Toyota Corolla - vysoke otacky pri studenom motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Co presne si cistel?Len zanesenu klapku ,alebo aj volnobezny ventil motorcek s piestikom na oske zatvara a otvara privod vzduchu v komorke...
A pokial si spravne pametam s prispevku p.Hlavateho mohla nastat situacia,ze R.J. nedokaze precitat nove hodnoty po vycisteny.Treba hodnoty nacitat na viac krat po mensich odskokoch podlozenim klapky..
Mozno,ze by stalo za to odpojit bateriu nech si R.J.nacita nove hodnoty.
bujna.juraj
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujna.juraj »

cistil som len zanesenu klapku. nic viac. odpojil som konektor na klapke, povolil sroby a vytiahol ju aby som ju mohol vycistit aj zo zadnej strany toho motylika (lopatky).. nic viac som necistil.trochu som este vyklepal filter, ale to myslim nieje podstatne.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

civicvtec napísal:Ja som na Honde civic 1,8 VTEC 2006 tiež pri štarte išiel až k 1500-1600 otáčok a každú sekundu nižšie a nižšie. Myslím si, že to je u Japoncov tak robené, sú to vysokootáčkové motory, takže asi to tak urobili.
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

modlime sa u Pána: Pane zmiluj sa.

ktorý imbecil Ti poradil čistiť škrtiacu klapku, nech Ti teraz zaplatí jej kalibráciu.

u japoncov je normálne, že po naštartovaní vyletia otáčky na 1500 ak je zima a klesajú len pomaly. toyota má tendenciu čo najrýchlejšie premazať a zohriať motor.

u vw klesnú pomerne rýchlo.

aurisa s 1.6 som mal ako tretiu toyotu v podadí, teraz mám corollu verso 1.6, a robí to isté.

Mal si škrtiacu klapku v poriadku a teraz si ju dodrbal svojou hlúposťou.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných