volnobežné otáčky ford galaxy motor AFN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

volnobežné otáčky ford galaxy motor AFN

Príspevok od používateľa denny666 »

Zdravím všetkých.
mám taký menší problém s mojim Fordom Galaxy, 1,9 tdi, motor AFN r.v.99.
Ide o to že auto po naštartovaní ide úplne normálne, voľnobeh 750 +/- ot/min, ale po chvilke si zdvihne voľnobeh na niečo málo cez 1000 ot/min. Po vypnutí a opätovnom naštartovaní sa scenár opakuje, ale sú dni keď ide celý deň normálne a niekedy to blbne v kuse.
Na jazde som nespozoroval žiaden rozdiel a ani na spotrebe /podľa palubáku/ nieje zmena.
Napichnutý bol a nevyhadzuje žiadnu závadu - teda okrem pravého predného snímača ABS - to je už v riešení
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

Ja by som povedal ze by bolo treba sledovat okamzite hodnoty cez pc, hlavne teplotu - vyzera to niekde na studeny spoj od snimaca teploty, a sprava sa to ako v mrazoch ... btw dobijanie je ok?
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

v mrazoch.... neviem začalo to robiť až teraz cca 7-10 dni dozadu, ale všimol som si že to robí až keď je auto zohriate, zajtra idem premerať dobíjanie, lebo toto napadlo aj mna, inak nedávno mi kľakol alternátor a bol v repase, ložiská, ale neviem či to má súvis
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

tááák, problém vyriešený, pos***ý kábel na alternátore povoleny a dobíjal ako sa mu chcelo
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných