Pásová výroba Ford T.

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Nijako.Keď k tomu príde nikam sa neschováš.Nepomožu ani peniaze ani zlato možno tak dobrá guľovnica aj to len pokiaľ nedojdú náboje.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

veru aj mne bolo skôr lúto tých ludí za pásom čistá psychiatria po dvoch troch rokoch odpracovaných
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

veď o tom hovorím, pokrok je super vec. Len ľudia nemajú robotu :-( A potom sa tu bude kradnúť a zabíjať pre 5 € :-(

Všade samý ekonóm, sociálny pracovník, politológ a neviem aký oní a robiť nemá kto :-(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A robiť čo? Keď vravíš o pokroku a robotoch a pod...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

robiť tie roboty, a diely do nich alebo potom DPF filtre :-)
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Ked sa minie ropa bude na svete tolko roboty že ľudom z toho bude xxbať.Ale to bude až pár rokov potom čo budú otrávení červíci hore chvostami stále grcať z našich chemikáliami dodrbaných sexi postáv.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v buducnosti ludstvo ziska pristup k neobmedzenemu zdroju energie. Co nam to prinesie? Bude to znamenat obrovsku zmenu v zivotnom style ludi. Skuste si predstavit, ze za cely rok zaplatite na energiach 100e, ktore zarobite za tyzden. Od cien energii sa odvija aj cena vsetkeho tovaru, takze lacne budu napr. aj potraviny. Potom si kludne moze bezny clovek dovolit ostat doma 10 mesiacov do roka a venovat sa zivotu, nie len praci. Vela pracovnych miest sice zanikne, ale kedze jeden clovek uz nebude musiet robit cely rok, tak na tom istom mieste sa moze vystriedat za rok napr. 5 ludi a zarobit si dostatocne.
Smutne je, ze keby bola vola, uz by sme to tu mohli mat, ale patenty su niekde v trezoroch. Tiez sa obavam, ze ak tu aj takyto zdroj bude, tak posluzi iba na zvysenie ziskov spolocnosti, ktore budu energie predavat za nezmenene ceny, len s ovela mensimi nakladmi pre nich.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Tie patenty odkúpili Arabi s listom vlastníctva všetkých ropných spoločností ? :-)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Mňa fascinuje ako "všetci" pracovali v obleku s klobúkom lol
jantalik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.03.2015 20:56
Zdieľať na Facebook

Pásovú výrobu nezaviedol Ford ale ju skopíroval

Príspevok od používateľa jantalik »

Chlapci, nechcem vám kaziť deň, ale celý internet je plný toho, že FORD vymyslel pásovú výrobu. Aj v knihách to bolo a keď som nedávno zistil, že to nie je pravda ani za mak, tak som pátral viac. Sranda je, že dve automobilky sa pýšia tým, že to zaviedli ako prvá. Kým OLDS MOBIL zaviedol pásovú výrobu ich zaobleného osobného vozidla v roku 1901, Ford prišiel s jeho modelom o 9 rokov neskôr. Za ten čas sa niektorí zamestnanci dostali od Oldsmobil k Fordovi a vyrozprávali, ako sa to robí u Oldsa. Ford nakoniec skopíroval všetko to, čo Olds používal už roky pred tým. Len tam pridal pár vecí, inak to celé vymyslel celkom iný podnik.
Neberte to ako spam, skôr ako otvorenie očí a zlepšenie vlastného obzoru v tejto veci. - http://zaujimavosti.net/pikosky-zaujima ... ldsmobile/ Henry Ford možno priniesol nejaké zaujímavé prvky. Sám však nikdy nevyriekol polovicu z citátov, ktoré mu neskôr šikovný marketing pripísal a nikdy ani sám Ford v skutočnosti netvrdil, že vymyslel pásovú výrobu. To tvrdil až marketing oveľa neskôr. Jednoducho to skopíroval konkurencii a nič viac.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ani ja ti nechcem brať argument, ale téma je 3 roky stará... Každopádne tvoj príspevok možno oživí a opráši túto starú no zaujímavú tému.. Vďaka ;)
jantalik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.03.2015 20:56
Zdieľať na Facebook

Veru, stará, no možno sa hodí ju aktualizovať

Príspevok od používateľa jantalik »

Stará je, veru zvažoval som, či to má zmysel a ak som ju tým posunul vysoko, to som nechcel. Chcel som len, že ako som teraz čítal pomerne dosť info aj na anglickej wikipedii, na anglických serveroch, tak veľa portálov a miest priznáva, že prvý bol Oldsmobil ale nikto to nebude riešiť, lebo keď sa tisic krát zopakuje hlupost, stane sa pravdou a je potrebné 1001 krát zopakovať pravdu, aby nepravdu prekonala, no je to nemožné. Úspechy dnes patria šikovnejším.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

To že v podstate nevymyslel pásovú výrobu je my známe už dlhšie avšak keďže ho veľmi obdivujem nedá my nespomenúť to že má oveľa väčšie zásluhy ako len pásovú výrobu povedal by som že má veľkú zásluhu práve na tom ako sa dnes vníma automobil ako sa hovorí doslova postavil svet na kolesá ako jediný zo súdobých výrobcov vyrábal autá lacno tak lacno že si ich mohli dovoliť aj jeho zamestnanci

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných