Renault Magnum 500 DXi , 2008 - brutálna spotreba

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seed
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.02.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Renault Magnum 500 DXi , 2008 - brutálna spotreba

Príspevok od používateľa seed »

Zdravím,potrebujem pomoc,kúpili sme Renault Magnum a má nenormálnu spotrebu hneď po kúpe pri naložení 24 ton sa nám spotreba pohybovala okolo 46-47l na 100km.Pri návšteve servisu Renault nám zistili že všetky trysky sú zlé,tak sme ich vymenili a spotreba nám klesla cca o 4l čo sa mi zdá stále moc.Teraz vozíme priemerne 16 ton a spotreba je okolo 40l.Pri kontrole v servise nám zistili že motor má na voľnobehu záťaž 15%.Nevedia prečo:(.Ak mi vie niekto pomôcť prosím o radu. Ďakujem. Rado-Púchov.
Renault Magnum 500 DXI13,VIN:VF617GKA000014177, 12 780cm3, 368KW.
seed
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.02.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seed »

Jasné že to predal preto,"zabudol" mi povedať pri predaji že vymenil všetky trysky za zlé a pri preberaní auta to nezistíš.Všetky som dal na repas do servisu bosch kde aj potvrdili že sú všetky zlé ale to už neriešim sú aj také svine.Spotreba nám išla dole ako som písal len v " o 4 l.Auto má 15% záťaž na motore keď stojí na mieste na voľnobehu(kladky na motore nedrhnú,trysky kódovane,ventily nastavené,regenerácia katalyzátora spravená,filter Ad blue vymenený) žiadne iné chyby diagnostika nevyhadzuje.Je síce pravda že po diaľnici toho moc nenabeháme ale aj tak je to moc.Ešte som počul že pomôže načipovať ho a odpojiť Ad blue a dokonca že to môže robiť aj plynový pedál.. som z toho auta pomaly na prášky :) Ďakujem za každú radu...
moto20
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.04.2008 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moto20 »

my sme mali na magnume 480 ke spotrebu Polsko cez Sturec Zilinu atd cca 42 litrov... 24 t tam a 24 naspat, kamos co ma 440 ku ma na tej istej trase 37 litrov. to len tak offtopic
seed
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.02.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seed »

Auto má nalietané 741000 km je to mega euro 5, pneu rozmer 315/60R22,5 tak ako je zapísané v technickom. Menili sme ich asi pred mesiacom za nové(nie protektor)ale máme stále tú istú trasu a tá spotreba je rovnaká akurát ide čosi rýchlejšie. Či bol spravený čip neviem je to bazarové auto...
globetrotter
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.12.2013 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Magnum 500 DXi , 2008 - brutálna spotreba

Príspevok od používateľa globetrotter »

nazdar!my sme mali na firme taky podobny problem...menili sme davkovaciu jednotku a trysku na ad-blue.....zacala nam vysvecovat kontrolka adblue a spotreba podla pc.92l je to sice MAN TGX 33.680 V8 ale aj tak je to moc moc vela...vymenili sme veci a spotreba klesla na 49.9L hned ako sme volali do komarna do MAN-u hned sa nas pytali ci nieje nejak znizeny vykon motora a nadmerne zvysena spotreba paliva... .presne toto boli aj priznaky ak neratam este aj tu kontrolku ADBLUE...zatial tolko....skuste tod at niekomu normalnemu na diagnostiku.snad som nieco aspon poradil :-\ [/b]
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Ak pojdes okolo TN zastav sa vo firme Dalitrans.Maju asi 200ks premium,magnum ktore si aj servisuju a myslim ze nejaky skuseny mechanik sa tam najde,pri tolkych kamionoch urcite riesili kade co..
seed
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.02.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seed »

Zdar,kolega tam jazdí a už to zisťoval že máme skúsiť vymeniť plynový pedál len sa obávam že ho vymením a nepomôže to a zas kopec peňazí bude fuč, skusim si ho od niekoho požičať :)
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Len tak kupovat diely a skusat je dost drahy spas hlavne ked je to elektronicka suciastka ktoru nemozes vratit.Pisal si ze diagnostika nehlasi ziadnu chybu takze to bude nejaka mechanicka zavada.Uvidis ze ked na to prides tak to bude uplna volovina.Mozno trepnem somarinu ale nemohol by to robit pridrety kompresor?
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní