Cesta do Švédska auto s vozíkom

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jafura
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.08.2010 17:39
Zdieľať na Facebook

Cesta do Švédska auto s vozíkom

Príspevok od používateľa Jafura »

Zdravím Vás, chcel by som sa opýtať aké su poplatky za cestu cez Dánsko? Asi to vyjde lacnejšie nakoľko trajekt na nete pre auto s prívesom z Rostocku resp. Gdanska je dosť drahý cca 400€. Vďaka za info.
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Ak máš na mysli poplatky za mosty, tak platíš za dva mosty.
Za most Storebaelt je poplatok za osobné auto s prívesom 33,-EUR do dĺžky 6m a nad 6m je poplatok 50,-EUR.
Za most Oresund platíš tiež podľa dĺžky do 6m 47,-EUR a nad 6 do9m 94,-EUR.
Jafura
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.08.2010 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jafura »

kurnik 300 € za 2 mosty to je aj dosť asi začnem pozerať ešte aj tie trajekty nakoniec nechodí niekto týmto smerom na trajektoch čo by vedel poradiť, niečo v pohode? díkes
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Ešte by som ti odporúčal pozrieť si stránky UNITYLINE Swinoujscie-Ystad mne to vychádza na cca 170,-EUR.
Scandlines Puttgarden-Rodby s prívesom do 8m 91,- EUR.
michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michy »

som bol s dodavkou , trajket a mosty vyjdu priblizne rovnako. ked chces ist cez kodan a malmo tak chod trajektom z nemecka, lebo je to kratsie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nepoznám dôvod, ale nebolo by lepšie si požičať auto tam ? respektíve niečo väčšie (dodávku) aby nebolo treba vozík
Jafura
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.08.2010 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jafura »

Dôvod je rybačka ale bohužiaľ dodávku nemám a kopec vecí čo sa nezmestia do strešného boxu. Nemusím ísť priamo cez Dánsko teraz už premýšľam aj nad trajektom z Poľska buď Gdyna alebo Swinoujscie do Karlskrony alebo Ystadu. Či potom radšej už Rostock? Som z toho mimo. :-\
8273
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8273 »

Nazdar. Chodím každý rok na ryby do Nórska a najlepšie sa my osvedčila cesta trajektom Gdaňsk - Nynhashamn (cca 19 hod. oddýchneš si ak máš kajutu) Išiel som aj cez Sasnitz - Treleborg na ostrov Hitra tam to nebolo bohviečo hlavne čo sa týka rýb. Tento trajekt je kratší (asi 4 hod. ak si dobre pamätám). ale potom je tá cesta cez Oslo a tam sa platí na niektorých úsekoch diaľnica, to iste je aj pri Trodheime. To myto je elektronické. (treba sa prihlásiť). Neviem kam konkrétne ideš. Ja chodím na ostrov Hestoy je to pri Sandnessjøen, Nórsko. Takže záleží aj kde ideš podľa toho sa dá poradiť. V zásade platí čím vyššie si v Nórsku, tým lepšie úlovky.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A nejaké väčšie MPV by nebolo ? Snád nejdeš sám, osobák + vozík mi príde ako totálna blbosť z hladiska obmedzenia rýchlosti na takú vzdialenosť, problém parkovania ak je zapnutý, tak isto ak sa treba niekde zvrtnúť...

Inak som to myslel v tom príspevku vyššie ísť trebárs vlakom, batožina do nákladného vozna a auto si požičať rovno na mieste. Možno to nie je najlacnejšie si požičať auto, ale ak človek započíta náklady na cestu, mýta, trajekty tak to nie je zrovna malá suma
Jafura
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.08.2010 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jafura »

Díky za rady zatiaľ vyhráva Rostock-Trelleborg za nejakých 320€ s kajutov keď pôjdeme v noci tam a späť bez kajuty. Ideme len nejakých 250km severne od Trelleborgu do Nórska sa chystáme až budúci rok, uvidíme kadiaľ pôjdeme ale keď vidím tú štreku pred sebou nejakých 33 hodín tak mi je zle. Toto je len polovica a je to dosť. A to mám pobehané toho dosť, len berieme motor na čln gumák ešte jeden, chlast :-) a výbavu. No uvidíme. Ale radšej trajektom ako dať za mosty 300€ + palivo na ceste cez dánsko a ešte sa človek vezie
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Čo tak Swinoujscie Trelleborg, spoločnosti Unity line,Pollferies,TT line. Sorry Polferies ide Sw Ystad. Pozri si ich na nete, cena tam je lepsia ako Rostock Trelleborg. A do Swin cez Cadcu,Č Tešin Wroclaw,Gorzow Wielkopplski je takmer v kuse dialnica a lacna dobra.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

www.promy24.com tu je toho viacej,dnes som plaval gryfom z Trell do Swin a isli poliaci s osobakmi a vozikmi na cenu som sa nepytal.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nitra-Malmo cez Swinoujscie Trelleborg s kajutou tam aj späťtrvá na kamióne čistá jazda 14hod tam a späť14hod, loď s nalodením a výjazdom z lode cca 8,5hod Neviem kde by si šiel 33hod na osobáku, leda že by si cúval :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných