Tankovanie a platenie platobnou kartou....

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Karty mám (tie používa na veľké počudovanie manželka), ale ja mám radšej hotovosť. Aj s vedomím, že na karte je dostatok financií, vždy tŕpnem, keď vyťukávam kód. Je to už asi vekom :cau:
bleskovica
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2010 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bleskovica »

Jedine hotovosť kedže už roky nemám účet. K...am sa ja doprosovať nebudem kedy a koľko si idem vyťahovať vlastných peňazí. Hotovosť ešte nikdy nesklamala.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

zadavateľovi témy :

mal som takú skusenosť v Tvojom preferovanom "D"

že mi pokladnička v LIDL-i nezobrala platobnú kartu Master-Card platnú CELOSVETOVO

len v LIDL D akosi neplatila :3c90:

na každej benzinke v "D" s MasterCard žiaden problem NEBOL

AKO JE TO MOŽNÉ ??

Jedine tak, že LIDL NeckarsUlm NECHCE platiť poplatky MasterCard-u

Ja zase na oplátku NEVIEM KDE by som si vybavil platobnú kartu EC EUROCHECQUE , ktorú ako jedinú medzinárodnú kartu akceptuje LIDL NeckarsUlm D

takže vidíš rudolfo,že ani v D

nie je všetko DOKONALÉ , ako si to niektorí nemci a nimi aj Ty NAMÝŠĽAŠ !!!!
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

lacika...,nenamyslam si,nemam ani na to dovod...,kazdy ma nejake skusenosti s kartami,mne raz zhltlo kartu,nezapamatal som si kod...,behom 2-ch hodin mi ju vydali,na SK bolo treba cakat 2 tyzdne...A co sa tyka LIDL a inych...,opakujem,neplatim platobnou kartou,vzdy si vyberam hotovost a nikdy som netvrdil,ze nemecky system je dokonaly,chyby,preslapy sa robia vo vsetkych bankach na celom svete,zalezi len od pristupu...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mne sa pacia predavacky v jednote ked na mna cumia ako idem tou kartou za tu horalku platit, teda vlastne uz nie, lebo im tam dali po 100 rokoch bezkontaktny terminal a zrazu uz nieje problem platit kartou aj sa usmeju, no aka zmena, ja to vidim tak ze su to moje peniaze a je na mne ako im zaplatim
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No platiť kartou bezkontaktne mne osobne príde rýchlejšie (je to jedno akú sumu), ako keď dakto ráta centy a napokon zistí že mu pár do cieľovej sumy chýba a vytiahne následne papierovú bankovku a na rade je zas pokladníčka ....
Veľa krát sa mi stalo že som ozaj nemal v peňaženke skoro nič, a kvôli nákupu za 1,37E predsa nebudem roztápať 50 alebo 100 E, aby som mal zas plno drobákov v peňaženke. Inak tých sa rád zbavujem v samoobslužnej pokladni v TESCO . A bežne v obchode pri vydávaní jednocentovky ani neberiem. Mali by to zrušiť len to zavadzia v peňaženke.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

odkedy ma pred rokom na benzinke obabrali pri plateni hotovostou tak platim za palivo vacsinou kartou, nosim vsak pri sebe aj nejaku hotovost .. keby nieco

pouzivam aj Visu aj Maestro aby som mohol platit v Rakusku, kedze nie vsade tam beru Visu

a v zahranici napr. v PL si treba zasadne pytat platbu v ich domacej mene, kurz je vtedy o cosi lepsi (hlavne na benzinkach to radi zneuzivaju aj ked netusim, co z toho maju)

co sa tyka bezkontaktnych kariet, zatial taku nemam a aj ked casom mi banka inu nevyda, tak to nebudem vyuzivat a nastavim nulovy limit, zatial je to pre mna nedostatocne zabezpecena technologia, nakolko sa z niektorych kariet daju bezdrotovo precitat udaje ako cislo karty a platnost (to niekedy staci na uskutocnenie platby aj bez CVV kodu)

ak to niekto pouziva, tak odporucam dokupit obal na kartu z hlinikovej folie, ktory znemozni bezkontaktne nacitanie udajov z karty, kym ma clovek kartu v penazenke a pod.

pri profi prijimaci je to dokonca mozne na vzdialenost 50 - 150 cm
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

jaster-83 napísal:mne sa pacia predavacky v jednote ked na mna cumia ako idem tou kartou za tu horalku platit, teda vlastne uz nie, lebo im tam dali po 100 rokoch bezkontaktny terminal a zrazu uz nieje problem platit kartou aj sa usmeju, no aka zmena, ja to vidim tak ze su to moje peniaze a je na mne ako im zaplatim
pri mne by cumeli aj tak ja som si moznost bezkontaktnej platby zablokoval, kedze som uz raz kartu stratil tak radsej neriskujem a pin zakazdym vytukam :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie a platenie platobnou kartou....

Príspevok od používateľa Acon »

rudolfo63 napísal:....Ale pre mna ako cloveka,je blbe za jeden oblozeny rohlik a kavu,lebo clovek chce aj nieco prehryzt znovu vytahovat kartu.....
V celej EU najčastejšie platím v CZ a tých pár korún vždy so sebou mám resp si niekde vyberiem. Určite mám aj teraz doma aspoň 500kč A potom, čoraz viac je rozšírená bezkontaktná platba a to je šup šup, rýchlejšie jako s peniazmi

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných