Toyota Auris - olej do prevodovky

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - olej do prevodovky

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahojte, potrebujem vymenit olej v prevodovke (toyota auris), v manuali je predpisany toyota genuine manual transmission gear oil LV API GL-4 SAE 75W. Kupila som tento

http://olejposta.sk/Toyota_Gear_Oil_LV_ ... 15606.html

ibaze na flasi nie je udaj o vykonnostej kategorii, ziadne API tam nie je. Vedeli by ste mi poradit ako to zistit a ci ho tam teda mozem dat naliat? dakujem velmi pekne.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

ano manualnu, dakujem. A je to bezne, ze nie je uvedeny tento udaj? Keby niekto potreboval GL-5 a naleje tam tento olej tak to nespravi problem prevodovke?
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

GL-5 je skôr olej do diferenciálov ako do prevodoviek.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Koľko máš na tej prevodovke nalietané, že to chceš meniť ?

Alebo prečo chceš meniť olej ?
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

85tis km/8 rokov. Popravde som si to zle v manuali precitala, je tam pisane ze pri 60tis km alebo po 4 rokoch kontrola oleja, nie vymena. Ale to som uz olej mala doma a tak, ze ho predsa len vymenim, ze tym nic zle nespravim.? Citala som na tuto temu dost nazorov, niektori tvrdia, ze tento olej netreba menit vobec, vacsina ale je za vymenu. Predpokladam, ze auto mi vydrzi este max 5 rokov, to by som mohla najazdit este cca 60tis km, tak vymenit olej teraz pri 85tis (ked som ho uz kvoli nepozornosti kupila) mi s mojim laickym rozumom pride aj logicke. Problem mam casto s radenim zo 4ky do 3ky. Ale zatial som to nejak neriesila. Tak som sa nadejala, ze mozno by aj vymena oleja pomohla.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

výmenou oleja nič nepokazíš závisí od toho, kto Ti to bude meniť !!! Takže si dobre vybrať toho, komu to dáš do rúk. Aby tou výmenou nevznikol nejaký problém. Tak prajem rýchle nájdenie schopného mechanika :-)

Tiež zvažujem výmenu oleja ale to mám na tom cca. 2 krát toľko čo ty :-)
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

Ked som citala prispevky ohladne vymeny prev. oleja, niektori chalani sa tam radili ako to spravit, po kade naliat atd...tak som myslela, ze ked to menia amateri, ze aspon trochu schopny mechanik by s tym nemal mat ziadny problem...ale teraz si ma zneistil :). Asi by bolo blbe sa spytat mechanika, ku ktoremu som planovala ist, ze kolkokrat to uz robil : -)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ako pre koho, kamos na fabke nenasiel vypustak a mal problem :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný