Chrysler Voyager 2,5 TD 1997

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ludo555
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:36
Zdieľať na Facebook

Chrysler Voyager 2,5 TD 1997

Príspevok od používateľa ludo555 »

Zdravím všetkých,

potrebujem poradiť ohľadne môjho Voyagera, čo mi vydýchol včera a mám pocit, že asi naposledy.
Auto išlo normálne po ceste a z ničoho nič bez akéhokoľvek rachotu vyleteli otáčky na maximum pričom sa z auta strašne dymilo a nevedel som ho ani vypnúť kľúčom. Po zastavení mi nešli vypnúť ani svetlá hoci vypínač bol vypnutý. Štartér síce točí ale tvári sa to ako keby končila batéria a už nejde naštartovať, únik oleja bol na úrovni pár kvapiek. Nemá niekto nejakú radu, alebo skúsenosť s takouto vadou?

Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na jútube je kopec takých videí ako motor bežal na olej. A aj tu sa to už stokrát spomínal aj s návodom ako ten motor zadusiť ešte pred definitívnym koncom...
ludo555
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludo555 »

Páni ja viem čo sa mi stalo, ale mňa zaujíma čo s tým.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no co ak si spal tak si ho odpalil.zhanaj druhy motor.ten pri tych otackach asi nebude v pohode.na buduce tam hod nejaku rychlost najlepsie 5 prevod sliapni na brzdu a pust pomaly spojku.alebo ak sa bojis o rozvody tak ho zabrzdi za jazdy na 0.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

pri takom vojadzeri je skor pravidlo automatu tak tvoj postup neviem ako by aplikoval :-\
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no s automatom to bude uz tazsie.sofer musi ovorit kapotu a pouzit ruky.co je uz nemozne aby nieco spravil pretoze nie kazdy je mechanik.a ako tak citam ani s manualom 90 percent nevie co robit.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2.5td nema automat.

Co sa stalo ? Prerazilo ti turbo, na maximalnych otackach zozral vsetok olej a potom sa motor jednoducho zadrel.

Ked ta nenapadne zaradit posledny prevod a zlahnut brzdy, tak uz potom neviem. Ludia musia mat asistentov na rozbeh do kopca, na parkovanie, zachvilu aj na zjazd z kopca lebo sa dole pod nim vy-j-ebu do škarpy, a aby som nezabudol na asistenta odbacania doprava pretoze ta strana je od vodica daleko. Aby sme zachvilu nepotrebovali asistenta na utretie ri...zadočku.

Pouzit hlavu ? To sa uz davno nenosi. Radsej budem ako teliatko stat pri aute s klucami a s vyplazenymi ockami kukat co sa to s mojim vehyklom do ktoreho som nasypal nejake tie peniaze deje.


Mas odfajceny motor. Hodnota opravy je vyssia ako hodnota celeho auta.


Skoda, dalsi Voyager dole.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

mam jeden na predaj
ludo555
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludo555 »

Ďakujem za trefné no zbytočné komentáre, ale ak si niekto myslí, že som ten blbec čo bude stáť vedľa auta a čakať kým to skončí tak sa veľmi mýli. Auto som ubrzdil pomocou zaradenej rýchlosti ale aj tak mám obavu, že ten motor dostal asi na držku. Ak má niekto funkčný motor na predaj skúste ponúknuť a možno sa dohodneme.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

cize ako mal si zaradenu rychlost tlacil na brzdu motor aj tak odisiel to chce veru talent ale moc tomu neverim skor to bude ako mp3 pise
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Netreba ist bezhlavy dalej.Treba zdiagnostikovat stav motora,alebo rozobrat,a potom lamat hlavu ako dalej.Napis mi SS.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

podla roku vyroby to vidim na druhy motor kedze je to stara fuchtla.oprava prevysi hodnotu auta.cena takeho motora je cena srotu.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Voyager 2,5 TD 1997

Príspevok od používateľa autolaik »

ludo555 napísal:....únik oleja bol na úrovni pár kvapiek.
Ak pises pravdu tak potom ten motor nezozral olej az do zadretia
ludo555
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.03.2009 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludo555 »

Je zaujimave, ze ludia namiesto toho aby poradili a pomohli radsej riesia nezmysly a navazaju sa do toho smoliara co sa mu to stalo ved do neho sa toho zmesti este dost!!
Som rad, ze sa tu najdu aspon jednotlivci co chcu poradit a pomoct bez toho aby si dokazovali svoju ,,vynimocnost" pripadne riesili svoje komplexy menejcennosti na ludoch co naozaj chcu poradi a vyuzit toto FORUM na komunikaciu s ludmi co maju skusenosti a su ochotny sa o ne podelit.

Dakujem

PS: chlapci ja som neni 2O-rocný frajer zo sidliska co si mylsi, ze mu patri svet!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

taku nepodstatnu vec ze si zadrhol motor cez prevod nepises ? Kopec inych veci si napisal ale na tuto si zabudol... no nevadi.

Zato pises ze starter nevladze tocit motorom normalne. K niecomu tam muselo prist. Aj ked mas vyfajcene turbo, aj tak pri startovani motor toci uplne normalne.

K nejakemu zasahu tam proste doslo. Na dialku je fakt tazko tipovat, toto su primitivne jednoduche motory akurat so STYRMI hlavami, samostatne na kazdom valci - nie klasicka konstrukcia jedna hlava styri valce. Predpokladam ze kvoli obrovskemu tepelnemu namahaniu co ta hlava dostala ju bud skrutilo alebo proste praskla, lenze hovorim ze taketo volaco je nemozne riesit na dialku.


Takze to co bolo povedane plati : zistit co tomu je, a opravit pripadne vyhodit. Daju sa zohnat aj kompletne motory na tento vehykel, avsak velmi tazko si preskumas ich skutocny stav pred kupou a po namontovani to moze byt velmi zaujimave prekvapenie. Okrem ineho, taketo motory maju vcelku nezaujimave cenovky, pretoze je ich relativne malo a predavajuci dobre vedia ze kupujuci moc na vyber nema.

Ako vravim... dalsi Voyager dole. Skoda.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní