lagune z nízkou cenou nájdeš "moteur HS" = motor poškodený, havarované autá tvoria vynimku :4090:
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

Myslím si, že Raduz zháňa niečo "iné" ako bežne videné, preto sa už medzičasom pýtal napr. aj na Alfu 156 sportwagon alebo teraz Renault Laguna a následne Passat alebo Santa Fe. Renault Laguna je designovo pekné auto / aspoň mne sa páči/, ale Raduz by si mal v prvom rade ujasniť čo chce a čo potrebuje.
stuy07
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 22:23
Zdieľať na Facebook

poradte

Príspevok od používateľa stuy07 »

http://auto.bazos.cz/inzerat/45710429/R ... vilege.php *Co poviete na tuto lagunu???chcel by som kupit ale po precitani tychto clankov uz nejak nemam zaujem,...momentalne an aute nejde zadny stoerc, nieco bucha v naprave zadne okno nestahuje a celno sklo je puknute....ale KM ma prave....tak co robit
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

chces s tym jazdit v cz, alebo mame naozaj malo lagun na sk, aby ti henta stala za papierovacky?
Ako vies, ze ma prave km, majitel vie dolozit vsetky km od 2003?
stuy07
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuy07 »

Abno majitel vie dolozit KM od roku kedy kupil.... a chcem z nou jazdit po CZ, nechem ju prepisovat na SK znacky

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných